Er zijn in Zeeland vele goede en schone zaken Bij het verschijnen van dit eerste nummer van Zeeland Magazine spreek ik gaarne de hoop uit, dat redactie en uitgever erin mogen slagen een blad te brengen, dat een eigen (en goede) plaats zal innemen in de Zeeuwse samenleving en dat in niet ge ringere mate buiten de provincie de lezers een goede indruk zal geven van wat dit ge west aan goede en schone zaken te bieden heeft. Die zijn er in zeer voldoende mate, al heb ik wel eens het gevoel, dat niet iedereen (in en buiten Zeeland) ze ziet en voldoende weet te waarderen en al wil ik ook niet beweren, dat Zeeland een pro bleemloos paradijs is. Zeeland is een goed land voor de „spe lende mens". Hij kan er nog zijn gang gaan, omdat er nog ruimte (en rust) is. Dat is naar mijn overtuiging één van de grote troeven van deze provincie, waar achter de duinen, de dijken en de dammen de lij nen in het land èn de lijnen tussen de mensen, die er wonen en werken, in het al gemeen nog overzichtelijk zijn. Het is ik weet het voor een toenemend aantal „randstedelingen" en voor uit het buiten land komende gasten een verademing hier gedurende korte of langere tijd te vertoe ven, nieuwe krachten op te doen voor de vaak zenuwslopende activiteiten, die het moderne leven in een geheel verstedelijkt gebied met zich meebrengt. Misschien, dat sommige lezers deze op merkingen wat te idealistisch (en te chau vinistisch) vinden en van oordeel zijn, dat het verblijfsklimaat in Zeeland nog wel het één en ander te wensen over Iaat. Dat kan dan zowel betrekking hebben op de moge lijkheden voor de eigen inwoners als op die voor de recreanten. Ik wil dat graag toegeven. Wanneer men kijkt naar de voorzieningen in de brede sec tor van het sociaal-culturele leven, dan ont dekt men zonder enige twijfel de nodige tekortkomingen. Men moet daarbij overi gens wél bedenken, dat voor een provincie met niet meer dan 320.000 inwoners (die dan nog verspreid wonen op een aantal voormalige eilanden, door brede stromen van elkaar gescheiden) niet dezelfde maat staven mogen worden aangelegd als voor een grote stad of een stedelijke agglo meratie. Tegenover dat mogelijke gemis staat wel iets anders, namelijk een goed en prettig woon- en leefklimaat, waarin men zichzelf kan blijven en men niet het risico loopt door een ander op de tenen te worden ge trapt. Daar komt bij, dat de laatste jaren ook de economische mogelijkheden in Zee land in niet onbelangrijke mate zijn ver beterd. Nieuwe werkgelegenheid in de nij verheids- en de dienstensectoren hebben de ontplooiingskansen vergroot en de stag natie op dit punt van de laatste tijd is dan ook te betreuren. Middelburg, medio april 1973. De mogelijkheden en de gelegenheden om zich te ontspannen en om te genieten van culturele uitingen op zeer verschillend ge bied zijn eveneens aanmerkelijk toegeno men. Sportvelden, zwembaden, theaters, nieuwe natuur- en recreatiegebieden, zij zijn en worden aan de „Zeeuwse inventaris" toegevoegd. Dit betekent, dat het keuze pakket op het gebied van de besteding van de vrije tijd groter en, kwalitatief gezien, ook beter is geworden. De gasten, die Zeeland vooral in het vakantieseizoen uit binnen- en buitenland in stijgende aantallen gaarne ontvangt, kunnen in vele gevallen van dit alles in rijke mate profiteren. Zij hebben gelijk, als zij zouden zeggen, dat het optimale peil nog niet is bereikt. Ik denk alleen maar aan de z.g. slechtweer accommodatie, waaraan nog wel wat dient te gebeuren. Het is ook hier u hebt het al geraden voor een belangrijk deel een kwestie van geld. Ik wil gaarne eindigen met het uitspre ken van de wens, dat de medewerkers aan dit blad erin mogen slagen een voor ieder aantrekkelijk tijdschrift te maken. A. L. van Geesbergen, lid gedeputeerde staten van Zeeland. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1973 | | pagina 3