Zeeland Magazine* voor allen die van Zeeland houden IN DIT NUMMER: Bij de voorpagina: „Meisje met paardebloem" van Marja de Lange 7e jaargang No. 38 NOVEMBER 1974 Twee-maandelijks tijdschrift met actuali teiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie Druk en uitgave: Drukkerij Markusse, Wissenkerke Postbus 1 Telefoon 01107 - 3 08 Bank: Rabobank, Wissenkerke Hoofdredacteur: J. W. van de Graaf, directeur van het recreatieschap „Het Veerse Meer" Advertenties: Postbus 1, Wissenkerke Abonnementen: Nederland en buitenland 10.per jaar Losse nummers 2. Medewerkers: J. van den Broecke, Veere Joris van Hoedekenskerke Mirja Muurling, Soest Tipgever Joanne v. d. Stel. Zierikzee G. van Schaick Zillesen, Vrouwenpolder Oona Maartense, Hoek G Heyboer, St. Annaland J. T. H. C. Schepman, Vlissingen Jules Welling, Best P. Fagel, Veere Arthur Deceunynck, Schoten (B.) Foto's: Joh. Berrevoets, Zierikzee G. van Schaick Zillesen, Vrouwenpolder Paulus Maartense, Hoek J. F. Prenen, Antwerpen W. Riemens, Middelburg G. Heyboer, St. Annaland Foto voorpag.: Joh. Berrevoets. Zierikzee Gehele of gedeeltelijke overname van artikelen is slechts mogelijk na schrif telijke toestemming van de uitgever, die in rechten treedt van de auteurs. Voortzetting van de Veerse Meer Gids Recreatie pag. 3 Marja de Lange: inspiratie tussen vier muren pag. 5 Burghsluis en het geslacht Van der Klooster (slot) pag. 7 De Grote Kerk te Veere pag. 9 Smokkelroute: alternatief voor toeristen die Vlaanderen waarderen pag. 10 Zeeland landschap pag. 12 Herfsttijd Bessentijd pag. 13 Veersemeer-notitie pag. 15 Met twee Amerikanen op stap pag. 16 Jules Welling: Alarmfase 2 pag. 21 Aan onze abonnees pag. 21 Praten met Jan Prenen. Waarom zoveel Belgische plezierboten in Zeeland varen pag. 22 „Sliep scheren en messen, tsjingele, tsjingele boem!" pag. 25 „De gemeente Middelburg moet alle nog geprojecteerde hoogbouw snel schrappen" pag. 26 Nog net voor 1 november: Een „kroegentocht" door Midden-Zeeland pag. 27 Tijdkring pag. 28 Zeeuwse klederdracht pag. 30 Van schor en kreek tot jachthaven. Vijf eeuwen geleden schonk graaf Karei aan nicht Anna Sint Annaland pag. 30

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1974 | | pagina 2