reeds bestaande voorzieningen trekken al genoeg mensen, die onrust en vernieling in de schorren zaaien. Dat er zich ruiters in de buurt van dit natuurgebied begeven is niet zo bezwaarlijk, zij vormen een landelijk en rustiek beeld in deze omgeving. Maar met name aan de Belgische kant van „Het Zwin" bevinden zich bepaalde attracties, die publiek trekken die niet in de eerste plaats voor de natuur komen maar voor afleiding en vertier. Op korte afstand van het Zwin- vogeldomein liggen twee skelterbanen, één voor volwassenen en één voor jeugdigen. Exploitant Guy Verdoodt krijgt tijdens va kantie- en zondagen honderden bezoekers op zijn circuits, die allemaal graag vijf of meer rondjes in de kleine racemonstertjes met lawaaierige motortjes willen maken. Hoewel het verbazingwekkend klinkt, zegt Guy Verdoodt, dat zijn karting-circuit aan strenge normen met betrekking tot rust, recreatie en geluidshinder moet voldoen. Uitspanning. Wat dieper in het Belgische Zwin-gebied ligt een grote uitspanning, waar men tegen betaling binnen kan. Vooral op de week einden heerst er een constante drukte, die zich voortzet op de schorren. Want velen negeren de hekken en gaan de vogels van wat dichterbij bekijken. Uit deze nieuws gierigheid, gepaard met geroezemoes en het plattreden van de prachtige „Zwinnebloe- men" en ander bloeiend kruipgewas, ont staan alle nare situaties, waarvoor natuur beschermers zo bezorgd waarschuwen. Dus wee de dag, wanneer aan de Nederlandse Zwin-kant de woningen op steenworp af stand van dit natuurreservaat ontstaan. Eén café. Momenteel staat er nog weinig bebou wing in de buurt van het Nederlandse Zwin-gebied. Het dichtstbijzijnde bouw werk is café „Zeezicht" van Frits en Annie de Rijcke. Van natuurbezoekers en ruiters heeft dit horeca-bedrijf veel aanloop. Exploi tant Frits de Rijcke: „Ik heb ontzettend veel clubbezoek in mijn zaak. Leden van de Belgische rijvereniging uit Knokke en West- kapelle spannen hier meestal hun paarden af. Vissers beschouwen „Zeezicht" als aan legplaats en heel vaak spreken Zwin-be zoekers hier als punt van samenkomst af. Krijsende meeuwen duiken naar vis. Frits en Annie de Rijcke achter de tap van café „Zeezicht" bij het Nederlandse Zwin. Ik moet eerlijk zeggen, dat mijn zaak sinds de verbouwing steeds meer ruchtbaarheid krijgt als trefpunt, wanneer het om uit stapjes in de buurt van „Het Zwin" gaat. Ik krijg driemaal zoveel bezoek als vroeger. En natuurlijk krijg ik tijdens het zomer seizoen ook veel loop van de camping- gangers op „De Wildhof" en de „Zwin hoeve" Het zijn voornamelijk Belgen en Nederlanders, die hier komen". Karting-circuit van Guy Verdoodt in het Belgische Zwin-gebied. 19

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1973 | | pagina 19