weergeven." Leo lukr dat in idere geval ook. Na een paar jaar Akademie voor Beel dende Kunsten in Rotterdam sloeg hij een jaar aan het vrij tekenen. Kreeg de smaak te pakken, ging weer schilderen en maakt nu gebruik van verschillende technieken. Snelle schetsen, potloodtekeningen, model leren, etsen, aquarelleren; het vindt alle maal z'n weerslag in de olieverfwerkstuk ken. Doekjes met een totaal eigen sfeer, waarvan Leo zegt; „Als het dan zo nodig moet, voor mij kun je het onder het „ma gisch realisme" schikken." Hij licht dingen uit onze dagelijkse om geving uit hun kontext, geeft ze wel rea listisch weer. maar bereikt door ze in een totaal andere en daardoor absurd aan doende omgeving te plaatsen, een vervreem dend effekt dat nieuwe mogelijkheden biedt. Ook voor de kijker en juist door zijn exakte weergave. Overigens geen altijd doorgevoerde for mule. Een zelfportret met daarachter een weidelandschap valt, evenals de bij en een dorpsgezicht in een ander genre, al ademt het toch iets van dezelfde opzet. In die olieverfwerkjes zit erg veel tijd. Er zijn maanden mee gemoeid. De eerste opzet naar aanleiding 'van het idee gaat vrij vlot, maar de sfeer wordt langzamer hand bereikt door een moeizaam verder aftasten van de mogelijkheden. Ook Leo's kleurkeus is over het algemeen vrij sober. Hij weet een bijzondere diepte werking te bereiken en heeft veel aandacht voor het detail. Van verhaaltjes ophangen aan zijn werk houdt hij niet. De toeschou wer mag er wat hem betreft zelf iets mee doen, zc ontstaan ook vanzelf. Achter een heel frappant schilderijtje gaat soms wel een huis-, tuin- en keukenverhaal schuil. Een doekje van een vogelkopje tus sen de wilgekatjes blijkt te zijn ontstaan doordat de poes in een opgezet vogeltje een nog steeds attrakticve jachtbuit zag. Het vogeltje werd uit elkaar geplukt en het kopje werd door Leo achteloos tussen een paar wilgetakken gezet. Het idee voor een doek was ontstaan. Een doodgewoon gegeven met als resultaat een raadsels en vragen oproepend werkstuk. Voor de lezer bïi deze dus opgelost. Naast het werken in olieverf maakt Leo van de diverse andere technieken in perio des gebruik. Op vakantie in Frankrijk en Italië werden bijvoorbeeld veel aquarellen gemaakt. Landschappen en dorpsgezichten. Het oude gezegde dat oefening kunst baart, blijkt voor hem nog steeds op te gaan. Van daar dat hij buiten regelmatig naar de natuur werkt en bovendien eens in de week met een paar kollega's een avond model tekent. In het atelier staat en hangt zowel werk van hem, als van Ted, uit verschillende periodes. Een paar heel mooie plastiekjes in was, potloodtekeningen, vlugge schetsen, werk van kennissen, zijn recente vakantie- aquarellen en een kinderkopje in klei. Een opdracht waaraan hij nog bezig is. Leo is niet zo erg dol op opdrachten. Hij neemt ze aan, mits hij de nodige vrij heid krijgt. Een zo onafhankelijk mogelijke opstelling is voor hem voorwaarde voor een prettige manier van werken, vandaar. Ted maakt in dat opzicht een wat soe peler indruk. Haar werk is ook te koop en te huur in het uitleencentrum in Goes. Kontraprestatie vindt Leo een prachtige oplossing voor een hoop kunstenaars. Zelf gaat hij, indien nodig, liever in loondienst bij de huisschilder. Een kwestie van per soonlijke instelling. Hij werkt fijn, heeft ook veel waardering voor het werk van Ted, iets wat trouwens wederzijds is. De komende tijd wil hij zich weer voornamelijk toeleggen op het boet seren en Ted heeft ook weer materiaal en inspiratie opgedaan tijdens de vakantie. Blonde Basio schuimt onverstoorbaar en dartel overal tussendoor, de katten, de plan ten en het werk. J. van der Stel. VROUWENPOLDER HEEFT EEN KINDERSPEELTUIN. Op 20 juli werd met enige festiviteiten een grote kinderspeeltuin geopend te Vrou wenpolder, gem. Veere. Een fraai gelegen terrein aan de Pelgrimstraat is met mede werking van de gemeentelijke diensten door een aantal inwoners gereedgemaakt en voor zien van allerlei speeltoestellen, een grote zandbak, etc. Kinderen tot 12 jaar kunnen er naar hartelust gaan spelen, kinderen van zomer- of weekendgasten zijn eveneens welkom, te^en een gering bedrag zijn kaarten ver krijgbaar bij de VW te Vrouwenpolder. We wensen de initiatiefnemers en de mensen die vele honderden uren werk aan inrichting en uitrusting van de speeltuin hebben besteed veel succes met deze be langrijke aanwinst voor Vrouwenpolder, bad- olaatsje waar nu de kleintjes en de kin deren een veilig speelterrein hebben gekre gen. met name voor de dagen dat het geen strandweer is en om zich bijv. nog een uurtje uit te leven voor ze gaan slapen.

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1974 | | pagina 6