Enquête Veerse meer 1972 Nieuw broedhuis levert forel voor het Veerse meer zwaar weer met kleine schepen" van Frank Robb. Het lijkt op een ganzenbord. U bent de weg kwijt en moet nu de volgende boe ken lezen: „Ueberhol deine navigation" van G. Luchmann; „Navigatie voor zei lers en Astronomische navigatie voor zei lers" van Mary Blewitt. Zij voert u langs gebaande wegen. Maar als u niets van de sterren weet, kunt u met boven genoemde Mary niets beginnen. Sla dan kwiek „Das kleine Sternenbuch" van (al weer) Walter Stein op en ziet wat er in geschreven staat (in het boek). Inmiddels is het zulk slecht weer ge worden, dat u maar besluit de zaak aan de kant te gooien. Wat nu? „Tauchtech- nik I en II" van Gerard Haux brengt uit komst. Onder water heeft u nergen last van. U besluit ten einde raad maar eens naar Vlissingen te gaan. Op de boule vard zit u met het boek „Ship Iden tification" in de auto. Maar u wilt met het slechte weer de benen wel eens strek ken. Volg dan de richtingborden „Bres- Het Veerse meer, een royaal stuk schoon water, komt geleidelijk aan meer in trek bij de watersportmensen. Steeds meer pleziervaarders stationeren hier hun boot en maken gebruik van de aanwe zige faciliteiten: havens, steigers, eilan den, ankergrond en bebakening. Velen blijken desgevraagd van mening dat het „meer" aantrekkelijker wordt, mak kelijker bevaarbaar, gezelliger; volgens anderen is het op mooie dagen nü al te vol, ook niet geschikt voor kleine zeil boten en zijn er bij slecht weer weinig mogelijkheden „rondom" het meer. kens" en als u dan over de brug (als ie niet open is) links de Edisonweg opgaat, vindt u in het gebouw van de HTS de Technische Bibliotheek Zeeland, die vooi iedereen vrij toegankelijk is en die ge opend is van 8 tot 17 uur. Ook vrijdags avonds van 19 tot 21 uur, behalve in juli, dan zijn wij 's avonds dicht. Jawel de uitlening is gratis. Daar kunt u op uw gemak bladeren in mooie fotoboeken over zeilen, de „Zeeuw se vissersschepen van de Ooster- en Westerschelde" van J. van Beijlen be wonderen of met. W. J. van Dijk u ver bazen over de „Schoonheid onzer bin nenschepen". J. M. Barrant stelde het boek „Grosse Stunden des Segelns" samen. De historie van de motor- en zeilvaart vindt u in twee boeken van Joachim Schuit „Aus der Jugendzeit des Yachtsegelns" of -des motorbotes". Hoe het vroeger op een Sneker Hardzeildag toeging, beschrijft, hoe kan het anders, Hette Halbertsma. J. T. H. C. Schepman, adj. bibliothecaris. De meningen lopen uiteen van „onge schikt" tot „ideaal". Het Recreatieschap „Het Veerse Meer" wil een beter inzicht hebben over de wijze waarop de watersport op het meer beoefend wordt. In welke richting be weegt zich de zo sterk toenemende be langstelling voor dit unieke watersport gebied? Waar en in welke richting moet de accommodatie voor bootjes, boten en schepen worden uitgebreid? Is het „voor zieningenpakket" voor de watersport compleet, of mankeert daar nog van alles aan? Zo zijn er meer vragen die het recreatieschap zich stelt, met het oog op „straks". Gedacht werd aan een „vliegende in terviewbrigade" die van boot tot boot opereert, om de meningen te peilen. Het is geworden: een vragenlijst, waarvan men hoopt dat vele pleziervaarders die zullen invullen. De resultaten zullen de pennen in beweging zetten, de tekenpen nen der planmakers en de vulpennen die subsidieverleningsbesluiten gaan tekenen. Algemeen bekend is de afkeer die men heeft van het invullen van deze en dergelijke paparassen. Toch wordt hier een poging gewaagd, in het ver trouwen dat er een goede „response" zal komen, met een up-to-date overzicht van bootbezit, bootligging en bootbewegingen aan en op het Veerse meer en kan beter worden vastgesteld in welke richting de activiteiten zich in de naaste toekomst moeten gaan bewegen. Alle serieuze watersporters in dit ge bied worden verzocht, hun ervaringen, vaargewoonten, wensen naar betere voor zieningen, meningen en bezwaren ken baar te maken Waar zaten in 1971 de knelpunten en wat was het dat toen veel te wensen overliet? Hoe staan de toer- en wed- strijdzeiler en de motortoervaarder tegen over een verdere aanzienlijke uitbreiding van het aantal ligplaatsen, dus: meer vaai tuigen? Liever meer gezelligheid, drukte en publiek op het water omdat er ruimte genoeg is? Of: meer rust, stilte, „armslag" voor de boot (en de vogels)? Nu door de Brouwershavense dam het Grevelingenmeer ter beschikking komt, blijft u dan toch het Veerse meer trouw, of vertrek u liever daarheen? Nogmaals: men wil beter ingelicht zijn over wensen, meningen en plannen van de watersportmensen die het Veerse meer thans als domicilie (is „boticilie" beter?) hebben en verzoekt, de op andere wijze zo moeilijk te benaderen watersporters, „zich te laten zien". Een ingevuld en ingeleverd enquête formulier is voor het recreatieschap van meer waarde dan de invuller misschien zelf denkt. Het gaat er hierbij niet om, iets te we ten te komen „wat men wel had ver wacht" of iets dat na enige statische uitwerking in de archiefkasten verdwijnt. Neen, deze kleine enquête vormt een dui delijke bijdrage tot de ontwikkeling van het Veerse meer als watersportcentrum en -gebied van internationaal formaat en nationale betekenis! Het Recreatieschap dankt u bij voor baat voor de moeite die u neemt bij het beantwoorden van de (26) vragen! S.Z. Op de viskwekerij van de Organisatie Verbetering Binnenvisserij in Oostelijk- Flevoland is begin april de laatste hand gelegd aan de bouw van een groot broedhuis, waarin de komende jaren door kunstmatige teeltmethoden de pro- duktie van jonge pootvis belangrijk kan worden opgevoerd. In dit broedgebouw 19

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1972 | | pagina 19