Uw tweede woning v|« Rotisserie T VEERHUIS TECHNISCHE BIBLIOTHEEK ZEELAND EOISONWEG A VUSSINGEN Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.00 uur; vrijdagavond van 19.00 uur tot 21.00 uur. Toegang: De bibliotheek is vrij toegan kelijk voor iedereen die er gebruik van wil maken. De uitlening is gratis. Bij het doorsnuffelen van de boeken over architectuur in de Technische Biblio theek Zeeland, kom je een aantal onder werpen tegen die ruiken naar vakantie en vrije tijd. Er zijn boeken over planten, tuinen, weekend- en tweede woningen, eigen zwembaden, ontwerp en woonideeën, open haarden, kortom te veel om op te noemen. Daarom maken we ook deze maal maar een willekeurige keuze uit het bezit. Om maar eens bij het begin te beginnen: Hans Uvlenburg schreef het Prisma Woon- boek: een inspirerend boek vol nieuwe woonideeën. praktische tips voor kleinbe- huisden, doe-het-zelvers om leefruimte te scheppen buiten het traditionele keurslijf. Van Jack J. Hayslett en William T. Good- han verscheen: Architectural drawing and planning. Dit is eigenlijk een boek waarin beschreven staat hoe tekeningen tot stand komen. Het geeft bovendien veel gegevens waar men weer zijn voordeel mee kan doen. Een boek boordevol plannen en ontwerp- schetsen, praktische raadgevingen en richt lijnen. Een alleraardigst boekje van To en Theo de Vries: Ons weekendhuisje, geeft meer antwoorden op vragen uit onze eigen om geving. Een recenter werkje van S. Aad Mev Uw tweede woning in eigen land (Bouwcentrum) behandelt in feite dezelf de vragen. Waarom een tweede huis; het boerderijtje; de fiscus woont bij u in; de zomerbungalow; een goede belegging en vele andere vragen worden in beide boekjes besproken. Een boek van de concurrentie, voor wat betreft de recreatie, is ook van de bouw centrum Casa Reeks. Uw tweede woning onder de zon door George F. Haspels. Aan gezien er in Zeeland ook veel zon is, gaan we hier verder niet op in. Als u dan toch aan het bouwen bent. dan is een open haardje gauw meegepakt. Daar zijn ook veel boeken over in de biblio theek. „Kamine drinnen und draussen", door H. Dickmann en „Kamine" door Ernst Danz waren er twee die nu toevallig thuis waren. Vooral het laatste boek gaat ook in op de technische aspecten van de aanleg. De foto's in beide boeken zijn heel mooi. Ze werken inspirerend. Misschien moet u een boerderijtje verbouwen, of wilt u gewoon thuis wat anders. Lees dan eens de tips die gegeven worden in het boekje „Doe wat met uw zolder" door Roel Daru. Misschien wilt u alleen maar ruimte ma ken voor een hobbykamer. Welnu, tezamen met Elizabeth Wetzler kunt u in de „Frei- zcit Raume". Zij beschrijft onder andere de T.V.-ruimte, de bibliotheek, muziekka mer, huisbar, ruimte voor verzamelingen (o.a. lege flessen), donkere kamer, tuin- kastjes, sauna en zwembad in de kelder. 't Hoeft niet allemaal tegelijk, want dan is het huis te klein. Toch is het de moeite waard eens in dit boek te lezen, want er staan veel praktische raadgevingen in. Nu we het toch over zwemmen hebben. U heeft natuurlijk genoeg aan de zee en de meren. Toch ziet men hoe langer hoe meer het privé-zwembad onder ieders bereik komen. Er zullen genoeg mensen zijn, die er niet tegenop zien zelf de handen uit de mouwen te steken. „Swimmingpools" van H. Dickmann; „Schwimmen im Haus" door Fabian en „Das private Schwimmbad" van de hand van Kappler geven antwoord op uw vragen. Vooral de constructie, de bouw, de kosten en de bedrijfsvoering worden goed bespro ken. Het boek van Kappler is een technische handreiking voor degenen die er wat meer van willen weten. Het is niet toevallig, dat het volgende boekje ook over water gaat. Maar dan is het water wat we juist niet willen hebben. Vocht in huis is één van de vervelendste dingen die een mens kan overkomen. Alweer (weeral) ons aller bouwcentrum gaf een boekje uit: „Een vochtig huis, wat doe je er aan", geschreven door A. R. de Borst. Alle narigheid die zich maar voor kan doen gaat hij te lijf. Condenswater, grondwater, lekkende lei dingen, regendoorslag; het zijn allemaal dingen die ook met tweede woningen kun nen gebeuren. Maar ach. met een goed voorziene hobbyruimte (zie Elizabeth) en dit boekje in de hand komt u er wel over heen. Tenslotte moet de omgeving van uw huis ook nog de nodige aandacht krijgen. Er zijn boeken over tuinen en tuinaanleg te kust en te keur in de bibliotheek. Een prachtig platen- en kijkboek met veel informatieve tekst is bijvoorbeeld „Bloemen en tuinen Fleur en kleur rond om het huis." De overstelpende pracht van honderden tuinen zijn in dit internationale plaatwerk bijeengebracht. Het zal iedere tuinenthousiast in verrukking brengen. G. J. Pannekoek, oud-leraar aan de hogere tuinbouwschool te Frederiksoord, bewerkte deze oorspronkelijke Italiaanse uitgave voor Nederland. Hij voegde er een speciaal hoofdstuk over Nederlandse tuinarchitectuur aan toe. Overigens heeft de heer Pannekoek nog enkele goede studieboeken over tuinen, tuinaanleg en tuinarchitectuur geschreven. Ze zijn ook in de bibliotheek aanwezig. Wilt u het wat eenvoudiger houden, lees dan eens „Wonen met planten" van W. Amesz of „Pflanzen und Fenster" van W. U. von Henting. Dit is ook typisch weel een boekje waarin natuur en techniek ver enigd zijn. Helaas moet het bij deze zeer beperkte keuze uit de Technische Bibliotheek Zee land blijven. U komt maar eens kijken in het gebouw van de HTS aan de Edison- weg 4 te Vlissingen. Op alle werkdagen is de bibliotheek van 8 tot 5 uur geopend. Op vrijdagavond kunt u van 79 uur terecht. De toegang is vrij, de uitlening is gratis. Ing. J. T. H. C. Schepman. De rotisserie 't Veerhuis te Wolphaartsdijk heeft onlangs een ster toegekend gekregen in de Guide Michelin. De heer Van Mierloo is bijzonder inge nomen met deze onderscheiding, die een beloning niet alleen voor hem, maar ook voor zijn personeel is, dat met veel toewij ding ervoor gezorgd heeft, dat de rotisserie hiervoor in aanmerking kwam. pRismfl waiy Pflanzen übi! Fensler Kamine ■««a»™. drinnen und draulten kamine Freizelt-Rai

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1974 | | pagina 28