WAT NU Als ik dit zit te schrijven is 1974 inmiddels een paar dagen oud. En om te beginnen wil ik iedere lezer van het Zeeland Magazine een voorspoedig 1974 toe wensen. -Maar een voorspoedig jaar binnen de beperkingen die ons allen opgelegd zullen worden. Mensen wat is het toch een rare wereld, een paar maanden geleden dachten wij allen: het zal niet zo'n vaart lopen, wij kunnen lekker doorgaan met de bloemetjes buiten te zetten. Dan ineens gaat de oliekraan dicht en wij zitten met een energiecrisis en dan komen links en rechts de geruchten opzetten: niet alleen energie te kort, maar ook een mogelijk tekort aan andere grond stoffen. Het is misschien wel hard aangekomen al deze problemen zo ineens, maar de mens is nu eenmaal zo dat hij het zolang mogelijk uitstelt om de feiten des levens onder ogen te zien. Maar nu moeten wij toch eerlijk met ons zelf blijven. Het zat er wel in dat er iets ging gebeuren Alles was zo mooi: welvaart, welzijn, auto's en maar rijden, zelfs voor een pakje sigaretten 100 meter verder. Verwarming lekker hoog, gordijnen open, alle lichten aan en ga zo maar door. Elk artikel dat je kocht mooi verpakt en dan thuisgekomen, papier of plastic weggegooid. Ik geloof dat wij allen in vele dingen zuiniger kunnen zijn en op die manier gezamenlijk een grote besparing bereiken zonder dat dat direkt ons leven zal ontrieven. Daarnaast zullen wij ook moeten leren zuiniger te worden en met iets minder genoegen te nemen, ja wij moeten de broekriem wat aantrekken. Een goede en bekende Nederlandse eigenschap, die naar ik hoop, niet vergeten is in de afgelopen jaren. Wij zullen genoegen moeten nemen met vakanties dichter bij huis en u begrijpt het al wat ik ga zeggen: „Kom naar Zeeland". Huur een huisje, een caravan of een tent en ga naar een van de vele re creatiegebieden in Zeeland. Hier kunt u genieten van mooie wandelingen, een heerlijk bad in de zee of het meer, een dag aan het strand, een fietstocht. Allemaal onschuldige maar zeer gezonde bezigheden. Het nachtleven is misschien niet zo opwindend, maar een gezonde nachtrust is ook wel wat waard. En bovendien: waarom zoudt u naar het buiten land gaan en uw verdiende geld daar achterlaten, terwijl het buitenland zich nu niet bijzonder solidair heeft getoond in de afgelopen maanden. Wanneer gij eens rustig gaat zitten en met uw gezin deze zaken doorspreekt en niet alleen plannen maakt om het dagelijks leven zo zuinig megelijk te doen maar ook deze plannen uitvoert en ook uw vakantieplannen aanpast en het eigen land gaal ontdekken, dan geloof ik dat 1974 best een goed jaar kan worden. Het wordt een jaar van bezinning en aanpassing, van eerlijk met jezelf zijn. Wanneer u op deze manier 1974 tegemoet treedt dan zult u vele dingen in dit jaar ontdekken die het de moeite waard zullen maken. Van de Graaf. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1974 | | pagina 3