Zo komt onze stand er op de HISWA 1973 uit te zien. Gaarne zullen wij u er ontvangen om u nadere inlichtingen en bijzonderheden te verstrekken. Waarde jongens en meisjes. De samenstellers van de Veerse Meer Gids richten zich nu eens speciaal tot jullie, en wel tot iedereen beneden zestien jaar die aardigheid in tekenen heeft. Velen van jullie zullen tijdens vakantie of weekends aan of op het Veerse Meer zijn geweest. Ook zullen er heel wat zijn die in Zee land zelf wonen, misschien nog wel dicht bij het meer. Weer anderen weten nog best dat ze in Veere zijn geweest, of in Kortgene of Kamperland of Wolphaartsdijk of een der andere plaatsen rondom het meer, tijdens een autotochtje. Wellicht hebben er ook een vaartocht gemaakt op het meer, bij mooi weer (hopelijk) of met regen. Wat wij aan jullie gaan vragen is het volgende: Wie heeft er zin, mee te doen aan onze grote VEERSEMEER-TEKENWEDSTRIJD? We zouden zo graag tekeningen ontvan gen van iets wat je leuk vond of van een bepaalde gebeurtenis tijdens je korte of lange verblijf aan het Veerse meer. Daar bij zouden we graag zien dat je bepaalde te herkennen punten zoals gebouwen, mo lens, jachthavens, campings, rondvaartboten of zulke dingen weergeeft. Een rechte blauwe streep met allemaal zeil- en mo torbootjes erop en eronder is niet zonder meer te herkennen als het Veerse meer, be halve wanneer je erbij schrijft dat het dat ook is. Dat is niet de bedoeling. Maar de wit-met-zwarte veersteigers, de gevels en torens van Veere en de andere plaatsen, de molens in de dorpen, de paarden op de Haringvrcter, de duinen bij het meer, de be tonning. de politieboten, de Veerse dam, de sluis bij Kats en zulke dingen meer, dat zouden goede dingen zijn om te tekenen. We noemen er zo maar wat, vast en zeker weet jullie nog wel betere en interessantere onderwerpen te vinden. Vraag desnoods, als je niets weet te ver zinnen, of pa of ma eens een uurtje hier in de buurt rondrijden, met jou op de achter bank en een schetsboek bij de hand. Nog maals: een camping met allemaal caravans en tenten, die kun je overal tekenen, mis schien wordt het een heel mooie prent, maar dat is niet direkt herkenbaar als „hier uit de buurt". Het is de bedoeling dat de inzending(en) die het best wordt (worden) beoordeeld op de voorpagina van dit blad wordt (wor den) gedrukt. Vandaar dat we liefst een tekening in prettige kleuren zouden zien, ongeveer vierkant formaat. Maar ook zwart wit tekeningen en schetsen zijn reuze wel kom, en de beste zullen gaarne binnen in het blad worden geplaatst, waar we meer ruimte hebben dan buitenop. Zowel in de groep „kleurtekeningen" als in de groep „zwart-wit tekeningen" worden diverse prij zen uitgeloofd. De inzendingen blijven je eigendom, worden teruggestuurd als we ze hebben beoordeeld en al dan niet geplaatst. Vermeld vooral duidelijk naam, adres en leeftijd achterop de tekening. Grote tekeningen niet opvouwen, maar als een rol versturen aan: Drukkerij Markusse, Postbus 1, Wissenkerke. We horen graag van julÜe en wensen je veel succes. Prijswinnaars Zoekplaat De zes goede oplossers van de zoekplaat uit ons vorige nummer waren: de heer H. C. Baarens uit Kruiningen; de heer F. Naerebout uit Vlissingen; mevrouw T. Bakker- Bruineman uit De Bilt; de heer E. Bakker uit Middelburg; mejuffrouw Eveline Baarens uit Kamperland en mevrouw J. F. Steenmeyer uit Apel doorn. Bovengenoemde prijswinnaars kun nen dezer dagen het eerste nummer van hun gratis jaarabonnement tege- moetzien. In dit nummer komt geen zoek plaat voor maar wel een kleurwed- strijd voor kinderen. Zie de opwek king hiernaast. Voor uw belangstelling en medewer king aan deze zoek-aktie onze dank. Binnenkort hoort u meer van ons. 21

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1973 | | pagina 21