Europese topattraktie komt naar Zeeland Tip voor betere beet-registratie op de zeehengel De kogel is door de kerk. Het complete Rotterdamse dolfinarium komt met al zijn topattrakties naar het Zeeuwse recreatie gebied het Grevelingenmeer, vlakbij Scha- rendijke. Dit vrij omvangrijke dolfinarium (het enige drijvende ter wereld) bestaat uit het zg. showbassin, afmeting 25 x 10 m en een ontzagwekkende inhoud van 1 miljoen liter gezuiverd zout water, de tribunes met maar liefst 1.000 uitstekende zitplaatsen die een uniek uitzicht bieden op de werke lijk fantastische prestaties van de dolfijnen, alsmede de nachtverblijven van de dieren en een coffeeshop met ca. 160 zitplaatsen en enkele toko's waar versnaperingen, sou- veniers e.d. verkrijgbaar zijn. Dit fleurige en kleurrijke complex kreeg in 1970 in het kader van de manifestatie C'70 in Rotterdam gestalte en verwierf daardoor een typisch Rotterdams signatuur. Het gehele complex werd namelijk ge bouwd op een aantal binnenvaartschepen en daarmee was het eerste drijvende dolfi narium ter wereld geboren. De bouw heeft een investering gevergd van meer dan 2.500.000,—. Was in 1970 dit ingenieuze gebouwde dolfinarium typerend voor de voortvarende aanpak van Rotterdam, het toeval wil dat op zijn huidige ligplaats na demping van het Leuvenhavenbekken op deze toch historische grond het immense Wereld handelscentrum zal verrijzen. In Rotterdam zag de directie zich ge plaatst voor een schier onoplosbaar par- keervraagstuk. Rondom de ligplaats in het Grevelingenmeer zal hiervan geen sprake kunnen zijn. Dankzij spontane medewerking van Rijk en Provincie kan het dolfinarium thans in Zeeland een ligplaats gaan innemen resp. recreatieve functie vervullen waarop deze attraktie recht heeft. De plannen van het overbrengen van dit gigantische complex bevinden zich in het laatste stadium van voorbereiding. Alles rondom „operatie Dolfinarium" is er op ge baseerd om de huidige shows op 6 mei in Rotterdam te beëindigen en reeds op 25 mei met de première in Zeeland te starten. Voor diegenen die het interesseert zij nog opgemerkt dat na de montage 5 delen over water naar de ligplaats in het Gre velingenmeer zullen worden versleept. Het geheel zal dan weer ter plaatse worden samengebouwd, waarna de shows kunnen worden hervat. Dat dolfijnen uiterst intelligente dieren zijn, daarvan hebben wij ons kunnen over tuigen tijdens ons oriëntaliebezoek aan het toen nog in vol bedrijf zijnde dolfinarium in Rotterdam. Naast routinebezigheden zoals touwtje springen en voetballen, zagen wij dat enkele dieren de kunst van basketbal en kegelen beheersen, kortom attrakties die u vanaf 25 mei a.s. zo dicht bij huis niet mag missen. De komst van de dolfijnen beschouwen wij als een uiterst welkome aanvulling in het recreatiepakket dat onze Provincie zijn honderdduizenden bezoekers ook dit jaar en de volgende jaren zal kunnen bieden. Het is een veel gehoorde klacht bij zee hengelaars, dat de beet vaak moeilijk te zien is. Dat is te wijten aan de zware verankerde loodgewichten die het aas naar de zeebodem brengen, de stugge werp- hengeltoppen en de stroom, die vaak dwars op de vislijn staat. Toch zijn er wel foefjes om een betere beet-registratie op de werp- hengeltop te krijgen. De meeste zeehenge laars zal het schuiflood natuurlijk wel be kend zijn. Hr is echter ook een paternoster montage mogelijk op een normaal verankerd WARTEL werplood, waarbij ieder zijlijntje met haak en aas de beet rechtstreeks en fel op de hoofdlijn, dus hengeltop overbrengt. De vis zal, als hij toehapt, een minimum aan weer stand ondervinden. Montage. De onderlijn, die deze optimale beet- registratie op de werphengeltop mogelijk maakt, is vrij eenvoudig te maken. U heeft er wat kleine splitringetjes voor nodig, die in elke hcngelsportzaak te koop zijn. Verder is een doorboorde kraal of wat grotere ring of wartel nodig om als stuitje te dienen. De bijgevoegde tekening zal de volgende in- struktie voor deze montage duidelijk ma ken. Knoop aan een dreglood van het vereiste gewicht (zeg maar 120 gram b.v.) een ny londraad van 40 cm lengte. Deze lijn, keuze van dikte naar werpgewicht, knoopt u aan de eerste splitring. U haalt een tweede ny lonlijntje van plusminus 65 tot 70 cm door dit reeds vastgeknoopte splitringetje en deze lijn wordt weer aan de tweede splitring vastgeknoopt. Er komt op de eerste split ring, dus op de tweede nylondraad, een doorboorde kraal of ander attribuut, dat dienst kan doen als stuitje tegen het split ringetje. Vanaf dat stuitje tot de beaasde haak is een afstand van 15 tot 20 cm ideaal. U kunt naar believen twee of drie haken monteren. De mop is nu, dat een vis die het aas pakt, via het oogje van het splitringetje rechtstreeks op de hoofdlijn trekt, dus op de werptop. U kunt thuis deze maakt duidelijk, dat aan welke haak de vis ook trekt, net als bij een schuiflood-mon- paternosters heel gemakkelijk zelf ver vaardigen. Vooral voor flauwe beetjes, die toch geregistreerd worden, is deze me thode ideaal. U moet voor de onderlijnen alleen even goed bekijken welke nylondikte u kiest. Het gebruikte werploodgewicht en de kracht van de worp spelen een rol. Meestal zal 0,40 nylon of iets zwaarder al ruim voldoende zijn, zeker als voorslag. Wie daarachter 0,30 nylon zet mag bedenken, dat 0,30 nylon van goede kwaliteit al een trekkracht per strekkende meter van 6 kilo gewicht heeft. De rukken van de vis dus even niet meegerekend. Over langere lengte van de vislijn gemeten is de nylonlijn na tuurlijk veel sterker. Wie zware vis inhaalt moet dit pompend doen om de trekkracht en het gewicht van de vis over de volle lengte van de veerkrachtige vislijn te ver delen. U draait dan elke keer de losse slag, die met het pompen wordt binnengehaald, op de molen, die niets te lijden heeft. Een Kabeljauw van 10 tot 25 pond kan een hele hijs zijn Cor van Heugten. WARTEL WARTEL Veerdam 3 Kortgene Telefoon 01108 - 3 15 Dealer van: SHETLAND: 535, Sheltie, Suntrip Day-cruisers FLETCHER Speedboten MORIN 470, Junior, Mini LA PRAIRIE: Apache, ZEF BOTINBAS: diverse types TRAILERS: Atlas DIVERSE OCCASSIONS Boten, Trailers, Motoren Volledig assortiment Chrysler motoren in voorraad Uitgebreid assortiment watersportartikelen DEALER NAUTICRING In dit voorjaar zal gestart worden met de bouw van de MODEL-BUNGALOWS van AQUA-VILL AGE DELTA MARINA Gezellig restaurant a la carte plus bar Uniek uitzicht over jachthaven en Veerse meer vanaf dakterras j 12

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1973 | | pagina 12