HISWA 1972. Da grote internationale watersportten toonstelling in het RAI-gebouw te Am sterdam is weer achter de rug. Rond een kwart miljoen bezoekers heeft deze HISWA getrokken. Op deze tentoonstelling was het re creatieschap „Het Veerse Meer" weer met een informatiestand aanwezig. De belangstelling hiervoor was enorm. Duizenden kwamen aan de stand in formeren naar allerlei zaken die de inte resse hadden. Vragen van zeer uiteen lopende aard. Of er nog ligplaats is voor de boot; wordt er werkelijk forel in het Veerse meer gevangen; zijn er water sportcampings; kan men er nog een huisje aan het water huren of kopen; hoe kom ik het gemakkelijkst met mijn boot naar het Veerse meer en nog veel meer vragen. De standbemanning had er druk maar dankbaar werk aan. Bij een afscheid. De vereniging milieuhygiëne Zeeland raakt haar voorzitster kwijt. Mevrouw mr. C. Kannegieter heeft gemeend de voorzittershamer aan een ander te moe ten overdragen. Nu na twee jaar weer een vrouw uit het bestuur van deze vereniging stapt menen wij dat het goed is dankbaar te memoreren datgene wat deze vrouwen van het eerste uur in de V.M.Z. hebben gepresteerd. Gehoond en voorgesteld als een groep dolle Mina's werden ze niet serieus genomen of werd hun soms het bestuurslidmaatschap onmogelijk ge maakt. Nu, na twee jaren ervaring be hoeft men niet zo meer achter de feiten aan te hollen. Men is gaan inzien dat ruimtelijke ordening het gereedschap is waarmede men vroegtijdig het milieu veilig kan stellen. Het is goed wat deze vrouwen met hoofd en hart hebben gedaan. Ze ver dienen de dank van de gemeenschap voor de kritische begeleiding van de ontwik keling in ons gewest. Veere 400 jaar vrij (1572 - 1972). Dit is het kopje van een aan alle in woners van Veere gerichte circulaire, waarin medegedeeld wordt dat de af werping van het Spaanse juk in begin 1572 door de stad Veere niet onopge merkt zal voorbijgaan. Het feestcomité kondigt een feestpro gramma aan. In de VMG van juli hopen we hierop nader in te gaan. Inrichting Grevelingenbekken. Door een aantal kamerleden waaronder het Zeeuws kamerlid de heer Dusarduijn, zijn aan de minister-president vragen ge steld over de inrichting van het Gre velingenbekken. Uit het antwoord van de minister blijkt, dat de politieke en parlementaire verantwoordelijkheid voor de toekom stige tuin voor de randstad moet liggen bij de minister van verkeer en water staat, zolang het bij de inrichting voor namelijk gaat om wegenaanleg en werk zaamheden van huishoudelijke aard. Pas in een later stadium zal de verantwoor delijkheid voor het Grevelingenbekken bi.i de minister van CRM worden ge legd. Er wordt intussen nog al wat kritiek geleverd over de aanloop voor de be stuurlijke opzet en de inrichting. Wel bestaat er al lange tijd een stuurgroep, maar deze wordt niet bijeen geroepen. Een projectgroep van deskundigen is aan het werk maar dit is geen beleids orgaan. Er is nog steeds geen samenspel tussen de betrokken overheden of iets dat er op lijkt. Meer forel in het Veerse meer. Zéér vroeg in dit jaar eind maart zijn door de Federatie van Deltavissers in samenwerking met de Organisatie tot Verbetering van de Binnenvisserij (OVB.) 35.000 regenboogforellen in het Veerse meer uitgezet. Onze medewerker Cor van Heugten zou zeggen: „Er is dus weer volop sport te beleven". Hierbij komt dan nog dat de oudere jaarsforel weer volop bijtlust demon streert. Na een zeer stille tijd kan de sportvisser aan de oevers van het Veerse meer weer de spanning en de ontspanning van de mooie vissport ondergaan. Wij wensen hen een goede vangst. 9

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1972 | | pagina 9