HISWA 1972 Wij geven u de ruimte!! De Veerse Meer Gids, die hier voor u ligt, zal op de internationale tentoon stelling H.I.S.W.A. in ruime mate wor den verspreid. Dit grote spektakelstuk is ieder jaar weer een thermometer voor de ontwikkeling van de watersport. Velen zullen er een boot kopen of zich een tent aanschaffen met de bedoeling om straks de rust en ontspanning buiten hun woongebied te gaan zoeken. En dan komt de vraag naar voren: „Waar gaan we heen? Waar vinden we een ligplaats voor onze boot? Waar kunnen we onze tent nog opzetten?" Zo langzamerhand beginnen we in ons overbevolkt landje, waar we met z'n dertien miljoenen op een kluitje zitten, de plekken op de kaart waar nog ruimte en rust te vinden is, te koesteren als kostbare onvervangbare zaken. Het zal voor steeds meerderen een harde noodzaak worden om korte of langere tijd te ontvluchten aan de herrie, rook en damp van de randstad of andere steden-agglomeraties. Steeds meer mensen weten de schoon heid en de rust in de natuur te vinden. De weg naar dat land waar het leven nog goed is, leidt naar de provincie Zeeland. Met de Deltawerken, groeiend naar een gigantisch einde in de afsluiting van de Oosterschelde, zal het steeds weer doel zijn om, ondanks de daarmede gepaard gaande grote veranderingen, die rust en ruimte zo goed mogelijk te bewaren. Het Veerse meer, het pioniergebied in de delta, kan hiervoor vaak model staan. Vele watersportgebieden kennen de grote stukken afgesloten oever, alleen toegan kelijk voor de „happy few". De doel stelling van het recreatieschap „Het Veerse Meer" is steeds geweest de oe vers van het meer beschikbaar te hou den „ten algemene nutte". Dagrecreatieterreinen zullen aan de open oevers voorzien in de behoefte aan ruimte. Daar de waterrecreant, met zijn behoefte aan aanlegmogelijkheid aan de ze oevers niet terecht kan, is en wordt voor hem verpozingsmogelijkheid gescha pen aan de kunstmatige eilanden. De staatssecretaris van cultuur, recrea tie en maatschappelijk werk gaf duide lijk blijk van zijn instemming met deze opzet, toen hij enige tijd geleden op feestelijke wijze een drietal nieuwe ei landen in gebruik stelde en juist aan het bestuur van „Het Veerse Meer" be richtte, dat ook de verdere ontwikkeling in het oostelijk deel door een volledige subsidiëring zal worden gestimuleerd. Dit bericht komt als een feestelijke mijlpaal in de 10-jarige ontwikkeling van het gebied. Het wil zeggen dat er vele vormen van recreatie mogelijk zul len blijven. Het wil zeggen dat u met uw boot niet alleen een rustige ligplaats in de jachthaven kunt vinden, maar ook daarbuiten aanlegmogelijkheid bij het eiland uwer keuze hebt. Het wil ook zeggen dat de vrije oever van het Veerse meer beschikbaar blijft voor de velen die aan die oever in zalig niets doen hun vrije tijd willen doorbrengen. Komt en overtuigt u ervan of wij in die opzet zijn geslaagd. Werkelijk, u vindt er nog de rust en de ruimte onder onze hoge Zeeuwse luchten. 5

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1972 | | pagina 5