neem vakantie in voor. of nazomer mijd de piek VOORDELEN Minder vakantieverkeer op de weg. Meer rust op caféterrasjes, in de parken, in de zwembaden en op het strand. Meer plaats in treinen en autobussen. Meer keuzemogelijkheden voor het vinden van een plaats in hotels, apparte menten, pensions, maar ook het goede kampeerpiekje. Meer mogelijkheid voor een vakantie om eens extra uit te rusten. DAAROM Het is zeker gerechtvaardigd om bovenstaande aanbeveling van de stichting recreatie nog eens onder uw aandacht te brengen. Hoewel we ons kunnen voorstellen dat het grootste deel van de vakantie in de noogzomer-maanden genoten wordt, is het zeker de moeite waard om wat dagen in reserve te houden voor het najaar. Waarom zou u niet eens een lang weekeinde in de maanden september of oktober naar het Veerse meer komen? Wij zijn er van overtuigd, dat u het zeker niet bij die ene keer zult laten. Het bos is dan zo mooi, de wandelingen langs het Noordzeestrand of langs de Veerse meer-oever zijn een openbaring. Juist in deze maanden zijn de Zeeuwse luchten prachtig. Wij noteren hieronder enkele adressen, welke u een geriefelijke verblijfs- accommodatie bieden: Motel „De Walvis", Vrouwenpolder, Telefoon 01189 - 15 86. S. de Visser, Vrouwenpolder, Telefoon 01189 - 14 14. Hotel - café - restaurant „Kamperduin", Kamperland, Telefoon 01107 - 4 66. Hotel - café - restaurant „De Campveerse Toren" Veere, Telefoon 01181 - 2 91. Uitbreiding akkommodatie. Door de fa. K. Dekker en Zn. uit Veere is een begin gemaakt met het maken van 60 ligplaatsen voor sport- vissersboten in de landbouwhaven De Piet en drie steigers. Een van de steigers wordt een drij vende, die bij de Goudplaat gelegd wordt. De andere twee komen respectievelijk aan de Haringvreter en het eiland de Omloop. Hiermede wordt voortgegaan op de weg om watersporters meer aanlegmo gelijkheden te bieden en daarmede meer mogelijkheden aan de oever voor de dag recreatie te scheppen. Burenruzie? Door de Nederlandse Waterskibond is aan het Ministerie van Verkeer en Wa terstaat een brief gericht met in afschrift een brief van deze Waterskibond gezon den aan de Nederlandse Motorbootclub. Als genoemde waterski-heren niet op zo een grote schaal afschriften van deze brieven zouden hebben rondgestuurd, waren we aan het conflict tussen deze motorbotenbezittersbelangenbehartigers voorbijgegaan. Het komt er kennelijk op neer, dat de K.N.M.C. de belangen van de snelle bootbezitters volgens de Waterskibond niet voldoende heeft behartigd. Daarom vraagt deze bond aan de minister van Verkeer en Waterstaat aan haar de registratie op te dragen. Een wat wonderlijke zaak. Vooral als men weet dat er een commissie van toezicht is onder voorzitterschap van een ambtenaar van de Hoofddirectie van de Waterstaat. Naar wij aannemen zijn hiermede behoorlijke voorwaarden ge schapen voor een goed functioneren van de registratie. Wij vragen onszelf dan ook af wat deze papierlawine voor zin heeft. Zou het niet beter zijn geweest als de Water skibond via de commissie van toezicht de minister van Verkeer en Waterstaat er van zou hebben overtuigd, als dat al mogelijk zou zijn, dat de registratie niet in goede handen is. Zeeland ligt vlak bij. Het nationaal bureau voor Toerisme schenkt veel aandacht aan de vakantie- besteding in eigen land. En terecht; er is nog altijd een groot aantal Nederlanders dat niet naar het buitenland gaat. Maar ook zijn er velen die buiten de grote vakantie nog wel eens "even weg willen wezen". Voor hen is de uitgave „Er op uit in eigen land" een goede wegwijzer. Er wordt op natuurlijk goed gedocu menteerde wijze ruime aandacht aan de provincie Zeeland geschonken. Daar bij wordt natuurlijk het Veerse meer niet vergeten. Het is echt de moeite waard om bij uw VVV eens informaties in te winnen. Een Zeeland-nummer. „Trefpunt", het door het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk uitgegeven tijdschrift kwam uit met een speciaal Zeeland-nummer. Gedeputeerde J. van den Bos betoogt o.a. in een artikel van zijn hand dat, nu de bevolking van Zeeland groeit, er meer door het Provinciaal bestuur kan worden ondernomen. Tot 1960 daalde het be volkingsbestand in Zeeland regelmatig. De bevolking groeit nu met enkele dui zendtallen per jaar. In verschillende artikelen wordt voorts aandacht besteed aan welzijnszorg, maat schappelijk werk en open bejaardenwerk. Een stadspark in Goes. Men is in Goes begonnen met de voor bereiding van de aanleg van een 15 ha groot stadspark. In dit park komen een kinderboerderij, rommelspeelplaats, dag camping, trimbaan en de al bestaande sporthal en zwembad. De kosten worden geraamd op 700.000.Men hoopt over vijf jaar met het geheel klaar te zijn. Subsidies voor Zeeuwse recreatie projecten. In de kosten voor het maken van een jachthaven in Bruinisse (investering 17

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1972 | | pagina 17