is eigenlijk een proefsteiger. Er is altijd een mogelijkheid, dat bij een verder gaande verzoeting van het Veerse meer- water er bij een strenge winter ijsgang in het meer optreedt. Vaste steigers kun nen dan wel eens gevaar lopen vernield te worden door kruiend ijs. Deze drij vende steiger kan in het najaar op eenvoudige wijze op het droge worden gezet. Hierdoor is ook het onderhoud eenvoudiger. Het eiland de Haringvreter heeft nog lang niet zijn opnamecapaciteit bereikt. Vandaar verhoging van de steigerlengte, nu en volgende jaren. Jachthavens vol. Met uitzondering van enkele grotere boxen in enkele havens, zijn de ligplaat sen voor jachten in de havens rond het Veerse meer alle bezet. Een en ander vormde reeds een punt van bespreking in het dagelijks bestuur van het recreatieschap. Er zijn in enkele havens nog uitbrei dingsmogelijkheden. Omdat echter niet meer gerekend kan worden op een sub sidie in de onrendabele top door het ministerie van economische zaken, zal er rekening mede moeten worden gehou den, dat de nieuw te creëren boxen aan merkelijk duurder zullen zijn dan de oude. Nu de ruim 2000 ligplaatsen rond het meer vol zijn, komt de vraag nog drin gender naar voren tot welk maximum aantal plaatsen voor jachten men met het Veerse meer moet gaan. Deze vraag zal dit najaar beantwoord moeten wor den als de technische adviescommissie van het schap haar advies heeft uitge bracht aan het bestuur en dit bestuur haar standpunt zal hebben bepaald. Zeeuwse recreatie: 140 miljoen. De provinciale raad voor de recreatie in Zeeland heeft de „Zeeuwse recreatie nota 1972" het licht doen zien. Volgens deze nota zal de overheid de komende tien jaar 140 miljoen gulden moeten investeren in recreatieve projec ten in Zeeland. Daarmede zullen dan alle plannen in Zeeland gerealiseerd kunnen worden. Volgens de nota moeten de recreatie behoeften van de eigen bevolking hogere prioriteiten hebben, dan die van de toe risten. Het eigen karakter van de Zeeuw se kuststrook moet worden behouden. Dus geen „boulevard-ontwikkeling". De recreatieraad pleit zeer terecht nog eens voor het onderbrengen van de openluchtrecreatie en het toerisme bij één ministerie, waardoor bepaalde gebieden meer evenwichtig kunnen wor den ontwikkeld. Voor het Veerse meer is ruim 13 mil joen uitgetrokken. (Ontsluiting, verbete ring bevaarbaarheid en aanleg strand). Een interessante studie. Door de heer F. Lok te Middelburg is voor het behalen van het einddiploma van de Belgische opleidingsschool voor het toerisme, in opdracht van dat insti tuut, een studie gemaakt over de toeris tische ontwikkeling van het deltaplan. Het resultaat van deze studie, een lij vig geschrift, hebben we met genoegen doorgelezen. Het is een zorgvuldig opge bouwd werkstuk, waarin op een weten schappelijk verantwoorde wijze de ver schillende aspecten van de toeristische ontwikkeling zijn gecatalogiseerd. Bij de inventarisatie worden de nadelen die de afsluiting medebrengt, niet vergeten. Van een 18-tal conclusies, welke de schrijver aan de hand van zijn studie, op een rijtje zet, willen we er enkele noemen. Het deltaplan biedt vele mogelijkheden voor de watersport en het toerisme. Af sluiting van de Oosterschelde kan een niet te onderschatten gevaar betekenen voor de milieuhygiëne. Zeeland biedt vele toeristische aantrekkelijkheden en het toeristisch potentieel is groot. Dit wordt naar verhouding weinig uitgebaat en er wordt weinig bekendheid aan ge geven. Sommige plaatselijke VVV's voeren door samenwerking met een reisbureau een antireclame voor eigen gebied. Het nut (doel) van de VVV's wordt vaak niet ingezien door b.v. de middenstand. De