En dat was het dan weer. In een klein artikeltje gecomprimeerd een groot aantal onjuistheden, die men debiteert als een insider. Geachte heer Verhulst, het gemeente bestuur van Veere en het recreatieschap ,,Het Veerse Meer" zijn al jaren doende om een strandverbetering in Vrouwenpolder gedaan te krijgen. Niemand meer dan zij onderkennen de belangrijkheid voor de re creatie van dit gebied. De enorme afkalving van de oever met de duinen maakte het niet eenvoudig een plan voor de reconstruktie van het strand te maken. En het is heus wel veel meer dan de door u genoemde fractie van wat een eiland kost. Het is juist voor deze oever met een geul van 20 meter diepte voor de deur, niet een voudig een oplossing te vinden die technisch en recraetief haalbaar is. Jammer genoeg moest het prikkeldraad worden geplaatst om te voorkomen dat de voet van de duintjes niet geheel in het water werd gelopen. Het zal u gerust stel len dat het plan voor de reconstructie nu klaar is en alleen nog het wachten is op de financiële regeling. De instelling van het ministerie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk ten opzichte van het Veerse meer kennende, zijn wij optimistisch over een spoedige regeling. Wanneer u verder nog wilt worden geïn formeerd, zijn wij gaarne bereid antwoord te geven op zo mogelijk al uw vragen. Adreswijziging. Met ingang van 1 januari is het adres van het recreatieschap in Veere gewijzigd. Het bureau van de directeur is verhuisd van Kade 57 in Veere naar Kerkstraat 7. Ook de redaktie van de Veerse Meer Gids is vanaf die datum op dit adres gevestigd. Informatiestand op de H1SWA. Vanaf 10 tot en met 19 maart a.s. wordt in het RAI-gebouw in Amsterdam weer de grote Internationale watersport- en kam- peertentoonstelling gehouden. Het is het zeer belangrijk evenement met honderd duizenden bezoekers. Het bestuur van het recreatieschap ,,Het Veerse Meer" heeft besloten ook dit jaar weer met een voorlichtende stand op de HISWA tegenwoordig te zijn. Op deze stand zal informatie in de ruimste zin over het gehele Veersemeergebied worden gegeven. De heer Van de Linde van de provinciale waterstaat in Zeeland, maakte het ontwerp, waarvan u de tekening elders in dit num mer kunt vinden. Recreatie wat weten we er van? Het verschijnsel „recreatie" is een veel besproken onderwerp. Veel wordt er over geschreven en iedere Nederlander denkt we] zijn steentje in de problematiek rond die recreatie te kunnen bijdragen. Typerend hiervoor was wel de uitspraak van een sollicitant naar de functie van di recteur van het recreatieschap, die toen men hem vroeg waarom hij zich kwalifi ceerde als deskundige op recrceatiegebied, antwoordde: „Ik ben toch zelf recreant". En we weten er met z'n allen nog zo heel weinig van. Er zijn meningen verkondigd en er zijn prognoses gegeven over de toekom stige ontwikkeling van watersport en dag recreatie bijvoorbeeld. Omdat de kampeerder een „grijpbaar" iemand is in de grote groep recreatie zoekenden, zijn over deze groep reeds heel wat artikelen geschreven. En we vroe gen ons af is dit nu wel een wet van Meden en Perzen, toen we in het lezenswaardige periodiek „Recreatie" een artikel lazen van Michael Chubb, hoofd van de recreation research and planning unit van de uni versiteit van Michigan. De meningen die hij in dit artikel ver kondigt stoelen op acht jaar wetenschap pelijk onderzoek. Heel wat deskundigen beweren, dat de doorsnee kampeerder liever niet zo dicht bij zijn buurman staat. Het onderzoek heeft echter aangetoond, dat kampeerders juist wel graag bij elkaar in de buurt staan. Bij onderzoeken naar de deelname aan de watersport, geven de cijfers aan, dat het groeicijfer per 1000 inwoners aan het afnemen is. De bekende natuurkundige Lord Keivin heeft eens gezegd dat we in werkelijkheid niets kunnen begrijpen als we het niet op een kwantitatieve wijze hebben kunnen uit drukken. Dit was Amerika, maar bij het plannen van al onze recreatieve voorzieningen zul len we er rekening mee moeten houden, dat we er ook in Nederland nog maar zo erg weinig van weten