Gronden rond het Veerse meer. Waterkwaliteit Veerse meer. Voorzover kan worden nagegaan, kan in het Veerse meer overal worden ge zwommen. Het water is biologisch van zeer redelijke kwaliteit, aldus de voorlo pige iindruk van drs. G. J. Beijen van de milieu inspectie Zeeland, die daarbij aantekende dat het natuurlijk niet ver standig zou zijn in of direct bij een jachthaven te gaan zwemmen. Ook vorig jaar, zo was uit metingen gebleken, was de kwaliteit van bet water aanvaard baar. Enquête economische betekenis Veerse meer. Iin oktober werd een enquête gehou den door een 50-tal leerlingen van de middelbare detailhandelsschool te Alk maar in de gemeenten rond het Veerse meer over de vraag wat het meer in de ruim tien jaar van zijn bestaan eco nomisch voor de direkt belanghebbenden heeft betekend. Het is meer een voor onderzoek dat voldoende interessante ge gevens kan opleveren om een inzicht te krijgen of de investeringen op de juiste wijze besteed zijn en wat verbeterd kan worden. Vissers in de Grevelingen attentie. In de afgelopen maanden zijn door de rijkspolitie honderden sportvissers be keurd wegens het niet in bezit hebben van de vereiste papieren. Dit zijn: een vergunning van de Federatie Deltavissers en het z.g. bijdragebewijs of de kleine of grote visakte. Ook zijn er bekeuringen uitgedeeld voor het meenemen van meer dan 4 forellen. Afsluiting Oosterschelde. De Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap en de Zeeuwse Polder en Waterschapsbon d hebben een uitgebreide documentatiemap samenge steld waarin zij tot de conclusie komen dat de Oosterschelde zo snel mogelijk dicht moet. Hierbij spelen veiligheids overwegingen een beslissende rol. Verhoging en verzwaring van de be staande dijken als alternatieve oplossing is niet goedkoper en vergt 20 tot 35 jaar, omdat men niet zonder gevaar een te groot deel van de zeewering tegelijk kan aanpakken. Openlegging Schotsman. In het kader van de A.C.W. zal er binnenkort een openbare weg aangelegd worden in de Schotsman. Afkalving Omloop. Eveneens in het kader van de A.C.W. zal de bestrijding van de afkalving van de Omloop spoedig ter hand worden ge nomen. Motorraces de Piet. Afgelopen september werd er een mo torrace georganiseerd nabij de Piet. Jammer genoeg speelde het weer niet mee en was de belangstelling zeer ge ring. Hopelijk laten de organisatoren zich niet afschrikken en komen zij het volgend jaar terug. Het was een machtig schouwspel zowel de kleine 50 cc als de grote monsters van 500 cc te zien strijden. SO2 en standaardrookgehalte Sloegebied. In een rapport van het Instituut voor gezondheidstechniek TNO over de lucht verontreiniging in het Sloegebied in de periode 1 oktober 1970 tot 30 september 1971, wordt geconcludeerd, dat op geen enkel meetpunt de z.g. SO2 jaarlijn is overtreden. Het standaardrookgehalte be naderde het gehalte van het Waterweg gebied, maar er behoeft op dit punt geen enkele ongerustheid te bestaan. Het niveau van SOa-gehalte ligt duidelijk la ger dan in de Randstad. Zeeuwse staten voetballen beter dan de Brabantse. In een wedstrijd tussen de elftallen van de provinciale staten van Zeeland en Noord-Brabant hebben de Zeeuwse po litici zich de sterksten getoond en ver sloegen zij de Brabanders in 's Hertogen bosch met 31. Na afloop van de wedstrijd ontving de aanvoerder van het Zeeuwse team, ge deputeerde A. L. van Geesbergen van de PZC hoofdredacteur G. A. de Kok een fraaie beker. De minister-president Biesheuvel deel de in de Tweede Kamer mede naar aan leiding van vragen van de kamerleden Dusarduijn, Scholten en De Boo, dat de dienst der Domeinen de buitendijkse gronden en oevers bij het Veerse meer de eerste jaren zal blijven beheren. Een beslissing over het definitieve be heer van deze terreinen is uitgesteld om dat er onzekerheid is over de bestem ming van sommige gedeelten. Domeinen zal het beheer voeren in overleg met de departementen van CRM en Landbouw ein Visserij. Vergadering algemeen bestuur van „Het Veerse Meer". Op maandag 9 oktober hield het al gemeen bestuur van „Het Veerse Meer" een vergadering. Gedurende deze verga dering werd het dagelijks bestuur ge machtigd kasgeldleningen aan te gaan c.q. een rekening courant overeenkomst te sluiten tot ten hoogste 300.000,— Tevens werd de begroting van inkomsten en uitgave voor het dienstjaar 1974 vast gesteld. De totale uitgaven voor 1973 zijn geraamd op f 183.900,Ter dekking van deze uitgaven zullen de gemeenten bij dragen 127.500,en de provincie 42.500,terwijl uit andere bronnen nog 13.900,wordt verkregen. De subsidie voordracht 1973 werd aan genomen. Een pirioriteitslijst werd opgesteld van de jaarlijkse subsidievoordrachten en de uit te voeren werkzaamheden van het basisplan welke luidde: 1. Aanleg van de eilanden 7 en 8 van bagger en eilanden plan 2. Aanleggen trarlerboothelling in Kortgene. 3. Het aanbrengen van een verpozingssteiger nabij de jachthaven Oostwatering. 4. Het aanbrengen van een verpozingssteiger <T-steiger) nabij de Zandkreekdam. 5. Het. maken van een oeververdediging aan het eiland de Om loop. Deze laatste werkzaamheden kregen deze lage prioriteit aangezien zij hoogst waarschijnlijk in het kader van de A.C.W zullen worden uitgevoerd. Watermilieu Grevelingen. Uit een artikel in het Driemaandelijks Bericht van de Deltawerken blijkt dat het watermilieu in het Grevelingenmeer zich in biologisch en milieu-hygiënisch opzicht herstelt na de schok die de af sluiting heeft veroorzaakt. Nationale landschapsparken. De stichting recreatie heeft een brief gezonden aan de minister van Volkshuis vesting en Ruimtelijke ordening drs. B. J. Udink en eveneens 'een afschrift aan de staatssecretaris van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk H. J. L. Vonhoff inzake de bevordering van tot stand komen van een systeem van natio nale landschapsparken. In dit schrijven worden de volgende aspecten naar voren gebracht: 1. Definitie van het begrip nationaal landschapspark. 2. Een aanduiding van gebieden die voor de vorming van een nationaal land schapspark in aanmerking komen. 3. Een overzicht van bestaande wette lijke mogelijkheden voor het aanwij zen van een nationaal landschaps park. 4. Ruimere toepassing van de bestaande wettelijke regelingen. 5. Positieve houding it.o.v. regionale ini tiatieven. 9

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1972 | | pagina 9