ww'm ■M :-1 Nadat men de akkommodatie van de haven in ogenschouw genomen had, be gaf men zich naar het restaurant „O- ranjeplaat". Hier droeg de voorzitter van „Het Veerse Meer" de haven officieel over aan de Federatie van deltavissers. De heer Van Geesbergen memoreerde de geschiedenis van de totstandkoming van de haven, die voorlopig aan 58 sportvis- sersboten ligplaats biedt. Door de dienst der domeinen is toegezegd, dat t.z.t. de gehele haven door „Het Veerse Meer" kan worden overgenomen. De voorzitter van de Deltafederatie, de heer Ceelen en de voorzitter van de werkgroep „Sportvissershavens" beant woordden de heer Van Geesbergen. Naast de haven zal in het najaar een trailerbootjeshelling worden gebouwd door het recreatieschap. Bij de haven is op het havenplateau ruimte voor op stallen voor berging en eventuele repa ratie. Pinkster-zeilwedstrijden. Ter gelegenheid van de traditionele Pinksterzeilwedstrijden op het Veerse meer, bood de jachtclub Veere in het clubhuis van de vereniging aan een aan tal genodigden een receptie aan. De voorzitter van de j.c. Veere heette de aanwezigen welkom en wenste de deel nemers succes en goed zeilweer. Op 21 mei verzorgde de Royal Belgian Sailing Club in het verenigingslokaal van Veere een kaas- en wijnavond. Een groot aantal, bij de wedstrijd betrok kenen, genoten van een grote verschei denheid aan Franse kaas en uitstekende wijn. Goede vangsten. Gedurende de wintermaanden is het niet zo best geweest met de visvangst op het Veerse meer. Hierin begon echter in het voorjaar verandering te komen. De paling liet zich weer verschalken en ook de grotere forel deed het weer. Het begon echter pas goed toen er begin mei ruim 35.000 regenboog forellen waren uitgezet. Er kwamen zeer goede vangsten van forel reeds in de maand mei en ook nu wij dit schrijven (begin juni) worden er steeds maar weer leuke vangstmeldingen gedaan. Wel blijkt hoe langer hoe meer, dat de adviezen van onze medewerker Cor van Heugten meer worden opgevolgd en dat men, vooral op de forel, met zeer licht vissen betere vangstresultaten be reikt. Sportvissershaven De Piet. Op 29 mei 1.1. is de sportvissershaven bij de Piet door het recreatieschap „Het Veerse Meer" overgedragen aan de Fe deratie van deltavissers. Voor deze wel enigszins officiële gebeurtenis verzamel den zich een aantal autoriteiten des mor gens bij de landbouwhaven. Opening watersportcamping „De Witte Raaf". De burgemeester van Arnemuiden o- pende op 25 mei 1.1. officieel de water sportcamping „De Witte Raaf" in het recreatieplan „Oranjeplaat" te Arnemui den. Een groot aantal genodigden had zich des middags verzameld in de grote ruim te bestemd voor supermarkt-kantine. Na dat twee zoontjes van het echtpaar Buys- rogge per boot de kampvlag naar de camping hadden gebracht, hees burge meester Hack onder applaus van de aan wezigen deze vlag. In de kantine sprak daarna de burge meester het echtpaar Buysrogge en de aanwezigen toe. Hij complimenteerde het echtpaar Buysrogge met de prachtige camping en de zeer snelle realisering van de plannen. Na de burgemeester voerden nog enkele sprekers het woord, waarna men nog enige tijd gezellig bij elkaar bleef. Oplevering van steigers. Begin mei werden een aantal door de firma K. Dekker en Zn. in opdracht van „Het Veerse Meer" gebouwde steigers, opgeleverd. Het is een drietal steigers. Bij de Goud plaat is aan een vaste vingersteiger een drijvende steiger gemaakt. De andere 2 steigers zijn respectievelijk aan de Ha ringvreter en aan het eiland De Omloop. De drijvende steiger bij de Goudplaat 9

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1972 | | pagina 9