doch vrij afwisselende plas voor binnen- zeilers. Opgaven. Uit een paar numerieke opgaven van beheerder A. A. Dourleijn van het recreatie centrum De Braakman blijkt overduidelijk in welke belangstelling dit gebied staat. Om en nabij de 95.000 dagrecreanten streken in de zomer van 1973 in De Braakman neer. Niet minder dan 88.500 overnachtingen werden er voor de camping en het bungalowpark geregistreerd. Indien het weer in 1974 hetzelfde gun stige beeld zal vertonen als het afgelopen jaar. dan wordt er op een record-bezoek aan De Braakman gerekend, aldus de heer Dourleijn. Foto: P. Maartense, Hoek. Waarom De Braakman zo'n aantrekkings kracht op het publiek uitoefent is volgens beheerder Dourleijn met weinig woorden verklaarbaar „Het is een gebied met veel facetten. Bovendien heeft het niet alleen een recrea tieve bestemming voor Zeeuwsch-Vlaanderen maar ook voor het achterland. Belgic dus. Waarom De Braakman zo'n belangrijk flora- en faunagebied voor de echte natuurlief hebber is, valt ook niet moeilijk te raden. F.r bestaat een rijk planten- en vogelleven, dat als bijzonder waardevol is aan te mer ken. En als men daar niet speciaal op let, dan zijn de Braakman-bossen ook zonder meer fijn om in te wandelen. Verder is De Braakman bekend om zijn watersport, met meer dan 350 zeilboten. i:r zijn twee bloeiende zeilclubs ontstaan, onder meer „Vremdijcke". De heer H. Hommers sr. is één van de oprichters van de watersportvereniging „Vremdijcke". Veel van zijn zomerse vrije tijd brengt hij op De Braakman door, omdat hij het er evenals zovele anderen een ver ademend en gezellig gebied vindt. „Voor een groot gedeelte heeft Vremdijcke haar groei te danken aan de ideale ligging van De Braakman. Het ligt lekker centraal in Zeeuwsch-Vlaanderen. Mensen uit alle windstreken zijn lid geworden. Ook vanuit België hebben velen zich bij ons aange sloten". Dit ondanks het feit dat de Royal Belgian Sailing Club (RBSC) ook een eigen vestiging, met clubhuis en al, aan De Braakman heeft gesticht. Excursies. Onder leiding van de heer Verjaal, amb tenaar van staatsbosbeheer in Zeeuwsch- Vlaanderen, worden er in het hoogseizoen regelmatig leerzame excursies door bos en veld van De Braakman georganiseerd. Op de prachtig aangelegde midgetgolfbaan kan men minstens een uurtje zoet brengen. Foto: P. Maartense, Hoek. De rust van de Braakman-natuur is in fei contrast met het mensengewoel op de zon neweide, met een speciale zwembadac commodatie voor kleintjes. Foto: P. Maartense, Hoek. Deze rondwandelingen zijn meestal op zondagen, aldus de heer F. K. Haak, be stuurslid van de vogelkundige vereniging „De Steltkluut". Als de heer Haak zich laat gaan om de wonderen der natuur ir. De Braakman te noemen, dan raakt hij nauwelijks uitgepraat. „Zelfs in het licht van het toerisme bezien, dus als je geen fervente natuur liefhebber bent, gaat er al een aparte sfeer van De Braakman uit. Ben je een echte natuurliefhebber, dan valt er heel veel te beleven. Vooral wandelingen in het natuur reservaat Westgeul zijn de moeite waard. Zowel buitendijks als binnendijks is De Braakman botanisch en ornitologisch bij zonder aantrekkelijk voor mensen die er een studie van maken." OONA. 16

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1974 | | pagina 16