en dat de problematiek ook hier op een wetenschappelijke manier moet worden benaderd. Aanvullende stoffering. De firma K. W. Dekker in Veere is deze maand begonnen met de bouw van ongeveer 60 ligplaatsen voor sportvissers in de land- bouwhaven „De Piet". Ook zal de steiger lengte van de „Haringvreter" worden uit gebreid, een nieuwe steiger bij het eiland „De Omloop" worden gebouwd en een drij vende steiger bij „De Goudplaat" worden gelegd. (Over deze laatste vindt u elders in dit nummer meer.) Nog meer subsidie. De Staatssecretaris van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft aan het bestuur van „Het Veerse Meer" bericht, dat door hem 75 °/o subsidie zal worden verleend op de geraamde kosten voor het maken van een lengte van 250 meter steiger. Hij schrijft dat hij met ge noemde voorzieningen kan instemmen, om dat zij van belang en derhalve noodzakelijk zijn in dit watersportgebied. Het is ver heugend. ook door deze subsidieverlening, te kunnen constateren dat er bij het minis terie van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk een blijvende belangstelling is voor de ontwikkeling van het Veersemeer gebied. Nog geen ontsluiting van de „Schotsman". Ten gevolge van bezuinigingen, ook bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat, zal de voorgenomen ontsluiting van het recreatiegebied op de „Schotsman" moeten worden uitgesteld. Hoewel de aanbesteding van het werk al in de vakbladen was gean nonceerd, moest men besluiten de besteding niet te laten doorgaan. Dit is bijzonder jammer, omdat dit ge bied juist in een fase is gekomen, dat een groot aantal recreanten er verpozing kan vinden. Wijzigïngsnoodzaak reglement. De eilanden „Schutteplaat" en „Mossel plaat" zijn voor een gedeelte komen te lig gen in het gebied dat voor snelle motor boten is aangewezen. Dit gebied is in het rijksreglement voor het Veerse meer omschreven. Bij de dienst van rijkswaterstaat bereidt men thans een wijziging voor van de gren zen van dit gebied. Aansluiting Muidenweg. De prachtige langs het meer, van Arne- muiden naar Wolphaartsdijk, lopende weg mondde aan het eind uit in een bottle neck. Het afgelopen seizoen was men daarom uit verkeerstechnische overwegingen genood zaakt bij dit laatste stuk eenrichtingsverkeer in te voeren. Thans is men hard aan het werk om de noodzakelijke verbreding en de aansluiting op de Veerweg klaar te krijgen. Gelukkig behoort hiermede een slechte verkeerstech nische situatie tot het verleden. Hulde aan het gemeentebestuur van Goes voor deze voortvarendheid. Lief zijn voor eikaar. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben de provinciale begroting voor 1972 aan de provinciale staten aangeboden. Over visie en/of inspiratie of het ontbreken daarvan willen we het niet hebben. Wel vonden we in de geleidebrief bij de begroting enkele volzinnen die ons trof fen. Gedeputeerde staten schrijven, dat zij in de toekomst de bevolking nauwer willen betrekken bij de beleidsvorming en de be leidsbeslissingen door zo vroeg mogelijk in formatie te verstrekken, d.w.z. op een tijd stip, dat nog wezenlijke invloed kan worden uitgeoefend op naderende beslissingen En dan komt het: „Het college heeft er begrip voor, dat deze ontwikkelingen lang niet al tijd de wegen van de geleidelijkheid volgt. Wanneer men soms methoden bezigt, die de bestuurders niet direct aanspreken en die volgens hen niet leiden tot het beoogde doel, moet de groeiende belangstelling voor het beleid toch positief worden beoor deeld." Dat is mooi, dat is prachtig. Gaat het college zich nu wat vriendelijker opstellen tegenover hen die het niet met hen eens kunnen zijn? Betekent dit minder snel geïrriteerd zijn over kritische beschouwingen met betrek king tot het bestuurlijk beleid? Minder snel hen kapittelen die het wagen om nog wel goede woorden te wijden aan de goede bedoelingen van opinie- en pressiegroepen? Als dat zo is, dan zal dit jaar, ook voor de provincie Zeeland een beter jaar zijn dan het voorgaande. 7

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1972 | | pagina 7