Electrificatie van de sluis in Veere. Zoals bij vele watersporters bekend, is er een grote en kleine sluis in het kanaal door Walcheren bij Veere. De kleine sluis die reeds electrisch be diend wordt, heeft een doorvaartbreedte van 7,60 meter. De grote, met een door vaartbreedte van 20 meter werd nog steeds met de hand bediend. Ook hierin komt nu verandering. Onder directie van de rijkswaterstaat zijn reeds de beide kelders voor de electrische instal latie door de firma Dekker Zn in Veere gebouwd. De directie bruggen van de rijkswaterstaat is thans doende met het bewegingsmechanisme. Naar men ons van de zijde van rijkswaterstaat mededeelde is de hoop gewettigd, dat een volgend watersportseizoen de beroeps- en ple- ziervaart de mannen in de tredmolen op het sluisplateau niet meer zullen zien. Een arbeids- en tijdbesparende maat regel, die gezien de drukke beroeps- en pleziervaart door deze sluizen, zeer wel kom is. Rijkswaterstaat is eveneens bezig met het maken van voorzieningen in de sluis- kolk ten behoeve van de watersport, be staande uit meermogelijkheid voor klei nere schepen. waarden, kan nu op het water de laatste hand gelegd worden aan werken in het oostelijk deel. Vóór de dagcamping „De Piet" zijn twee eilanden geprojecteerd. Ten oosten van de Middenplaten in het plan Schelp- hoek zal ook een kunstmatig eiland worden opgespoten. Dit werk zal worden gezet in het kader van een groter project Schelphoek, waarbij ook op de oever de dagrecreatie aan zijn trekken komt. Ook ten Oosten van Wolphaartsdijk zal nog een eiland komen. Al deze werken zullen gepaard gaan met een bevaarbaar heidsverbetering. NIEUWE ZEELANDFILM. Door het provinciaal bestuur van Zee land is aan de cineast Kees Hin uit Amsterdam de opdracht tot het maken van een Zeelandfilm verstrekt. Hiervoor legde de provincie ruim een ton op tafel. Een dezer dagen is de film in première gegaan. De pers reageerde er op met een zeer milde kritiek. „De film heeft iets „on grijpbaars" en „de kijker die de film eigenlijk een tweede en derde keer aan Watersportcamping „De Witte Raaf". Op 25 mei a.s. zal de watersportcam ping „De Witte Raaf" in het recreatie plan „Oranjeplaat" officieel worden ge opend. Dan zal het Veersemeer-gebied één van de meest moderne campings van Nederland rijk zijn. Behalve dat de situering van het kam peerterrein uniek is, werd ook door de exploitant, de heer Buijsrogge, aan de akkommodatie alles gedaan wat maar mogelijk is om het voor de bezoekers zo comfortabel mogelijk te maken. De eer ste paal voor een flinke supermarkt is een dezer dagen in de grond gegaan. De toilettenbatterijen, die met aardgas zullen worden verwarmd, zijn luxueus te noemen. Niet alleen kan men aansluiting op het elektrisch net krijgen, ook een directe aansluiting op de riolering wordt door de unieke opzet mogelijk. Nog deze zomer zal er een manege komen, terwijl al aan de realisering van tennisbanen wordt gewerkt. We wensen nu reeds het aktieve echt paar Buijsrogge succes bij hun verdere uitbouw van dit unieke project. Recreatieve ontwikkeling in oostelijk deel van het Veerse meer. Van de staatssecretaris van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk is be richt ontvangen, dat het tweede en laat ste gedeelte van het zgn. bagger- en eilandenplan kan worden uitgevoerd en dat deze werken door CRM zullen wor den gesubsidieerd met 100 mits het werk wordt uitgevoerd door de delta dienst van rijkswaterstaat. Nadat de eilanden Mosselplaat, Schutte- plaat en Arneplaat konden worden ge realiseerd onder dezelfde gunstige voor- zich moet laten voorbij rollen om daarna toe te geven dat het inderdaad een re gistratie is van de provincie." Voor ons hoeft het niet zo nodig een tweede en een derde keer te zijn. De serie aan elkaar geregen losse shots verbonden door wat commentaar hebben ons niet veel te zeggen gehad. De schoon heid van een kleurenfilm zou nog veel vergoed hebben, als de kleuren „natuur lijker" waren. Nu zagen we een zonne bloemvariëteit in de kleur oranjerood. Jammer; tegenwoordig kan het technisch beter. Jammer; zelfs 100.000 gedevalueer de guldens is geen kattendrek! Inrichting Grevelingenbekken II. Het bestuur van de Stichting Recreatie heeft haar grote bezorgdheid uitgespro ken over het antwoord van Minister President Biesheuvel op vragen van en kele leden van de Tweede Kamer, waar uit blijkt dat de politieke verantwoorde lijkheid voor de inrichting van het Gre velingenbekken in handen is gelegd van de Minister van Verkeer en Waterstaat. In een brief aan de Minister President deelt het bestuur van de Stichting Re creatie mede, dat zij deze beslissing voor wat betreft de inrichting van de Greve- lingen als natuur- en recreatiegebied volkomen in strijd acht met de tot nu toe door de regering gehuldigde opvat ting, dat de politieke verantwoordelijk heid voor het beleid op het gebied van de natuur- en landsschapsbescherming en de openluchtrecreatie behoort tot die van de Minister, respectievelijk Staats secretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Het Grevelingenbekken wordt in de Tweede Nota over de ruimtelijke orde ning in Nederland, die ook door de hui dige regering als basis voor het te voe ren planologisch beleid is aanvaard, te recht als een park- en watersportgebied van nationale betekenis genoemd. Dit gi gantische recreatiegebied zal in de toe komst één van de belangrijkste peilers gaan vormen voor het welzijn van de bevolking uit het meest verstedelijkte deel van ons land, omdat men juist hier onder de meest moeilijke en ongewenste omstandigheden moet leven. Het bestuur van de Stichting Recreatie dringt er dan ook met klem bij de Mi nister President op aan de genomen be slissing opnieuw in beschouwing te wil len nemen en, gelet op het stadium der werkzaamheden, te besluiten dat de te treffen inrichtingsmaatregelen op het ge bied van de openluchtrecreatie en na tuur- en landschapsbescherming zo spoe dig mogelijk voor verantwoordelijkheid komen van de Minister van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk. 10

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1972 | | pagina 10