Nationaal Concours Hippique in Zeeland ZEEUWSE CENTRALE MUZIEKBIBLIOTHEEK De Kloveniersdoelen werd op 25 januari 1974 door de Muziekbibliotheek in gebruik genomen. Onder leiding van Paul van Belzen blies het Zeeuwse koperensemble een intrada, de Zeeuwse koorschool onder leiding van Evert Hcyblok speelde het Wilhelmus met echte Engelse handbellen en het Zeeuws jeugdorkest onder leiding van Peter Jense gaf een uitvoering van werken van Telemann en Graaf. Dit zijn maar enkele onderdelen van het openingsprogramma, maar het geeft toch duidelijk aan dat dit een echte Zeeuwse aangelegenheid betrof. De Zeeuwen zijn ook blij met hun bibliotheek (die gratis voor alle mogelijke muziekwerken en boe ken over muziek kan zorgen), dat blijkt wel uit de vele enthousiaste reacties en het enorm stijgende aantal bezoekers en uitleningen. De collectie is nu ruim en overzichtelijk opgesteld. Op de foto is een en ander duidelijk zichtbaar. Bent u muziekbeoefenaar of muzieklief hebber, komt u dan beslist gauw eens bij ons kijken, wij zullen u graag bij uw keuze behulpzaam zijn. J. Poll - Arends (adjunct, bibl.). A. Smet - Haentjens Dekker (uitleen). E. Beekman - de Wind (uitleen). Foto: Adri van Wyngen, Vlissingcn. Op Serooskerke (W) gaat dit jaar weel een Nationaal Concours Hippique van start. De organiserende vereniging is r.v. „Sé-Ros" gevestigd te Serooskerke (W). Alle rubrieken worden gereden onder het reglement van de Nederlandse Hippische Sportbond (N.H.S.). Dit evenement met nationaal bekend staande ruiters en amazones, gaat na het succes van vorig jaar een jaarlijks terug kerend concours worden. Voor de te starten combinaties ziet het programma er weer erg aantrekkelijk uit, daar er naast de reglementair voorgeschre ven geldprijzen, ook ereprijzen beschikbaar zullen worden gesteld. En wel in de vorm van gouden en zilveren sieraden. Wel te verstaan Zeeuwse sieraden. De terreinen waar de wedstrijden worden gehouden liggen bij manege „De Eendracht" Rijkebuurtweg 8 te Serooskerke (W), in een mooie landelijke omgeving. Er zal evenals vorig jaar weer een gezellig strodorp zijn. Tevens is er een ruime parkeergelegenheid aanwezig. Het programma ziet er voorlopig als volgt uit: Rubriek A 1.10 mtr. zonder N.H.S.-rijver gunning onder N.B.V.R.-reglement. Springconcours Tabel A 1.30 mtr. Concours Hackneys eenspannen kleine en grote maat. Concours tweespannen Hackneys. Concours Tandem Hackneys. Jachtspringconcours. Parijsspringconcours. In de bedoeling ligt dat tussendoor bo vengenoemd programma demonstraties zul len worden gegeven met aangespannen paarden. Van dit alles kunt u tijdens uw vakantie in Zeeland genieten op: Zaterdag 20 juli 1974, aanvang 's morgens om 10 uur. Nationaal Concours Hippique te Serooskerke (W). Manege „De Een dracht", Rijkebuurtweg 8, Serooskerke (W). Hopelijk zullen velen straks op 20 juli a.s. met interesse en enthousiasme de ver richtingen van paard en ruiter volgen. Voor inlichtingen bij het secretariaat: R.V. Sé-Ros", Westhavenstraat 23, Colijns- plaat (Zld). 30

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1974 | | pagina 30