Wenken en wensen De Paasdagen zijn voorbij en het seizoen is weer begonnen. De eerste toeristen hebben hun vakantie gehad. Het weer was mooi, maar de wind koud en hard. Ettelijke zeilers zijn omgeslagen en hebben kennis gemaakt met het koude water. De komende maanden zullen nog vele dui zenden naar Zeeland komen om hier uit te rusten en krachten op te doen voor de rest van het jaar. Ik moet nu weer mijn jaar lijks verzoek doen „Waterrecreanten en oeverrecreanten, wees zuinig met onze na tuur, denk aan de milieuhygiëne en houdt alles zo schoon mogelijk, zodat het ook voor hen, die na u komen, prettig verpozen is in de Zeeuwse recreatiegebieden." Tevens moet ik u allen op het hart drukken: zorg dat uw auto, uw tent, uw boot in goede staat is. Check alles nog eens na, voor dat u komt, vergeet niet dat een ongeluk in een klein hoekje zit. Wij zien u gaarne komen, maar wij zien u ook gaarne weer ge zond en heel naar huis toe gaan. Wees voorzichtig op het water, vooral open water, waar een sterke stroom staat en u voordat u het in de gaten heeft, mijlen af gedreven bent en in nood zit. Anderen moe ten dan komen om u te helpen. Ga ook niet direkt de hele dag in zwem- uitrusting in de zon zitten, vooral voor kleine kinderen is dit zeer gevaarlijk. Zon is gezond, maar met mate. Zo zijn er nog vele dingen die ik zou kunnen opsommen, maar ik volsta met u te vragen: gebruik uw verstand, doe geen over moedige en ondoordachte dingen. U bent hier met vakantie, geniet er van en ga dan ver kwikt en versterkt weer naar huis. Dit moest allemaal even van mijn hart, het is mijn jaarlijkse wensenlijst. Wij verwachten ook dit jaar weer meer vakantiegangers, die hier de natuur komen opzoeken en zich eens even losmaken van het wereldgebeuren. U bent allen welkom en een ieder staat gereed om uw verblijf hier zo aangenaam mogelijk te maken en u te helpen vergeten wat er zo allemaal in de wereld gebeurt. Het onnodige vechten, het onderdrukken van miljoenen mensen overal in de wereld, de honger en de armoe die nog in vele delen van de wereld geleden wordt. En als u uw vakantie erop hebt zitten, weer huiswaarts gaat nadat u genoten heeft van uw vrijheid, hoop ik dat u zich realiseert wat een voorrecht het is om in ons land te verblijven, waar alles in overvloed is en waar u kunt zeggen en denken wat u wilt. Bezoekers aan Zeeland: een prettige en zonnige vakantie zij u toegewenst. Van de Graaf. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1974 | | pagina 3