Het Veerse meer: prachtig, maar hoe kom ik er te water j nog zijn de oude nesten niet bewoond van onverdroten aandragen geen spoor één zwaluw maakt nog geen lente en zelfs dié in geen velden of wegen I" te bekennen jj een felle noordwester jj speelt z'n woelig spel met de rommelige rafelfranje onder de eeuwenoude dakgoot achtergebleven pluizigheidjes meevoerend soms in wilde onstuimigheid j plagend loslatend boven 't kuivende meer als wonderzachte strelingen als lentebeloften prille donsveertjes veilige nestwarmte luwe avondgoedheid een o zo liefelijk voeden kleine wintertalling als speelgoed eentje voorbij dobberend trapt er niet in liever duikt het onder Ij heel diep en heel ver al slobberend al slobberend lil heel diep en heel ver want zachte donzigheidjes zetten nog steeds geen zoden aan de dijk EB inirja muurling Talloze eigenaars van een plezierboot(je) uit de Randstad, het Brabantse, het Ant werpse, het Ruhrgebied en verder, koesteren plannen, eens naar die 2000 hectaren zeil en vaarwater te komen die in '61 van de Noordzee werden afgesloten. Ze hebben een speedboot met waterski-toebehoor, of een midzwaardzeilboot, misschien een Optimist- jol of een trotse, supersnelle Spanker, een dagkruisertje met sterke inbouwmotor, of een zeezeiljachtje, een motorkruiser of een tjalk: de verscheidenheid is groot. Hoe kom ik met mijn boot voor een weekend, een week of langer naar het Veer se meer? Verreweg het snelst, maar ook het minst sportief: over de weg! Bootjes tot plm. 60 a 75 kg gewicht kunnen nog wel op het auto-imperiaal (men raadplege de offi ciële tabellen die deze gewichten aange ven). Legio auto/bootbezitters hebben een trailertje achter hun wagen en ook dan zijn er weinig problemen: er zijn vele trailer hellingen en andere gelegenheden langs het Veerse meer waar de boot te water kan worden gebracht. Men heeft een bungalow tent bij zich, heeft (zeer tijdig) een caravan of zomerwoning gehuurd, men kan ook „combineren" met een bevriend echtpaar dat een eigen toercaravan heeft: we „trek ken bij jullie in" en nemen onze boot ach ter de wagen mee, en gaan met ons viertjes eens fijn varen! Huishoudelijk werk, het gelijkmatig uitstrijken van kosten, de maal tijden in restaurants, etc.: helemaal geen problemen. Heel weinig verloren tijd, in cén dag heen, en na de vakantie in één dag terug. Wie wel een boot heeft en géén trailer of ander vervoer zit iets moeilijker. Voor zover we weten is er in Zeeland nog geen „ophaaldienst" die bij u in de Randstad of waar ook komt voorrijden, uw boot op deskundige wijze oppakt en naar uw vaar- gebied transporteert, tegen een kilometer vergoeding. Is de vakantie om, dan brengt de „boottaxi" uw bezit weer thuis of op de plaats waar het gestationeerd is. Zelf komt u met eigen auto, of per trein: het zou ideaal zijn! Misschien brengt een medelid van uw watersportclub u met uw boot „even" naar Zeeland, we herhalen: weegt het bootje niet meer dan plm. 75 kg, dan is een spe ciaal versterkt imperiaal op een midden klasse-auto een goede investering! Eigen trailer is beter, maar vraagt weer kenteken bewijs, plaats voor stalling en meer romp slomp: prima ook als u zon ding kunt lenen om gebruik te maken van de trekhaak ach ter eigen wagen. Het Veerse meer, op ideale wijze geschikt gemaakt voor de watersport met scheepjes van bescheiden (let wel: niet al te klein) formaat, is nu een ruim, stroomloos zeiI- water, waar het een groot gedeelte van het jaar matig-tot-flink waait, er zijn vele ha vens, eilanden, steigers om beschutting te zoeken als de wind gaat aanwakkeren. Voor kleine zeilscheepjes is er dan een spannende „oversteek", waarna men kan relaxen. Die beschutting, die haventjes zijn veel verder te zoeken als men besluit „op eigen bodem" naar het Veerse meer te komen. Men kent ze: de kleine, snelle zgn. „dag kruisers" met diep-V model, scherpe kop

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1973 | | pagina 7