Culinaire route Veerse meer 72 VVV Zuid-Beveland afd. Wolphaartsdijk ZOMERPROGRAMMA 1972 de nevel dan ook zoals hij er twee mil joen jaar geleden uitzag. De afstand tot dit melkwegstelsel bedraagt logischerwijs 2.000.000 lichtjaar km?) Nu de Staatssecretaris van C.R.M. de toezegging heeft gedaan de kunstmatige eilanden in het oostelijk deel van het Veerse meer voor 100 °/o te subsidiëren betekent dit, dat dit gedeelte, hoewel jaren achterlopend in de aankleding, in de komende jaren meer aandacht zal krijgen. Met deze aankleding, scheppen en verbeteren van accommodatie, mag een toeneming van het aantal recreanten worden verwacht. Tot heden was slechts sprake van be scheiden programma's om de toerist, naast zijn recreatieve ontspanning, ook recreatieve genoegens te verschaffen. Het recreatieve verblijf bezoek splitst zich in hoofdzaak toe op de watersport (zeilen en vissen) gedurende vele weken van het jaar. Daarnaast groeit de aanloop in de vakantieperiode ook vrij sterk, zodat juist in die periode meerdere activiteiten, zowel uitgaande van orga nisaties danwel particulier initiatief, danwel in combinatie, zullen moeten plaatsvinden. 9 jaar geleden is door de VVV gestart 5. Het vluchtpunt (de radiant) van de meteorenzwerm de Perseïden (11 12 augustus). A. P. Stroo. met bescheiden programma's. De hier uit ontsproten vaste evenementen o.a. viswedstrijd (karper), voetbaltournooi voor gasten (campings - watersportver. - zeilschool) om de VVV wisselbeker en de voetbalwedstrijd tussen 2 campings om de wisselbeker van de middenstands vereniging, vinden ieder jaar plaats. Door de Watersportvereniging „Wol- phaartsdijk" worden jaarlijks eveneens een aantal jaarlijks terugkerende evene menten georganiseerd welke zowel als kijkspel bijzonder aantrekkelijk zijn, doch ook qua deelname maximale belangstel ling genieten. De hallen voor winter- berging van jachtwerf „De Zandkreek" worden gedurende de zomermaanden om getoverd in evenementenruimte waar tal van aktiviteiten plaats vinden. Ook hier in is verpozing mogelijk aan bar en in restaurant. De programma's bieden ont spanning voor jong en oud. Een overzicht van de voornaamste activiteiten vindt u hieronder opgenomen. Zaterdag 22 juli. Prestons Jeugdvariété in loods van fa. J. Zuidweg en zn., aanvang 17.00 uur, toegangsprijs 2, Zaterdag 29 juli: Remark en Borghart Variété in loods van fa. J. Zuidweg en zn., aanvang 17.00 uur, toegangsprijs 2, Voebalwedstrijd campings Veerhoeve- Veerse Meer om wisselbeker, op het sportveld aan de Sportweg, aanvang 19.00 uur, entree 0,50 per persoon, kin deren en ouden van dagen ƒ0,25 per per soon. Drive-in show Radio Veronica in loods van fa. Zuidweg en zn., aanvang 20.00 uur. Zondag 30 juli 1972: Onderlinge zeilwedstrijd voor „oude knarren" op het Veerse meer te Wol- phaartsdijk. Zaterdag 5 augustus: Haak en Bolletje in loods van fa. Zuid weg en zn., aanvang 17.00 uur, toe gangsprijs f 2, Zaterdag 12 augustus: Viswedstrijd in de vijver bij het Dorpshuis, aanvang 18.00 uur, inleg 1.50 per persoon, opgave ter plaatse tot 17.30 uur (max. 100 deelnemers). Ge vist mag worden uitsluitend met hen gels zonder werpmolens met slechts één haakje per deelnemer, het soort aas is vrij. Aantrekkelijke prijzen beschik baar. Vrijdag 25 augustus: Oriëntatierit voor auto's van de VVV Wolphaartsdijk; start op het havenpla teau (Watersportweg) om 18.00 uur; in schrijven ter plaatse tot 17.30 uur a 5, per auto. Zaterdag 26 en zondag 27 augustus: Internationale zeilwedstrijden op het Veerse meer te Wolphaartsdijk. Zaterdag 26 augustus: Trekking van de verloting ten bate van het evenementenfonds van VVV Wolphaartsdijk, om 21.00 uur in „De Boei". Ook dit jaar waren weer veel be kende horecabedrijven genegen u een maaltijd voor te toveren tegen een redelijk bedrag; het z.g. „Veersemeer- menu". Naast deze maaltijd heeft men nog vele andere mogelijkheden op het menu die u een ruime keus geven. Hier volgen ze. Kamperland: hotel-café-restaurant „Kamperduin". U begint met een heerlijke groen tesoep, gevolgd door twee varkensoesters in een pikante sous, waarin paprika, uitjes en champignons, geserveerd met aardappelen en diverse groenten. Als toetje heeft u de keus uit ijs of koffie. Bij dit etentje schenkt men u een glas wijn. Het geheel kost 10.all in. Kortgene: café-restaurant „Delta Marina". Het „Veersemeer-menu" bestaat hier uit een romige kervelsoep gevolgd door Kip „King David" risi bisi (rijst met rozijnen) en doperwtjes. Als toetje een coupe Chriss Craft, dat is vanille ijs met vruchten en slagroom. Bij dit etentje schenkt men u een glas witte wijn. Prijs is 10.all in. zenith ft *-4 13

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1972 | | pagina 13