baljuw Rollé, leggen de eed van trouw aan de Prins van Oranje af. Hopman De Rijk neemt voorlopig de bestuursleiding op zich in afwachting van nadere be velen van de Prins van Oranje. We herinneren ons dat Karei V in 1555 Maximiliaan van Bourgondië heeft uitgeroepen tot Markies van Veere. Phi lips II heeft deze titel overgenomen. Nu de Prins van Oranje, de vroegere stad houder van Holland en Zeeland, weer terug is gekeerd in de Nederlanden, treedt hij in de rechten van de Markies van Veere. Veere weet zich nauw verbonden met het Oranjehuis. We zien het duidelijk, deze geschiede nis is niet uit onze herinnering weg te Nieuwe medewerker aan de VMG. Het doet ons genoegen een nieuwe medewerker aan de Veerse Meer Gids aan de lezers te kunnen voorstellen. Het is de heer G. van Schaick Zillesen (57), watersportpublicist en bootbouwdes- kundige, wonende te Vrouwenpolder. De heer Van Schaick Zillesen, in zijn vrije tijd al zo'n 40 jaar varende, heeft in de zomer van '70 het Veerse meer met zijn motorkruiser bevaren en leren kennen. Op ons verzoek zal hij de watersport aspecten van het Veerse meer, in de meest ruime zin, bespreken. Veilig varen. Door de provinciale raad voor de re creatie wordt ook dit jaar weer een folder uitgegeven met wenken voor wa tersporters en sportvissers. Op de omslag staat „Veilig varen in Zeeland". Ieder jaar verdrinken er in de Zeeuwse wa krijgen. Met moed en vertrouwen gaat Veere na 1572 voorwaarts. Het is nimmer het oude geworden. Het werd voor de stad een harde tijd, die uiteindelijk is overgegaan in een andere tijd. Geen vissers meer, geen kooplieden, geen handel. 1972, na vier eeuwen kent Veere an dere lieden: toeristen uit alle delen der wereld. De haven en het water zijn ge bleven, de stad heeft zich grotendeels weten te handhaven. Dank voor dat alles, Lyn en Koeye- vleesch! We feesten, we vieren de bevrijding van 1572. N. Veldhuis, gemeente-archivaris. teren mensen, die het zouden hebben overleefd indien zij bekend waren ge weest met elementaire zaken. De folder wijst er op, dat men niet zonder meer het grote water moet opgaan. Het is verstandig eerst de pleisterplaats of thuishaven in te lichten. De weerberich ten geregeld beluisteren en bij naderende buien tijdig een goed heenkomen zoeken zijn adviezen die jammer genoeg nog velen negeren. De Westerschelde is al leen geschikt voor zéér ervaren water sporters. De folder voorziet in een grote behoefte, vooral als men de sterk groei ende belangstelling voor watersport en sportvisserij ziet. Jaarverslag „De Arne". Van de watersportvereniging „De Ar ne" ontvingen wij het jaarverslag over 1971. In het verslag wordt aandacht ge schonken aan het 10-jarig bestaan van de vereniging. Gememoreerd wordt de stormachtige ontwikkeling die de ver eniging, gelijk met het Veerse meer in de afgelopen 10 jaren meemaakte. De vereniging telt 397 leden. Hierbij zijn 12 Belgen. 8 Duitsers, twee Engelsen en 1 Fransman. Uit de zomer- èn winter- programma's blijkt het opgewekte ver enigingsleven. Terecht zet men o.a. op een verlang lijstje van nog onvervulde wensen: uit breiding van de havens Oostwatering en Middelburg, verbetering van het trailer strandje, oprichting van een botenloods en restaurant annex clubgebouw in de Oostwatering. Dat deze wensen spoedig in vervulling mogen gaan wenst de re- daktie. „Het Waepen van Veere". Aan de Markt in Veere werd weer een stukje gevelfront, passend in de coulisse van mooie oude gevels, keurig geres taureerd. De firma Poppe N.V. die hier reeds enige tijd een café-restaurant exploiteer de. zag de behoefte aan een groter opge zette horeca-exploitatie en vergrootte het bedrijf enkele malen. Resultaat van de verbouwing is een bedrijf waar Veere al lange tijd behoefte aan heeft. Het zeer gezellig ingerichte café-restaurant biedt plaats aan 200 personen, terwijl er op het terras nog eens 40 plaatsen zijn. Bovendien is er nu een pensioncapaci teit van 30 bedden. Alles is natuurlijk centraal verwarmd. 5 van de kamers zijn voorzien van privé toilet en douche. De leiding van dit bedrijf is in de vak bekwame handen van de heer en me vrouw De Kok - Poppe. Wie reeds vóór de verbouwing gast was van deze exploitanten zal weten dat hun keuken uitstekend is. Men kan er nu alleen of met 100 vrien den het kopje koffie, de heerlijke Franse uiensoep of zo maar een echte vader landse uitsmijter met ham van de kleine spijskaart savoureren. Kies echter eens uit de uitgebreide spijskaart en stel, hierin grasduinend, zelf eens uw feestmaal samen. U kunt kiezen uit een keur van vlees- en visschotels. De vóór- en nagerechten zijn om te watertanden. Voor één gerecht willen we u echter speciaal naar „Het Waepen" laten gaan. Begin eens met een „Bisque de Crevettes of wel een garnalensoep van Zeeuwse garnalen. De garnalen in een heerlijke visbouillon, krijgen o.a. een toevoeging van cognac en witte wijn. Mmmmmm! En wat dacht u van de drie tongfilets met champignons voor de civiele prijs van 11,—? Wij wensen de firma Poppe N.V. veel succes met hun café-restaurant-pension „Het Waepen van Veere". We zijn er van overtuigd: „Het sal waeragtig wel gaen". Nieuwe voorzitter en ondervoorzitter van „Het Veerse Meer". Door het vertrek van de heer M. J. van Poelje was de voorzitterszetel van „Het Veerse Meer" vacant. Gedeputeerde staten van Zeeland heb ben nu als voorzitter van het recreatie schap aangewezen de heer A. L. van Geesbergen, voordien ondervoorzitter. In zijn plaats werd benoemd mr. J. P. Boersma als ondervoorzitter van het re creatieschap. 8

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1972 | | pagina 8