Een bibliotheek? In de vakantie? neem vakantie in voor. of nazomer Beer". Op deze uitgestrekte schorren broeden in het voorjaar grote aantallen vogels, terwijl hier in de winter tien duizenden ganzen uit geheel west-Europa grazen. Rechts, onderaan de voorma lige zeedijk ziet men nog het over blijfsel van een suikerbietenlosplaats. Vóór de afsluiting kwamen hier de bie tenschepen hun lading halen. Waar u nu wandelt stond elf jaar geleden het water enkele meters hoog en werd die zeedijk door de vloed bespoeld. Voorbij de Middelplaten komt het ge bied de Schelphoek. Voor deze uitge strekte watervlakte komt een ontwikke lingsplan, waarbij deze gehele hoek dienstbaar gemaakt wordt aan de dag recreatie en de watersport. Even over de dijk ziet men links het bungalowplan „De Inlaag". Aan het eind van de Muidenweg loopt men links de Veerweg op en komt men aan het eind weer bij het meer. In café-restaurant „De Boei" zal een verfrissing u nu wel smaken. Terug kunt u een andere weg nemen. De Veerweg geheel aflopen tot waar men de molen „De Hoop" aan zijn lin kerhand heeft. Men gaat daar rechts af naar het gehucht Oud-Sabbinge. Voor bij Oud-Sabbinge ziet men „het hoge huis" een mooi gerestaureerd bouwwerk. Na tweemaal een haakse bocht komt men op de Schengeweg. Aan de linkerhand de Schengekreek. Honderden jaren geleden Ieder jaar mijden steeds meer Neder landers de vakantiepiek door in de vóór- of nazomer met vakantie te gaan. Toch is nog altijd de grootste groep gebonden aan de drukste tijd. Extra druk zal het dit jaar omstreeks 30 juni en 1 juli zijn, wanneer in de Duitse deelstaat Noordrijnland-Westfalen de lagere school jeugd vakantie heeft en een deel van de Duitse vakantiegangers reeds in Neder land verblijft. Op 30 juni sluiten de bouw- en neven- bedrijven, alsmede op 1 juli de textiel industrie in heel Nederland voor veer tien dagen. Ook deze groep vakantiegangers kan de vakantiepiek mijden! Nederland heeft namelijk nog recrea tiegebieden waar het in de drukke tijd nog rustig is, omdat ze niet zo in trek maar daarom niet minder mooi zijn Ook is er in een aantal provincies een net van prachtige rijwielpaden die door de mooiste, vaak niet zo druk bezochte, streken en natuurgebieden leiden. Als fietser ziet u meer van de omgeving en voeren hier grote schepen op hun weg rond het eiland Wolphaartsdijk. Voor het gemaal de Piet gaat de weg de dijk op. Nu niet de Pietweg, maar de vol gende weg, de Calandweg inslaan. Langs het vliegveld Midden-Zeeland wandelend komt men dan weer op de Muidenweg. Naar links komt men dan weer op zijn uitgangspunt „Oranjeplaat". Het is een pittige wandeling, het vraagt twee maal 2,5 uur van uw tijd, maar het is de moeite waard. Een wat kortere wandeling is de vol gende. Weer neemt u als startplaats de Oran jeplaat. Van hier af gaat u rechtsaf de Oranjepolderse weg op. De eerste weg rechts is de Oostweg, die u tot aan de Veerse weg volgt. Daarna via de Veerse- weg naar het kruispunt met de weg van Middelburg naar Kleverskerke. Rechts is de oude Middelburgse haven. U gaat links af onderlangs de dijk in de richting Middelburg tot aan het dorpje Klevers kerke waar u de Nieuwe weg inslaat. Links aanhoudend komt u op de Ruil- verkavelingsweg, waarna men rechtsaf de Veerseweg kan inslaan. Deze volgend tot aan de Oranjepolderseweg, komt men via deze weg weer op zijn uitgangspunt terug. Een wandeling van 1 