lopen, zodat zeilboten, speedboten e.d. met trailers te water kunnen worden gelaten. Er is een zeer grote zonne- en speelweide direct langs het water, en een kleinere speelweide meer landinwaarts. Speelplaat sen, aansluitkasten voor elektrische stroom, een zandbak voor de kleuters, de goed „van de grond komende" beplanting vormen enige zichtbare attributen. De orde en de rust die op „De Paardekreek" heersen zijn de onzichtbare, niettemin belangrijke karakte ristieken. In een moderne opzet zijn hier alle condities aanwezig voor een fijne va kantie voor het gezin of het echtpaar dat over tent, kampeerwagen, boot(je), zwem spullen en vrije weken beschikt. Duur hoeft zo'n vakantie écht niet te worden! Paardrijden in Kortgene. Het jonge echtpaar Den Exter is in de zomer van '71 een manege begonnen: even achter de dijk langs het grote parkeerter rein vindt men een prachtige hal van 15 x 30 m met gebogen houten spanten, en zelfs een kleine tribune. Rondom, binnen, de begrenzing van de hoefslag, de paaltjes en de bekende letterborden. Grappenmakers beweren dat manegepaarden kunnen lezen, en precies weten wat de instructeur be doelt met de commando's „bij K van hand veranderen", „van A naar C in lichte draf en: „grote volte bij E". Wie al meer heeft gereden herkent direkt die typische manege- sfeer: de lange balk met de zadels, ge makkelijke stoelen om even te relaxen na een inspannend lesuur, ruime heldere stal len en boxen voor de pensionpaarden, een voorruimte waar de paarden worden ge zadeld en getuigd, de witgeschilderde ca- valctti voor het springen: het is er alle maal. Lessen, ook voor kinderen, buïtenritten langs de meeroevers, rij- en springpaarden ter verzorging geven, of zo maar 'ns een uurtje komen kijken, het kan allemaal bij de enthousiaste en „paard-en-ruiterpsycho- logisch" aangelegde Van Exters. !n kleine groepjes lesnemend, zijn al heel wat Kort- gene-bezoekers daar begonnen of doorge gaan met paardrijden, góéd rijden dan: die fascinerende kunst van goed-werkend kon- takt te krijgen met zo'n (groot) dier waar bij de handen (teugelhuïpen) soms heel subtiel, soms krachtig worden gebruikt, maar waarbij het veel meer gaat om „aan wijzingen" te geven met je kuiten, hakken, zitbeenknobbels en kruis (lichaamsdelen die je in het gewone maatschappelijke leven niet zozeer nodig hebt). Wie goede manege-instruktie heeft ge kregen kan waar ook ter wereld met een paard overweg, en is waarschijnlijk voor de rest van zijn leven gewonnen voor de paardensport. De kennismaking, de instruk- tie en de perfectie: men kan ervoor terecht in Kortgene! Compleet waterrecreatiepakket. De „Delta Marina" heeft als embleempje een vlotte zeemeermin met 'n hart. Men vertelt dat dit symbolisch is voor de enorme jachthaven in het hart van Zeeland, en voor het hart, het middelpunt en de ontmoe tingsplaats voor ontspanning zoekende men sen die van heinde en ver komen met als gemeenschappelijke interesse, het water. Een thuishaven met toezicht, service en berging voor de motorkruiser waar mee op mooie zomerdagen het heie meer wordt bezocht, met de invités en de kin deren, terwijl men altijd weer op tijd thuis is dank zij de gedienstige, zwetende „motor- Jachthaven Delta Marina 6

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1973 | | pagina 6