VAN GIDS TOT MAGAZINE Een verantwoording Vijf jaren lang waren wij uw „gids" rond het Veerse meer, het eerste ontwikkelings gebied in de Delta. In die afgelopen vijf jaar is op recreatief gebied daar enorm veel tot stand gekomen: jachthavens, dag recreatieterreinen, nieuwe eilanden met ver pozingssteigers, de bevaarbaarheid verbe terd. Dit alles mede door toedoen van het recreatieschap. Daarnaast hebben tiental len particuliere ondernemers niet nagelaten hun stempel op dit gebied te drukken. Zij waren het immers die weer op een andere manier dit gebied leefbaar hebben gemaakt, door het vestigen van café's, restaurants, campings, werfjes, zeilmakerijen, e.d. Wanneer wij nu de naam Veerse Meer Gids gaan veranderen in „Zeeland Maga zine", wil dit niet zeggen, dat aan de ont wikkeling van het Veerse meergebied een eind is gekomen. Verre van dat. Naar onze bescheiden mening is nu nog slechts een zeker uitgangspunt bereikt en zullen nog vele tientallen jaren door de overheid en particulier geld, kunde en ondernemings zin hierin geïnvesteerd moeten worden om een alleszins leefbaar en interessant ge bied te kunnen presenteren. Maar het Veerse meer is niet het enige ontwikkelingsgebied in de Delta. In 1971 is de Grevelingen afgesloten en aan de af sluiting van de Oosterschelde in welke vorm ook wordt hard gewerkt. Nieuwe pioniergebieden dienen zich aan. Waar ook de Veerse Meer Gids in feite een pionier-blad was, ligt het voor de hand dat zij ook de ontwikkeling van deze nieuwe gebieden op de voet wil volgen. Maar er is meer. Door onze publicaties in de afgelopen vijf jaar, waarbij wij in het laatste jaar al niet schroomden ons buiten het Veerse meer gebied te bewegen, waren wij voor velen reeds een vraagbaak geworden voor een veel groter gebied en even zovele andere lezers en lezeressen vroegen ons om artikelen over geheel de provincie, waarbij het ons opviel, dat bij de laatste categorie een groot per centage Zeeuwen was. Misschien niet zo verwonderlijk, als men de geografische ge steldheid van de provincie in ogenschouw neemt. Deze gesteldheid in nog steeds mede verantwoordelijk voor het feit dat b.v. een Zeeuws-Vlaming nog een Zeeuw-Vlaming is en een Tholenaar een Tholenaar. Wat ook geldt voor de andere eilanden. Voor ons geldt ook de vraag: is Zeeland alleen maar een provincie om zijn vakantie in door te brengen? Wanneer wij deze vraag krachtig ontkennend beantwoorden, dan weten wij aan onze zijde een groot aantal bewoners van tweede woningen, grote aan tallen caravanbezitters die van bijna elke camping een wintercamping zouden willen maken en duizenden sportvissers die vrij wel het gehele jaar door de dijken en stran den van onze provincie bevolken. Voor al dezen geldt dat Zeeland niet aan zomer maanden gebonden is. Zeeland is altijd mooi. Zeeland is tijdloos. Voor allen die van Zeeland houden Deze zin treft u ook aan op onze inhoudspa gina. Daaronder vindt u de woorden actua liteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. In het kort een samenvatting van wat wij u in de toekomst hopen te bren gen. De Zeeuw zowel als de niet-Zeeuw. Onze medewerkers, de oud-gedienden zowel als de nieuw bijgekomenen, zullen schrijven over hun Zeeland. Wellicht met een beetje chauvinisme, soms met een tikkeltje trots en af en toe met een beetje weemoed. Misschien dat u ze het kunt vergeven wan neer Zeeland ook een beetje üw Zeeland geworden is. Wij hopen dat ons blad daartoe een steentje mag bijdragen. Redactie en uitgever. -■ alsof er niets aan de hand is die uitbundig openbarstende meidoorn opzij van het nederig bedoeninkje onverantwoordelijk verbloemend él wat achter haar schuilgaat koebeesten zwart wit paardebloemen stralend wapperende was aan onzichtbare lijnen opzij van de vrolijke luikjes dieper het land in andere bomen andere bedoeninkjes andere meidoorns dromerig en déérachter en déérachter alsof er niets niemendal aan de hand is MIRJA MUURLING |==1 -1 1 5

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1973 | | pagina 5