Foto Berrevoets, Zierikzee. water: er is geen getijwerking meer. Dage lijks staan hier honderden, soms duizenden vissers hun geluk te beproeven. En met veel succes. Er wordt namelijk ontzettend veel gevangen. Uitgooien en inhalen volgen elkaar snel op. Door de definitieve afslui ting van de Grevelingen zitten de vissen hier min of meer gevangen. Ze volgen hun natuurlijke drang de Noordzee op te gaan maar stuiten dan op dc Brouwersdam. Niet alleen langs de kant staan de hengelaars klaar om de enorme hoeveelheden van voor al platvis binnen te halen. De vissers zijn dikwijls uitgerust met visbootjes vanwaar ze het aas de Grevelingen ingooien. Voor de geïnteresseerde passanten op de Dam levert dit een levendig schouwspel op. De voor malige drie werkhavens, zijn ideale ligplaat sen voor zeil- en motorjachten. Als nieuwe voorziening heeft men trailerhellingen ge plaatst. Kleine bootjes kunnen hier dus makkelijk in het water. Om u een indruk te geven van de grootte van de havens: in dien volledig ingericht zouden deze voorma lige werkhavens enkele duizenden ligplaat sen kunnen bieden. Het is waarschijnlijk dat in de toekomst dergelijke voorzieningen zullen worden getroffen. Bij Ouddorp is aan de Grevelingen vorig jaar een grote zwemvijver gegraven in de daar aanwezige zandvlakte. Het terrein er omheen is over een grote afstand met gras ingeplant. Konijntjes stoeien hier nog in grote getale ongestoord rond want dit ge bied is door de mens nog nauwelijks ontdekt. De Brouwersdam kan langs drie wegen genomen worden: een hoofdweg en twee recreatiewegen, één aan elke kant. Deze zijn weer op drie manieren bereikbaar. Via de Goereese en Schouwse kant terwijl er halverwege de hoofdweg nog een afslag naar de secudaire wegen is. Indrukwekkend zandstrand. De buitenkant van de Dam toont weer een heel ander beeld. Daar geldt nog wel de werking van eb en vloed en de natuur heeft zich daarbij aangepast. Bij eb valt een zandvlakte droog. Het is een overblijfsel van de grote zandplaat die bij de aanleg van de oeververbinding tussen de twee eilanden gebruikt is als steunpunt. Het zand daarvan is tegen de glooiing op komen te stuiven. Zodoende zijn er duintjes gevormd, die inmiddels zijn aangeplant met helm. Het zand tegen dc Dam is verder vastgelegd met rijshout. Bij laag water valt er hier te genieten van een immense lap strand, hoe wel er bij vloed toch ook nog een flink breed strand overblijft. Het meest ideale van dit strandgebied is het feit dat men er tot vlakbij het uitverkoren plekje met de auto kan komen. Dat heeft natuurlijk enorme voordelen als men genoodzaakt is veel bagage mee te slepen. Ook langs de Grevelingendam, de ver binding tussen Bruinisse (S.-D.) en Oude Tonge (G.-O.) weten de mensen zich te ont spannen. Tientallen windschermen marke ren de aanwezigheid van de mensen die hier vertier komen zoeken. Rijkswaterstaat gaat een groot gebied geschikt maken voor dagrecreatie. Er komt o.a. een grote par keerplaats voor 650 auto's, een speel- en zonneweide, enz. Een trailerhellinkje zal ook hier de tewaterlating van kleinere boot jes mogelijk maken. Met de aanleg zal spoe dig worden begonnen. 11 september was de aanbesteding van de eerste fase van het werk. Ongetwijfeld zullen dan nog veel meer mensen zich hier komen recreëren. R. Jumelet - de Jonge. - - De 100.000ste bezoeker van Dolfirodam te Scharendijke Foto Berrevoets, Zierikzee. Foto Berrevoets, Zierikzee. 28

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1973 | | pagina 28