aat ni et Het vakantieseizoen is weer begonnen en als u dit leest bent u misschien al op vakantie of gaat u binnenkort met de familie op stap. Zo'n vakantie is een heerlijke tijd, een tijd van verpozing, van rust en van genieten van de natuur en het doen van de dingen waar u alleen maar zin in hebt. Maar voordat u met vakantie gaat, moet u zorgen dat uw auto, bootje, tent, caravan, enz. in goede orde is. Laat dat niet wachten, maar „check" alles tijdig voordat u weggaat. Een ongeluk zit in een klein hoekje en een slecht begin kan een vakantie gron dig bederven. Zorg dat uw huis veilig staat afgesloten, laat niet het gas, water of licht aan. Vergeet uw huis dieren niet en zorg voor een goed onderdak voor hen, indien u ze niet meeneemt. Na al deze voorbereidingen kunt u met een gerust hart op stap gaan. Nee nog niet. Heeft 11 uw vakantie-adres bij een vriend of familielid achterge laten? Snel nog even doen en daar gaan we dan. Ik hoop dat uw plannen u leiden naar Zeeland, een gebied zo vol prachtige plekjes, waar u kunt genieten van onbedorven lucht, mooie natuur, bossen, duinen en strand. U hoeft niet ver van huis te gaan cn als het weer meewerkt kunt hier in Zeeland een heerlijke vakantie hebben. Zeeland is een re creatiegebied met heel veel water en voor liefhebbers van de watersport is het „het vakantieland" bij uitstek. Ook hier moet ik u attent maken op kleine ad dertjes onder het gras. Laat niet uw kinderen direkt de hele dag in de zon lopen, het is niet gezond cn vooral kleine kinderen verbranden snel. Zorg dat u een hemdje en een muts bij u heeft, zodat zij beschermd kunnen worden tegen de zon. Kunnen uw kinderen niet zwemmen, let goed op ze en koop een goed zwemvest voor ze. Een zwemvest voor kinderen die niet kunnen zwem men en meegaan varen op een van de vele wateren in Zeeland is een „must". Oh ja, zeilers en motorvaarders, doe mij een ple zier; zodra u los van de kant bent, haal die willen en die eindjes binnenboord, het is zo'n schunnig gezicht. Over een smerig gezicht gesproken. Voor de aan vang van het seizoen doen de mensen die met het beheer en onderhoud van de diverse terreinen te maken hebben hun best om de gebieden zo schoon mogelijk te krijgen. Op vele plaatsen staan vuilnis emmers. Mag ik u, vakantiegangers, vragen om al uw weggooispul in de daartoe bestemde bakken te gooien en niet te laten liggen waar u zit. Wij allen lezen en horen over milieuhygiëne en dit zou een grote hulp zijn bij het schoonhouden van deze ge bieden. Ook voor de bewoners van deze gebieden in Zee land is het prettig als zij zien dat u hun gebied zo apprecieert, dat u meehelpt het in goede staat te houden. En watersporters, gooi alstublieft niet alles over boord. Een plastic zak in de schroef geeft veel ellende. In alle jachthavens kunt u stortgelegenheid voor vuil vinden. Laat niet het vuil over aan de bewoners van het gebied om op te klaren. Geachte lezer, als u wilt medewerken, zult u meer genieten van uw vakantie en wij genieten van uw bezoek en belangstelling voor Zeeland. Van de Graaf. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1973 | | pagina 3