Fluitist Chris Hinze komt met zijn combinatie spelen in Vlissingen en Tholen. We lopen nu al ver vooruit: de beroemde Matheuspassie wordt 3.1 maart uitgevoerd in de St. Baafs te Aardenburg met het Amsterdams Oratoriumkoor, met het Ge westelijk Orkest van Zuid-Holland en met Piet van Egmond. Op 21, 22, 23 en 24 november ietsje dichterbij maakt het Zeeuws Orkest (dirigent Jan Out) een korte tournee naar Goes, Vlissingen en het Belgische Vilvoorde, in gezelschap van de charmante jonge Violiste Vera Berths. Wie zei het ook weer? In Zeeland niets te doen De Stichting Cultuurspreiding Zeeland SCZ in Middelburg zei ons: ,,Laat de mensen zich toch niet door een drempelvrees uit theater- of. concertzaal laten houden. En ook als er abonnementsvoorstellingen zijn, dan zijn er altijd minstens 100 plaatsen vrij ge houden voor de vrije verkoop op die avond". Deze stichting wil ook graag ver dere gegevens verstrekken. Knoop het dus in uw oren! De muziek is weer van Harry Bannink, regie Paddy Stone. Op 9 november gaa' deze nieuwe creatie van „Annie" in pre mière in Carré in Amsterdam, maar in mei krijgt Zeeland een hele week met ,,de Pla neet" van „Annie". Terneuzen mag vier dagen lang genieten van een heel andere musical: „Irma la Douche" met Jenny Arean als Irma en Henk van Ulsen als de „vriend". (Eind november.) Muziek. Muziekliefhebbers zullen niet te klagen krijgen, het komend seizoen. Het Rotter dams Philharmonisch Orkest, onder leiding van Edo de Waard speelt al op 21 septem ber in Goes met cellosolist Anner Bijlsma in Tsjaikowski en hoboist Jan Spronk in het hoboconcert van Haydn. Ster-violist Herman Krebbers gaat Brahnis vertolken op 28 september in Terneuzen, met het „Amsterdams Philharmonisch". Westdorpc wacht 26 januari bezoek van het Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland. Szymon Goldberg, met hoboist Han de Vries, Bach's 3c Brandenburgse Concert, Schönberg en Haydn (en het Nederlands Kamerorkest' om dit alles te vertolken) be zoeken 9 februari Axel. Oostburg krijgt 19 maart het Limburgs Symphonie-orkest van André Rieu, Hulst op 16 mei het Belgisch Kamerorkest van Georges Maes met violist Rudolf Werther. Op 26 oktober kunnen liefhebbers van koorzang veel beleven in Kortgene met het Nederlands Kamerkoor, voorheen geleid door Eelix de Nobel, nu onder directie van Hans van den Hombergh. Tot slot nog meer muzikale evenementen: Speciaal voor de brass-band liefhebbers komt de beroemde Stafband van het Leger des Heils onder leiding van brigadier Cor Nieuwland 26 januari in Sint Maartensdijk spelen. Jo Ivens, het Hulster Gemengd Koor, het Waesland Orkest en de sopraan Ank Reinders treden 1 december op in de Hul ster Basiliek. De Vlissingse Oratorium Vereniging voert de cantate 79 „Gott der Hert" van Bach onder meer uit in de Vlissingse Jacobskerk opl5 december. Het St. Ceaciliakoor en het Dordts Kamerkoor zingen in Sint Jansteen samen Bach-cantates. Joris van Hoedekenskerke. Jules Croiset brengt „een zekere Vincent" naar Middelburg. Foto Blue Print Studio's, Utrecht 16

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1973 | | pagina 16