DE BALANS OP MAKEN Normaal wordt pas aan het eind van het jaar de balans opgemaakt, maar in ons bedrijf loopt het jaar af na het zo merseizoen en moeten wij ons nu af vragen hoe is het geweest en wat gaan wij doen gedurende de komende maan den, om weer klaar te zijn voor de zomer 1973. Wanneer wij dan kijken naar de plan nen van „Het Veerse Meer", zien wij dat in de komende maanden drie verpozings steigers aangelegd zullen worden, t.w. een aan de oostzijde van de Haring vreter, een verlenging van de bestaande steiger aan de westzijde van de Haring vreter en een verlenging van de Kruis- steiger bij het Aardbeieneiland. Daar naast zullen nog drie trailerboothellin- gen worden aangelegd. De watersporter kan weer in de han den wrijven! Maar nu de oeverrecreant. Zij moeten het doen met de bestaande gebieden de Piet, de Goudplaat, de Schotsman, rond het Veerse meer. Deze gebieden zijn mooie natuurgebieden en als hij zijn tentje, zijn thermosfles en zijn broodjes meebrengt is het heerlijk om hier te toeven. Voor de kinderen is het fijn spelen als vader en moeder hen wat bezig houden. Ik geloof dat het tijd is om ook aan de verdere ontwikkeling van deze gebieden aandacht te besteden. Een kinderspeel tuin, zodat de ouders eens rustig kunnen zitten zonder voortdurend op de kinde ren te moeten letten, een midgetgolf, een restaurant. Dit zijn dingen die het verblijven aan het Veerse meer kunnen veraangenamen. Hier ligt een taak voor het rechtspersoonlijkheidsbezittend li chaam „Het Veerse Meer" in de toe komst. In het begin van het jaar werd het bekend dat de regering spoedig zou be slissen welk departement het beheer zou krijgen over de gronden rond het Veerse meer die het eigendom zijn van het Rijk. Het bestuur van „Het Veerse Meer" had met nadruk haar voorkeur te kennen gegeven voor een beheer door het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. En wat lees ik nu in de krant? Dat de minister-presi dent beslist heeft dat het beheer voor lopig blijft bij Domeinen. Een beslissing die mij treurig stemt en die zeer onbe vredigend is. Ook hier ligt een taak voor- het bestuur van „Het Veerse Meer" om bij de bevoegde autoriteiten aan te dringen op een oplossing van deze be heerskwestie in het belang van de ver dere ontwikkeling van de gebieden op en rond het Veerse meer. Ook voor u, lezers en gebruikers van het Veerse meer, is een taak weggelegd. Een paar maanden geleden heeft u in de krant kunnen lezen dat ik gezegd heb dat de recreanten meer aandacht be steden aan het schoon houden van hqt water en de terreinen. Dit is ook zo, maar het is nog niet genoeg. Het kan en moet nog schoner worden. Als u ge durende de komende winteravonden zit te dromen over die mooie dagen die u aan en op ons meer hebt doorgebracht, neem u voor, wanneer u het volgend jaar weer terug komt, nog voorzichtiger te zijn met uw papier, flesjes en ander afval. Al met al kunnen wij zeggen: het af gelopen seizoen was niet slecht, en de tekenen zijn gunstig voor het komende! v. d. G. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1972 | | pagina 3