uur en 45 mi nuten. geniet u daarom dubbel van uw vrije dagen. Huur daarom eens een fiets en laat de auto staan en. het is nog ge zond ook! Oriënteert u zich eens over al deze mo gelijkheden bij de toeristische instellin gen, VVV's e.d. Het is beslist de moeite waard! Nederlanders met schoolgaande kin deren die niet aan de collectieve vakan ties in bouw- of nevenbedrijven zijn ge bonden kunnen de vakantiedrukte mijden door na 15 juli dit jaar met vakantie te gaan. Vakantiegangers zonder schoolgaande kinderen en niet gebonden aan collectie ve bedrijfsvakanties zijn vrij om hun vakantiedatum te kiezen. Dat is vóór 30 juni of na 12 augustus. In de vóór- en nazomer is het: gemakkelijker om een plaats te vin den in hotels, pensions, vakantie huisjes en op kampeerterreinen; rustiger op caféterrasjes, in parken, de zwembaden, op het strand en de toeristische attractiepunten, in de treinen en de autobussen; niet zo druk op de wegen door va kantieverkeer; - aantrekkelijker door soms lagere prijzen; kortom de vóór- of nazomer biedt mogelijkheden voor een rustiger en daarom goede vakantie. MIJD DE VAKANTIEPIEK Welnee, iedereen is toch al weer druk bezig met bootjes opknappen, bouwen en uitzoeken! Jammer, dat u dan de „Hollandia gid sen voor zeilboten en jachten en voor motorboten en jachten" niet gelezen heeft. Of wat denkt u van „Bootmotoren; keuze, onderhoud en verhelpen van sto ringen". Om iets van buitenboordmotoren te weten is ook wel goed. En wat denkt u van „Boatsmarkt International"? Trou wens het touwwerk en de zeilen mogen ook wel eens nagezien worden. Dat staat in het boekje van S. P. Boer „Schiemans- werk en zeilnaaien". Voor degenen, die nog moeten gaan bouwen en inrichten is er het standaardwerk van Eichler „Yacht- und Bootsbau". John Teal laat u zijn „High speed motor boats" zien en Jack West de „Modern power boats". En heeft u al eens aan de ANWB-publicaties gedacht, zoals de „Waterkampioen"? En dan gaan we meteen maar varen met J. A. M. Kramer „De motorboot; varen op de binnenwateren en op de zee". De heer E. Bouws schrijft ook al over het „Omgaan met motorboten". Phillips en Bert hebben een „Jacht Vademecum" sa mengesteld. Maar dan horen we de zeilen klap peren en we laten het motorgeraas ach ter ons met „De zeilsport" van Van Kampen. Dit is „het" Nederlandse stan daardwerk. Maar voor de beginners is er ook wat. Wat denkt u van Sytema „Zeilen voor iedereen" of de volgende boeken: Yves-Louis Pinaud „Praxis des Segelns"; J. A. M. Kramer „De goede zeiler" of „Das kleine Handbuch der Seemannschaft für Binnensegler"? Dat is allemaal nog van dat hele rus tige. We horen de geroutineerde schip pers schamper lachen. Dit was allemaal nog maar kinderwerk. Maar ziet, wat staat daar? „Further offshore" van J. Illingworth. Dat begint er op te lijken. Juan Baader vertelt ook nog wat over „Zeilsport, zeiltechniek en zeiljachten". En wie W. P. Coolhaas niet gelezen heeft, mag geen „Wedstrijdzeilen op zee". Joachim Schuit vertelt daarbij hoe u dan sneller moet zeilen. Heeft u dan ondanks alles de wedstrijd toch niet gewonnen, lees dan het „Zeil wedstrijdreglement" van Lex Pranger er nog maar eens op na. Intussen heeft u in de „Wetterkunde für Segler" van Walter Stein gelezen, dat er zwaar weer op til is. Resoluut grijpt u naar „Het varen in mijd de piek 18

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1972 | | pagina 18