„BEAVER SHIPS" Verhuur en nieuwbouw ven luxe motorkruisers Restaurant „Oranjeplaat" drie dagen lang duizenden naar de Rui- terplaat zal lokken. Over de New-Forest pony's op de „Haringvreter", de zwa nen van ih-et Veerse meer, de meeuwen van de noordkant. We moeten nog zovéél schrijven over wat we met de kijker zagen op de Goudplaat met z'n druk- feestelijk vogelleven. Over de Sofiahaven. Over de middenstand in de dorpen die in het seizoen lange dagen maakt en. hard moet werken om het de toeristen naar de zin te maken. Over Geersdijk, onze eerste kennismaking, jaren geleden. Het was december, het weerbericht had sneeuw voorspeld. Er viel een vlokje in de sche mering, toen nog een, het volgende, al meer, steeds meer, het land schemerde nog wat door het wit heen, de sneeuwval hield aan, wervelend, het werd al vroeg donker. De volgende morgen kwam de zon geel en oranje uit een bleke hemel, alleen wat loodrecht stond had zijn kleu ren behouden, het was doodstil in het dorp. Wat was Geersdijk tóén mooi. Geersdijk Denk deze donkere dagen, misschien met najaarsstormen en .slagregens en mist, nog eens na over Noord-Beveland. Bespreek alvast logies voor 1973, ga er nog eens kijken: adempauze in 'n stil Zeeuws dorp temidden van lege winterse akkers, verlaten stranden en campings, de inlagen in beslag genomen door de vogels. Ook in het „stille" seizoen is Noord-Beveland zo machtig mooi! Van Schaick Zillesen. Ligplaats: Veerse meer Jachthaven Arnemuiden. HOOFDKANTOOR Paul Krugerstraat 21, Vlissingen, Telefoon 01184 - 46 98 (b.g.g. 01184 - 21 75). Luxe boten met 6 en 7 slaapplaatsen, volledige keuken inventaris, ijskastje, zwemtrap, sterke motoren. Folder zenden wij op aanvraag gaarne toe. Verhuur per week, in voor- en naseizoen per weekend. Jachthaven Arnemuiden Telefoon 01182 - 16 21. Modern horeca-bedrijf gesitueerd op een prachtig punt aan het Veerse meer, bij het recreatiegebied De Piet, het vliegveld Midden-Zeeland en het natuurreservaat De Middelplaten. Unieke pleisterplaats op uw autotochtje vanaf Vlissingen, Middelburg of Goes via Arnemuiden of Wolphaartsdijk naar de weg die u voert langs de zuidelijke oever van het Veerse meer. RESTAURANT „ORANJEPLAAT" biedt plaats aan ca. 85 personen en is zeer geschikt voor bruiloften, recepties en andere feestelijke gebeurtenissen. De beheerder, de heer J. Jenik geeft u gaarne alle informatie. 8

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1972 | | pagina 8