1973 Wanneer u dit leest is 1973 al weer enige weken oud, maar ik ben er mee bezig tussen Kerst en Nieuwjaar. En dat is een moment waarop allerlei gedachten bij mij boven komen. Eerst hoe gelukkig u en ik zijn om in ons kleine landje, Nederland, te leven en u en ik hebben geen flauw besef wat een voorrecht dat is. U weet, ik heb jaren in de Marine ge diend en veel van de wereld gezien en ik kan alleen maar zeggen: wees dankbaar dat u hier woont. Dan denk ik hoeveel van mijn landgenoten hebben de kans om te genieten van een stukje natuur schoon, een stukje eenvoudigheid, een stukje onbedorven Nederland, het Veerse meer genaamd, en ik zeg: veel te weinig. U, die Zeeland kent en u die naar Zeeland komt, u bent bevoorrecht en u moet zich dat goed realiseren. Voordat wij beginnen met goede voornemens voor 1973, moeten wij nog even om ons heen kijken en de wereld van 1972 beschouwen. Hier in ons land een maatschappij, waar voor ieder gezorgd wordt en waar een ieder in vrijheid en vrede leeft. Elders op de wereld wrede oor logen, regeringsleiders die optreden op een manier die niets te maken heeft met een christelijke, menselijke of sociale opvatting, waardoor toe standen ontstaan, die niet te rijmen zijn met het recht van de mens op vrijheid en geluk. Ja, waarde lezers, zo kunnen wij doorgaan maar laten wij snel terug gaan naar ons Veerse meer, een vre dige en prachtige omgeving. Laten wij ons voornemen om in 1973 het meer te houden zoals het is, een onbedorven natuurgebied en laat een ieder op zijn manier iets trachten te doen om het leed, wat geleden wordt om ons heen, te verlichten. Ik wens u een voorspoedig 1973 met uw gezin en familie. v.d.G. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1973 | | pagina 3