Tijd om na 1e denken Het is weer najaar en wij gaan de winter tegemoet. Dit klinkt wel wat somber, maar eigenlijk is dat niet zo, want ook het najaar met zijn mooie herfstkleuren en de winter met zijn koude vorst, bieden veel schoons. Wij hebben nu onze vakanties erop zitten, hoewel voor velen het niet de vakantie is geweest, die zij zich voorgesteld hadden. Het weer heeft niet meergewerkt. Maar in ieder geval: men is weg van huis geweest, weg uit de dagelijkse routine en sleur en is uitgerust voor de komende tijd. Wanneer men de stroom vakantiegangers bekijkt die zo ieder jaar naar Zeeland komt, dan zegt men: „Hier in Nederland is het ondanks alles toch maar goed leven, het merendeel van onze medemensen heeft een zodanig inkomen, dat er een paar weken vakantie van af kan." Ja, men leeft in welvaart en welzijn. Al dat geld dat besteed wordt, moet echter eerst verdiend worden, en wanneer men te genwoordig de kranten leest, slaat de schrik om je hart. Iedereen wil meer, niemand is echt tevreden. Voor de producenten wordt het steeds moeilijker om te blijven bestaan. Door aktiegroepen worden de meest onmoge lijke eisen gesteld. Niet dat ik tegen aktie groepen ben, maar men moet redelijk blijven. Wij hebben in Nederland een situatie be reikt van een redelijke welvaart en welzijn en ik geef toe, er kan nog veel verbeterd worden, maar doe dit niet te gehaast, gooi geen oud paar schoenen weg, voordat je nieuwe hebt. In de wereld is Nederland een klein land en er staan tientallen andere landen klaar om onze positie over te nemen. Mensen, in de komende tijd met de lange avonden, pieker eens over deze problemen en tracht tot een oplossing met jezelf te komen wat je wilt hebben en wat je redelijk kunt vragen. Vooral ook omdat de komende maanden op het economisch gebied nog veel moeilijk heden te verwachten zijn. Alleen door samen te werken en ons zekere beperkingen op te leggen, zullen wij in staat zijn onze welvaart en welzijn te behouden. Ik ben ervan overtuigd, dat u, wanneer u zich dit realiseert, mee zal werken en dat wij de levensomstandigheden waarin wij tot nu geleefd hebben, kunnen en zullen be houden. Van de Graaf. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1974 | | pagina 3