a ii, een paar mooie zomerdagen: je hoeft niet te pakken, maar rijdt meteen naar Kortgene, waar alles in je huis aanwezig is, tot de tandenborstels toe. Er zijn speelweiden voor de kleinkinderen met klim- en draaitoestellen. Een van de modernste jachthavens van Europa ligt vlak bij! Er is nu tijd om goed te leren paard rijden, de manege is vlakbij! Een tip-top zwembad is vlakbij. Viswater: te kust en te keur, vlakbij! Vogelreservaten en andere natuurgebieden: even met de boot of de fiets erop uit! Inkopen doen in het dorp: korte wandeling, en je maakt ook kennis met interessante mensen. Gezellige kon takten: „Deltonapark" staat erom bekend! Velen komen er iedere week, ieder weekend. Men ontmoet elkaar telkens weer; er komt een bepaalde band, men helpt elkaar. De recreatiebungalows zijn zó gesitueerd dal men beslist niet op eikaars auto uitkijkt! De beplanting schiet flink omhoog cn een amateur-tuinier kan er naar hartelust voor uit met zijn hobby. Het hele project ligt mooi beschut door hoge dijken cn van de wind merk je er niet veel. Er staan 97 eenheden op ruim 6,5 ha, dus gemiddeld 660 vierkante meter per bungalow. Och ja, ruimte is er genoeg in Zeeland! „Deltonapark" is uitverkocht; de bouwers zijn elders op Noord-Beveland bezig met een dergelijk projekt. Goed nieuws voor „krekels". Voor parttime of fulltime „krekels" (flie refluiters, zonnekloppers, dagenplukkers of, ambtelijk, recreanten) nog een berichtje: op de landtong naast „Delta Marina" komen binnenkort de eerste prototypen te staan van een „Aqua Village*een buitendijks ge legen dorp met wooneenheden van 40 80 vierkante meter vloeroppervlak. Men stelt zich voor, deze „units" aaneengeschakeld te situeren rondom een centraal gelegen ge bouw, waarin een aantal gemeenschap pelijke voorzieningen op recreatief en ver zorgend gebied. Vóór de afsluiting van het Veerse meer stond „buitendijks" gelijk met: bedreigd, onzeker, beperkt bruikbaar, want soms over stroomd. Daarentegen behelst „buitendijks" nu: dicht langs een der grootste en mooiste vaargebieden van Nederland, met je roei- zeil-, vis- of speedboot vlakbij, om er zó in te stappen. Ook: deel hebben aan de eeuwig wisselende stemmingen van het wa ter, de winden en de luchten daarboven, met uitzicht op het zo levendige water- sportgebeuren dat een flink deel van het jaar het meer stoffeert. Kortgene-van-vandaag biedt „voor elck wat wils": véél voor hen die in het seizoen van 1 april tot 1 oktober komen: nog méér voor hen die er gaan wonen en er best wat „forensen" voor over hebben. Het maakt niets uit of je na een dag zeilen of 'n middag waterskiën in die bolle Zeeuwse zeewind met gebronsde snuit, ver schoten haren cn nog iets van het stam pen van de zeilboot en het klepperen van de ski's in de benen de weg inslaat naar je knusse caravan op „De Paardekreek" waar je na 'n uurtje voorbereiden en kokke rellen een voortreffelijke tweepitsmaaltijd kan worden opgediend; of dat je een paar aangename uren aan de bar gaat door brengen om daarna ergens in Kortgene te gaan eten in een gezellige sfeer. Kortgene heeft een goed antwoord op de wensen en de eisen van hen die graag buiten zijn, ieder op de wijze die hem het best ligt. „Kortgene" is een begrip geworden voor de recreatie op en aan het water. Er is daar achter de nu nutteloos geworden veer- steiger en op de niet-meer-bedreigde bui tendijkse gronden en ingedijkte polders een druk, veelzijdig en internationaal ge oriënteerd vrijetijdsgebied ontstaan waar menig buitenlands recreatiegebied niet aan kan tippen. De landbouw en de agrarische bevolking, ze gaan hun eendere gang: de gang der seizoenen en die van het gewas. Men combineert, mechaniseert en vereen voudigt om met minder mensen meer te kunnen doen. Maar er is in Kortgene een heel ander ritme gekomen: dat van de toe ristenseizoenen, de weekeinddrukte, de va- kantietoppen, de mooiweer-uitschieters. Dan wordt met name door de middenstand hard cn lang gewerkt, en zeker niet minder door het personeel van de recreatiebedrijven. Om den brode, allicht' Maar met een glimlach cn met voldoening ook! Zéér zeker, die vol doening, bij hen die het Kortgene van zo'n twintig, dertig of veertig jaren geleden heb ben gekend. Over Colijnsplaat en Kats een andere keer! Van Schaick Zillesen. i

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1973 | | pagina 8