Er is nog veel te doen Bij een afscheid maakt men nog al eens de balans op. Zeker heeft dat zin als de „wacht wordt afgelost", terwijl de ontwikkeling van het Veerse meer gebied nog slechts „halverwege" is. Ook zinvol is het daarom te weten dat we onderweg zijn en vooral te weten waar heen we gaan met ons gebied. In onze dubbelfunktie van coördinator- stimulator-organisator in dienst van het recreatieschap en als redakteur nu de laatste maal de eerste bladzijde van de Veerse Meer Gids volschrijvende ten einde publiciteit te geven aan dit „pio- niersgebied in de delta" en de geïnteres seerden op de hoogte te houden van die ontwikkeling. We zullen het nu niet hebben over de vele miljoenen die er door de overheid én door particulieren zijn geïnvesteerd in het Veerse meergebied. De insider weet welk een kolossale verandering heeft plaats gehad bij de ombouw van een kale zeearm tot aan een recreatie gebied van formaat waar het èn voor de watersporter èn voor de dag- en ver- blijfsrecreant goed toeven is. Voor de bevolking van midden-Zeeland zal het Veerse meer steeds belangrijker worden als dagrecreatiegebied, vooral ook omdat de trek naar de boorden van de Westerschelde door de bewoners van Zuid-Beveland en Walcheren belangrijk zal worden afgeremd nu er gevaarsbor den aan die oevers zullen worden ge plaatst. Met wijsheid zal een evenwichtige ontwikkeling ten behoeve van de dag recreatie en watersport moeten worden bevorderd. Op het ogenblik zijn er ruim 2000 vaste ligplaatsen in de jachthavens rond het Veerse meer. Naar onze mening is het streven naar 4000 ligplaatsen zeker ver antwoord. Op de enkele topdagen per watersportseizoen kan er dan zeker nog niet van een oververzadiging worden gesproken. Een dergelijk getal is mede noodzakelijk omdat de zakenman die zijn bedrijf heeft aan het Veerse meer èn degene die er zich wil vestigen, voor zijn investering toch wel een dergelijk getal nodig heeft om een redelijke exploitatie tijdens een klein gedeelte van het jaar mogelijk te maken. Er zullen nog vele en grote projecten moeten worden ontwikkeld om het ge bied in zijn geheel aan het gestelde doel te doen beantwoorden. De voorzieningen in het oostelijk deel zijn wel de grootste èn belangrijkste. Een bewijs van vertrouwen is hierbij de toezegging van de staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk om deze projecten met 100%) te subsidiëren. Het lijkt ons hierbij zeer belangrijk, dat het bestuur van „Het Veerse Meer", hierbij geadviseerd door haar technici, een lijst van wensen en eisen opstelt waaraan bij de plannen van de rijks- waterstaat-deltadienst rekening moet worden gehouden. Te land zijn er de projecten Schelp- hoek, Schotsman, Goudplaat en uitbrei ding van het dagrecreatieterrein De Piet die de aandacht vragen. Het zuiver houden van het water met de problematiek van de in het meer spoelende landbouwmeststoffen zijn even eens maar enkele zaken die moeten wor den opgelost bij de verdere ontwikkeling. Hiervoor wensen wij het bestuur van „Het Veerse Meer" en de direkteur vee] wijsheid en doorzettingsvermogen. Ook een korte terugblik, nu in het jasje van de andere functionaris, n.l. als niet-journalist-hoofdredakteur. De Veerse Meer Gids in zijn vijfde verschijningsjaar. Uit de nood geboren door een gebrek aan inzicht in de nood zaak tot samenwerking, konden wij het zes maal per jaar verschijnend periodiek uitbouwen tot een blad waarover nog al eens waarderend wordt gesproken. Voor de uitgever en drukker van het blad spreken wij hierbij voor de vakkundige en enthousiaste wijze waarop hij het tijdschrift uitbouwde, onze grote bewon dering uit. Hoewel allerwege waardering voor de uitgave kenbaar wordt gemaakt, zouden we toch wel graag zien, dat deze waar dering daadwerkelijk tot uitdrukking werd gebracht. Hopende dat mijn opvolger met enthou siasme hiernaar zal streven hoop ik van ganser harte. 5

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1972 | | pagina 5