publiciteit, gevoerd voor Zeeland, is te klein. De publiciteit, gevoerd door de plaatselijke VVV's, is vaak amateuristisch opgezet. Men zou zich moeten houden aan bepaalde grondregels. Alternatieven van belang vreemdelin- genbezoek publiciteit zijn b.v. de gids uitgegeven door de VVV Zierikzee en de Veerse Meer Gids. Het Veerse Meer is een mooi voorbeeld van verantwoorde recreatieve inrichting. Vergadering van het algemeen bestuur van „Het Veerse Meer". Onder voorzitterschap van de heer A. L. van Geesbergen kwam het algemeen bestuur van het recreatieschap „Het Veerse Meer" op woensdag 14 juni 1.1. in hotel-café-restaurant „Kamperduin" te Kamperland bijeen. De agenda, o.a. bevattende een aantal financiële zaken en een voorstel tot par ticipatie in de plankosten voor de oever afkalving bij Vrouwenpolder werd in een vlot tempo afgewerkt. Het jaarverslag over 1971 werd vastgesteld en er werd gesproken over de problematiek van de afkalving van de niet bij het rijk in be heer zijnde oevers. De lunch werd gebruikt met een aan tal gasten. Daarna werd met de RP 18 van de rijkspolitie te water een werk bezoek gebracht aan het Veerse meer. In de namiddag werd in hetzelfde horeca bedrijf door het bestuur een afscheids receptie aangeboden aan de directeur, de heer H. P. Huijsman. Op deze zeer geanimeerde receptie kwam een groot aantal personen het echtpaar Huijsman de hand ten afscheid drukken. Bloemen en geschenken verge zelden de vriendelijke woorden die er werden gesproken. Attentie, watersporters! In de afgelopen maanden is door Direc tie Loodswezen, Betonning, Bebakening en Verlichting, 6e district, Vlissingen, de betonning Veerse meer gewijzigd. Bepaalde boeien zijn vervangen, andere zijn vernummerd en enkele zijn verlegd. Bij de havenmeesters van de havens rond het Veerse meer liggen kaarten ter inzage. 14, 15 en 16 juli 1972: Reünie van ronde en platbodemjach- ten, Zierikzee. 11, 18 en 25 juli en 1 en 8 augustus 1972: Toeristendagen in Zierikzee. 18 juli 1972: Kampvuur op het strand bij Vrou wenpolder met het showorkest „The Evergreens" uit Kapelle. Aanvang 20.30 uur. 22 juli 1972: Mosseltocht voor motorboten naar de Oosterschelde, w.v. Noord-Beveland. 22 juli 1972: Nachttocht voor alle soorten jachten, w.v. „De Arne" en w.v. Kamperland. 23 t/m 29 juli 1972: Zeilwedstrijden op de Grevelingen. Soloweek en Open Nederlandse kam pioenswedstrijden. 25 juli 1972: Optreden van de Volksdansgroep „Vodago" uit Goes op het parkeer terrein bij Breezand, Vrouwenpolder. Aanvang 19.30 uur. 27 juli 1972: Voetbalwedstrijd tussen de „trai ningsclub" uit Vrouwenpolder en een elftal van de badgasten. Aanvang 19.00 uur. 29 juli 1972: Zeilwedstrijd, w.v. Kamperland. 29, 30 en 31 juli 1972: Kermis op het Marktplein te Brou wershaven. 30 juli 1972: Oude knarrenwedstrijd te Wol- phaartsdijk, w.v. Wolphaartsdijk. 1 augustus 1972: Rondgang en show van de Signaal afdeling M.T.V. '69 uit Middelburg te Vrouwenpolder. Aanvang 20.00 uur. 2 augustus 1972: Voorstelling door het Poppentheater Hans Borghardt in het verenigings gebouw aan de Dorpsdijk te Vrou wenpolder. Aanvang 14.00 uur. 4, 5 en 6 augustus 1972: Zeilwedstrijden op de Grevelingen, Olympische- en aanloopklassen. 6 augustus 1972: Clubzeilwedstrijden div. klassen te Veere, w.v. „De Arne". 7 t/m 10 augustus 1972: Zeilwedstrijden op de Grevelingen, Yngling Worldcup wedstrijden. 8 augustus 1972: Lampionoptocht met „Veere's Ge noegen". Beginpunt Elzendoornlaan te Vrouwenpolder. Aanvang 20.00 uur. Na afloop kampvuur op het strand. 9 augustus 1972: Vuurwerk, Middelburg. 10

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1972 | | pagina 10