Brouwershaven ^ecre I VVV VROUWENPOLDER omw Vrouwenpolder constructie van de gebouwen en de werk wijze die we thans volgen. De gebouwen zijn geschikt voor de op berging van alle soorten motor- en zeil schepen, w.o. ook plaats is voor zeezeilers. Momenteel liggen er 9 binnen, welke een lengte hebben van 14 meter. Er is plaats voor 18 zeezeilers. Teneinde deze gigan tische boten muurvast te plaatsen is er een speciale bevestiging middels spalken aan de betonnen binten. „Want veiligheid staat bij ons bovenaan," aldus de heer Van Ast. „We stellen ons als eis, dat 3 volwassenen rustig aan één zijde van de boot kunnen gaan staan, zonder dat er 1 mm beweging in komt." Voor het transport uit de haven naar de bergingsloods wordt met een uniek systeem gewerkt. Een grote wagen verdwijnt via de helling onder water, waarna de boot op de wagen vaart, vastgezet wordt en verder wordt getransporteerd om in de loods te worden opgeborgen volgens het vatensys- teem. (De eigenaar van de boot betaalt geen extra kosten voor het maken van voorzieningen voor de opberging). In de stofvrije loodsen, voorzien van water en elektriciteit worden de boten volgens een bepaald procédé afgespotcn met een hogedrukspuit. Er bestaat voor de eigenaren gelegenheid zelf aan de boten te werken. Het specialistenwerk zoals winter- vast maken, reparatie van zeilen en moto ren, schilderwerk, enz. wordt doorgegeven aan daarvoor ingerichte bedrijven, zodat er een optimale service wordt geboden. Het bedrijf, waarvoor pas in juli 1972 de eerste spade in de grond werd gestoken, is in een recordtijd uit de grond gerezen en momenteel in volle bedrijvigheid. ZEEUWS GRAFISCH BEDRIJF DRUKKERIJ MARKUSSE WISSENKERKE Postbus 1 Telefoon 01107 - 3 C rostDus ïeieroon uüu/ - d uö y GESPECIALISEERD IN HET DRUKKEN VAN KLEURENFOLDERS VRAAG OFFERTE .5. Botenloods Brouwershaven. Wanneer we momenteel een wandeling maken langs de jachthaven te Brouwers haven zien we dat deze er praktisch ver laten bijligt. De prachtige motor- en zeil boten genieten thans van een winterslaap in de nieuwe jacht-winterberging van de fa. Gebr. Van Ast te Brouwershaven, een gebouwencomplex, waarmede we gecon fronteerd worden wanneer we de Smalstad binnenkomen vanaf de Delingsdijk. Dezer dagen hebben we eens een kijkje genomen in de immense ruimte welke een vloeroppervlakte heeft van plm. 3100 m2, vol met een variëteit van boten, waarvan enkele de prijs van U/2 ton benaderen. Eén der eigenaren, de heer J. van Ast, vertelde dat de idee is ontstaan plm. 7 jaar geleden toen hun bedrijf werkzaam Foto: Joh. Berrevoets, Zierikzee. heden verrichtte bij de Deltawerken en het maaien van de zeedijken aan de Grevelin- gen. Reeds toen zagen wij het prachtige meer voor onze ogen en in gedachten zagen we de mogelijkheden die er uit voort zou den vloeien m.b.t. de watersport. Want waar boten zijn, moet ook voor onderdak worden gezorgd, aldus dhr. Van Ast. Nu is het niet zo, dat men maar so wie so even een gebouw gaat neerzetten en de eigenaren er op attent maakt dat er een berging voor hun boot beschikbaar is. Teneinde een zo efficient mogelijk bedrijf te stichten werd eens terdege rondgeneusd in Nederland, België en Duitsland bij be drijven, die dit werk al jaren uitoefenen. Zodoende kregen we een inzicht over de Familiebadplaats aan Noordzeestrand en Veerse meer. Tussen afsluitdam en duinen Het biedt u een gezonde vakantie (het gehele jaar door) in pensions, motel, op campings en in zomerhuisjes. Een actieve middenstand en een nog service-verlenende horeca-sector staan voor u klaar. Paardrijden, zwemmen, zonnen, vissen, zeilen, waterskiën, wandelen kunt u in de naaste omgeving. Dorpsdijk 19, Telefoon 01189 - 15 77 verstrekt u graag alle nadere gegevens. Historisch stadje aan het Veerse meer Uniek watersportcentrum V.V.V. Veere, sekr. Markt 38, Tel. 01181 - 3 65. 31

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1974 | | pagina 31