Tot ziens in Zeeland Nog een paar maanden en het zomerseizoen is weer begonnen en dan moeten wij allen op vakantie. Ja, het is een moetje en vaak ook, nog zo ver mogelijk weg, want Piet van buurman ging verleden jaar naaren wij dus nu 100 km verder! Nu hebben wij net een paar maanden achter de rug waar wij iedere dag om onze oren geslagen werden met het woord Energie crisis". En alhoewel de benzine niet meer op de bon is, is er nog steeds een tekort aan energie. Dus vraag ik mij af: Is het nu wel nodig en verantwoord om weer eens een paar dagen te gaan jakkeren in onze trouwe vierwieler, benzine opvretend en dodelijk ver moeiend. En het antwoord is ,,Neen", ons eigen land biedt veel mogelijkheden voor verpozen en rusten. Er zijn mogelijkheden genoeg, ge bieden waar u uw eigen voedsel eet, uw eigen taal spreekt en waar u uw eigen geld in eigen land houdt en u leert uw eigen land en uw eigen Nederland eens kennen. Eén van die gebieden is Zeeland, ik woon er zelf, ik geniet er iedere dag van en ik kan het u aanbevelen. U heeft er pracht stranden, uitgestrekte duingebieden, rustieke binnenwegen en daarnaast nog veel water. Koop een leuk zeilbootje, ja een zeilbootje, motor is niet nodig, hadden de schepen in de goede oude tijd ook niet, volg een cursus aan een zeilschool en ga avonturen in Zee land. En als ik u dan een aanbeveling mag doen, ga niet direct naar de grote wateren, maar neem de meer intiemere plekken, b.v. het Veerse Meer met zijn 1500 hectare be vaarbaar water voor boten tot 1.50 meter diepgang, met zijn eilanden en zijn oever stroken. U kunt hier dagen doorbrengen zon der u te vervelen. Maar ook zonder boot zijn er tientallen plekjes waar u kunt verblijven, in de cam pings, motels en pensions, die overal voor u gereed staan. Wilt u slechts een dag komen, geen bezwaar, er zijn vele gebieden alleen bestemd voor dagrecreatie en met de lange zomerdagen is het de moeite waard om 's ochtends vroeg naar hier te komen en eens rond te kij ken. Ik ben er zeker van dat u zult zeggen: één dag is niet genoeg, wij willen hier langer blijven, in dit gebied waar de lucht nog blauw is, waar nog rust heerst en waar nog te genieten is van de natuur en de ruimte. Waarde lezer, ik hoop u overtuigd te heb ben dat een vakantie in Zeeland de moeite waard is en eindig dan ook met een ,,Tot ziens in Zeeland". Van de Graaf. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1974 | | pagina 3