EEI TER «11 m Wanneer u dit nummer van het Zeeland Magazine ter hand neemt, zult u zich plotseling realiseren dat dit het laatste nummer van 1973 is; een jaar vol heftige gebeurtenissen ligt achter ons en ook een jaar dat ons zeer druk heeft bezig gehouden. Wij hebben een prachtige lange zomer gehad en een zeer mooi najaar, en wij mogen gerust zeggen dat 1973 voor de recreant een lang seizoen heeft gebracht en dat zij die naar Zeeland gekomen zijn hebben kunnen genieten van alles wat hier geboden wordt onder de beste omstandigheden. Het is ook voor de bewoners van deze provincie die een boter ham verdienen in of via de recreatie een goed jaar geweest. Maar wanneer wij eens even om ons heen kijken in de rest van de wereld, zien wij dat toch niet alles rozegeur en maneschijn is. In het Midden Oosten een strijd op leven en dood, in Amerika grote schandalen en zo kunnen wij doorgaan. En dan krijg ik toch een bang gevoel dat het niet pluis is en dat wij af en toe boven onze stand leven. Wij lezen wel veel in onze krant, maar na een paar dagen leggen wij de krant neer en zeggen: ook dat zal wel voor elkaar komen. Wij zitten hier goed, ons kan niets gebeuren. Dit doen wij niet alleen met problemen buiten ons land, maar vaak ook met eigen Nederlandse problemen. Wij mensen zijn vaak egoïstisch en zo bekrompen. Als thuis nu maar de kachel brandt, het eten op tafel komt, de T.V. draait, dan is het ons wel goed. Ook dit geldt voor de recreatie. U bent deze zomer in Zeeland geweest, u hebt genoten, maar er zijn toch een paar dingen geweest, die u geërgerd hebben en die u liever anders zag. Nu zit u thuis en zit nog eens met vrienden na te praten en zegt dan: dit was fijn, dat was mis. Dit is dat gezellige na kaarten, maar de mensen die met de recreatie te maken hebben worden hier niet wijzer van. En deze mensen zouden o zo graag willen weten wat u denkt en wat u graag wilt. Waarom dan niet pen en papier gepakt en ons geschreven. Maar dan niet alleen van dit deugt niet en dat is fout, maar kom ook met suggesties. Wij zullen uw opinie gaarne publiceren en niet alleen dat, maar ook doorgeven aan de bevoegde instanties. Zo ontstaat er een wisselwerking tussen gebruikers en ontwerpers, een soort inspraak. In deze komende maanden heeft u de lange winteravonden die u heerlijk kunt gebruiken om uw ideeën op papier te zetten en ons toe te sturen. Ik wens u nog een prettige Kerst en een heel ge zellig oudjaar en een voorspoedig 1974. Van de Graaf. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1973 | | pagina 3