u KOMT TOCH ZEKER?? Op dit ogenblik zit u te lezen in nummer 28 van de Veerse Meer Gids, 'n nummer waaraan redactie, medewerkers en drukker nog eens wat extra moeite en zorgen hebben besteed: het is wat dikker dan anders, er staan aardig wat toeristische inlichtingen in voor hen die in 1973 hierheen willen komen. Misschien hebt u dit blad achteloos bij u gestoken tussen het vele andere drukwerk dat op de HISWA ter beschikking staat wellicht lag het op 'n mooie voorjaarsmorgen bij de andere post op de voordeurmat of u vond het ergens op 'n leestafel in Zeeland. Eerst even doorbladeren, plaatjes kijken, dan eens lezen wat de hoofdredacteur te vertellen heeft, 't Zou wel leuk zijn, even de gedachten te bepalen bij het Veerse meer of daaromtrent. Op onze HISWA-stand waar u dit tijd schrift hebt gekocht hebt u wellicht de grote plankaart van het meer gezien: vijftien honderd hectaren vaarbaar water zonder obstakels, bruggetjes, sluisjes en andere toe standen. U hebt zelf geen boot? U kunt er een huren in één der vele jachthavens! Weer eens genieten van heel lange kruis- en spin nakerrakken, of genietend-rustig rondvaren met een motorkruiser, het hele gezin aan boord, de kleinkinderen incluis! Boven het water dan de hemel, de zeewind en de wolken, ook het felle Zeeuwse licht waarvan Mondriaen, Chabot en andere schil ders zeiden dat het intenser en witter is dan elders in Holland. Licht, waarbij mevrouw, de dochters en uzelf in luttele dagen een fijne bronskleur krijgen. Rondom het meer de jachthavens met hun boxen, gastensteigers, hellingen, restaurants, clubhuizen, vlaggen en gezelligheid. De aqua- campings en de iets meer beschutte binnen land-kampeerplaatsen met hun fleurige ten ten, witte caravans, boom- en heesterhagen, mogelijkheden voor de kinderen om te spelen en te ravotten. De bungalowparken waar steeds meer Zeeland-verliefden een tweede (of enige) „home" zoeken om na de autorit op eigen terras de koffie en de maaltijd te gebruiken, nadat ze de „knop" van hun da gelijkse stads-, bedrijfs-, zaken- en kantoor leven hebben „omgedraaid" om wat te gaan wandelen of tuinieren of luisteren naar de overtrekkende vogels. In de dorpen de zomerwoningen, te kust en te keur te huur voor wie er tijdig bij is met reserveren: de dorpen waar u met Zeeu wen spreekt, waarvan sommigen een andere kijk op het leven en het land hebben dan de mensen die u elke dag in metro, tram of trein ontmoet. Een mijlenlang en redelijk schoon Noord zeestrand vlakbij Bars en boetiekjes, maneges en musea, visstekjes en vogelreservaten, fiets- en boot verhuur, zeilscholen en zonnestrandjes, hen gelsportfaciliteiten en horeca-verwennerij, het aloude Veere op 'n stil uur en de vissers haven van Colijnsplaat, antiekwinkeltjes en aanlegsteigers. Neemt u mij niet kwalijk, we sloegen wat op hol, op de „Zeeland-propaganda-toer". Maar kom eens een dag, een weekend, hier op uw dooie gemak rondkijken. Vindt u het leuk, kom dan hierheen met uw boot, of huur wat voor uw komende vakantie. Het is niet ver, er is hier veel te zien; industrie, flats en de rest liggen ver weg; men ruikt de nabije Noordzee die in 1953 de eilanden deels overspoelde maar in 1961 een delta-arm moest afstaan, 'n veer laten zogezegd. Die is dan het „Veerse meer" ge noemd en opgebloeid tot een veelzijdig ont- spanningsgebied waar men graag komt. U vindt verderop in dit nummer nog wat gegevens: de plaatselijke VW's en natuurlijk de ANWB helpen u graag verder. Er is veel gedaan om ons gebied geschikt te maken voor recreatie, om het schoon te houden en ongerept op vele plaatsen. Wél vragen we u: laat er leven en bloeien wat leeft en bloeit, vertrap het niet, gooi er geen afval neer, laat er geen lege plasticflessen in achter, of afgewerkte olie van uw bootmotor! Doe uzelf, de vaste bevolking en ons het genoegen, dit pracht-gebied zonder vervuiling te laten voortbestaan! We rekenen als vanouds op onze talloze Veerse-meer vrienden; maar we stellen ons voor, de rest van 1973 vele nieuwe tevreden tot-gelukkige en gebruinde gezichten te zien. en we wensen hen een prettig verblijf! v. d. G. Veere, maart 1973. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1973 | | pagina 3