Zoals ik reeds opmerkte is het Veerse meer een plaats bij uitnemendheid om al deze soorten waar te nemen, vooral voor de bootbezitters; vanaf het land zijn, be halve de afsluitdam, de mogelijkheden op dit meer beperkt. Lopend over de Schots man en de Ruiterplaat maakt u nog wel enige kans, maar meestal zullen de vogels te ver van de oever zwemmen om ze goed te kunnen zien. Er zijn echter wel enige alternatieven in de vorm van de verschillende kreken en inlagen die door geheel Zeeland verspreid liggen. Wilt u als onderbreking van een autoritje een wandeling maken, stapt u eens uit bij de kreek in Westkapelle of Ouwer- kerk; ook de Schelphoek op Schouwen en de Braakman zijn hiervoor uitstekende mo gelijkheden. Per fiets of auto is een ritje langs de inlagen op de noordkust van Noord-Beveland zeer aanbevelenswaardig. Het is niet zo, dat op de genoemde plaatsen alle soorten duikers op u zitten te wachten, u maakt wel een reële kans enkele van hen te zien; is dat niet het ge val, dan zullen zeker ander watervogels voor het levende decor zorgen. Probeert u eens een poosje de vogels on opgemerkt gade te slaan. Door hun doen en laten onthalen ze u altijd wel op een of ander boeiend tafereeltje. Met welke vo gelsoort u dan te maken hebt is van minder belang. Ik heb getracht u attent te maken op twee minder opvallende vogelgroepen die door hun levenswijze beslist de moeite van het „opsporen" waard zijn. U zult er echter uw warme huiskamer voor moeten verlaten, maar óók in de winter is buitenlucht ge zond! TIPGEVER. stil Veere's molen is ziek stil toch dat zijn dingen waar je niet over praat een slepende kwaalal jaren nu zal haar schande wel dóór breken denken we tot ver buiten de veste o ja? nou èn dat élke wolk elke dynamische stapelwolk aandrijvend vanover het zwanenmeer zich schaamrood kleuren mag zich donderend haasten landinwaarts de mare verspreidend: Veere's molen is ten dode gedoemd dat elke bedekte fluistercampagne mag uitgroeien tot openlijke klacht dat het carillon voortaan haar feestelijke klanken liever omfloerse zich beperke tot treurzang want Veere's molen is ziek het unieke gezicht aangevreten door kwaadaardige lepra de edele trekken verminkt geschonden doemt soms op in slapeloze nachten kreunend aanklagend laten wij ons bevrijden alles in het werk stellend alles beproevend tot het uiterste wat tot redding dienen kan nee wij zwijgen niet wij willen het desnoods van de daken schreeuwen de diverse instanties binnen slingeren ónze molen ons aller molen MOET GERED alvorens het schaamrood onze wangen kleuren zal mirja muurling 18

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1973 | | pagina 18