Wielen op het Veerse meer 3.618.500.subsidieert het ministerie van Economische Zaken met een bedrag van 993.600.—. De staatssecretaris van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk, heeft voor een zevental Zeeuwse recreatie objecten subsidies tot een totaalbedrag van 1 miljoen gulden toegezegd. Een bedrag van 157.500.is bestemd voor een drie-tal trailerboothellingen aan het Veerse meer. Een bedrag van 91.500.gaat ook naar „Het Veerse Meer" voor het maken van 250 meter aanlegsteiger. Milieu-onderzoek. In het voormalige raadhuis van 's Heer Arendskerke is sedert kort gevestigd het centrum voor milieu-onderzoek van de Deltadienst van Rijkswaterstaat. Deze nieuwe afdeling van de Deltadienst houdt zich vooral bezig met de studie naar de gevolgen voor het milieu door de afslui ting. Behalve de chef van de afdeling Ir. R. Klomp, die afstudeerde op gezond heidstechniek, zijn er aan verbonden biologen, bodemkundigen, laboratorium mensen, een fysicus, technische ambte naren en personeel van een meetvloot. Men werkt samen met het rijksinstituut voor de volksgezondheid, het instituut voor bodemvruchtbaarheid, het rijksin stituut voor de zuivering van afvalwater, het deltainstituut voor hydrobiologisch onderzoek en het biologisch station „Wee verduin". Er wordt gestreefd naar nauwe samenwerking met specialisten aan uni versiteiten en hogescholen. We moeten vertrouwen hebben in deze groep deskundigen, die streeft naar behoud van een milieu waarin het goed leven is. Wegwijs. Het ligt in de bedoeling van onze Ko ninklijke Nederlandse Toeristenbond de A.N.W.B, om binnenkort een betere be wegwijzering naar het Veerse meer aan te brengen. Op de oude rijksweg zal daartoe een officieel ANWB-bord worden geplaatst dat de weg naar het Veerse meer via Wolphaartsdijk aangeeft. Ook de Muiden- weg zal bewegwijzerd worden waarbij er aanwijzingen komen voor de dagrecrea tieterreinen aan de Piet en bij de Oran jeplaat, het vliegveld en de jachthaven van Arnemuiden. Camping ,,De Witte Raaf". In de Veerse Meer Gids van november 1971 schonken wij uitgebreid aandacht aan de nieuwe watersportcamping, die men aan het Veerse meer, in het Oranje- plaatproject aan het bouwen is. Wij schreven toen dat dit een camping werd met een revolutionaire opzet. Wij zijn nog al enthousiast over dit geheel. We verzuimden echter te vermelden wie de ontwerper van een en ander is. Dit willen we nu herstellen. Het ontwerp is van de N.V. Boomkwekerij „Beveland" in Goes. Kamperen op de boerderij. De laatste tijd worden er nog al wat acties gevoerd om het kamperen op boer derijen mogelijk te maken. Niet dat wij de boeren niet gunnen een kleine com pensatie voor de minder goede opbrengst van vele door hen verbouwde produkten; het is veel meer de verwachting dat bij een dergelijk besluit de konsekwenties onoverzienbaar zullen zijn. Wanneer in een provinciale raamverordening de ge meenten de mogelijkheid wordt geboden om via een kampeerverordening het kam peren op boerderijen toe te staan, zal het moeilijk zijn om regels te geven. De wet hygiène kampeerbedrijven heeft strenge regels voor het sanitair. Behoeft een boer niet aan die eisen te voldoen? Naar onze mening ontstaat er een on eerlijke concurrentiepositie t.o.v. de cam pingexploitanten die hoge investeringen moeten doen om aan de eisen te voldoen. Ais men niet in staat is vergunningen aan boeren te verlenen zonder het aan leggen van bepaalde maatstaven, zal hier mede een mogelijkheid voor willekeur bij het verlenen van de vergunning in sluipen. Meer inzicht in de verblijfsrecreatie. Ieder jaar stelt het Centraal Bureau voor de Statistiek een vakantie-onderzoek in. Eens in de vier jaar wordt dit onder zoek uitgebreid met een aantal struc tuuronderzoeken naar de gedragingen met betrekking tot de dag- en verblijfs recreatie en de vrijetijdsbesteding van de Nederlandse bevolking. Al zijn er dan nog wel wat sombere dagen, toch komen de boten al weer voor de dag. Vakantieplannen worden gemaakt en over een paar maanden is het Veerse meer weer een heerlijk oord, om de zorgen aan de kant te zetten. Energie opdoen, om het leven van alle Dit eerste grotere onderzoek vond in 1970 plaats. Hierbij kwamen toch wel een aantal belangrijke uitkomsten naar voren. In de sociale maandstatistiek van mei 1971 zijn die eerste onderzoeksresul taten gepubliceerd. Het struktuuronder- zoek had betrekking op de periode van 28 april 21 september 1970. Meer dan de helft van de overnach tingen van de verblijfsrecreanten vindt plaats bij familie en kennissen. Van de uit het onderzoek naar voren gekomen korte recreatieve verblijven werd maar liefst 56% doorgebracht bij familie of kennissen. 16% verbleef in de tweede woning, 11,3% in een tweede woning of tent huisje en 16,3% in de overige logies- vormen De korte verblijven concentreer den zich in het voor-seizoen (tot 15 juni) en wel 39%. Dit hoge percentage zal, volgens het C.B.S. wel beinvloed zijn door de opeenhoping van vrije dagen rond 5 mei 1970. In het hoogseizoen ging nog 29.4% met een korte vakantie en in het naseizoen 31.6%. Ook over de spreiding van de ver blijfsrecreatie vertelt het onderzoek in teressante feiten. Van de ongeveer 18 miljoen uitstapjes werd ruim 95.1% in eigen land doorgebracht en 4,9% in de buurlanden. Van het totale aantal van 18 miljoen uitstapjes werd 14.4% door gebracht in watersportgebieden. dag aan te kunnen. Sportief, recht van lijf en leden. Maar toch.... Zo langzamerhand be ginnen we te begrijpen, dat niet iedereen zo recht van lijf en leden is. In ons vriendelijke landje zijn er zoveel, die an- Foto: A. A. van Pagee, Middelburg 18

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1972 | | pagina 18