Schoon milieu is troef van badstad Knokke-Heist Burgemeester Emiel de Sutter: „Voor het toerisme hebben we de voordelen van een dorp en een stad" V' W U 'V-ïiiïT PLAN WEGWERKEN AUTOBLIK IN ONDERGRONDSE PARKINGS AAN DE BOULEVARD Hoeveel mensen zouden er zijn die jaar lijks met vakantie naar Zeeland komen of er huis en haard hebben, die op een heldere zomerdag aan het strand wijzend zeggen: „Zie je in de verte die gebouwen? Dat is België, dat is de boulevard van Knokke-Heist". Hemelsbreed lijkt het dan over zee een afstand van niets. Het loont overigens de moeite om over gebaande we gen naar deze Belgische badstad te toeren. Ook dan zal de afstand meevallen, van waar je ook komt. Wel eens met een bootje langs de Vlaam se kust gevaren? Vanuit zee kijk je tegen Knokke-Heist als tegen een ongelijk ge bouwde muur aan. Maar wat een gewaar wording als je over land, over die gebaande wegen door de mooie, groene Vlaanderens, naar deze kustplaats gekomen bent en er de openingen in die „muur" hebt ontdekt. Dankzij veel gemeentelijk initiatief, in nau we samenwerking met de direktie van het wijd en zijd befaamde Casino, is er in Knokke-Heist altijd wel „iets" te beleven, zomer en winter door. Een leuze van deze toeristengemeente luidt ook: „Knokke O.K., het hele jaar rond". Verder gaat deze ge meente prat op haar label van „exclusieve badstad" en deze exclusiviteit komt niet zelden tot uitdrukking in de prijzen. Voor een té smalle beurs zijn de geneugten van deze mondaine badplaats niet lang ver antwoord. Aan de hand van een voorbeeld legt burgemeester Emiel de Sutter uit, dat het gemeentebestuur er bewust voor waakt dat Knokke-Heist een ordinaire en lawaai erige badplaats wordt. „Onlangs heb ik een studie over Scheveningen gelezen. Daarin wordt zeer duidelijk gesteld, dat Scheve ningen als standing-volle badplaats aan zijn verval is begonnen in het jaar dat men daar is gaan democratiseren. Dus in het jaar dat men de friethokjes, de dancings en het lawaai heeft toegestaan. In zekere zin is deze badplaats toen gaan bloeien, maar twee of drie jaar later ging het al de verkeerde kant op. Wat is nu de politiek van onze gemeente? Ons principe is: waar de direkteur op ver lof gaat, daar wil ook het personeel op verlof gaan en niet omgekeerd. Met andere woorden, indien wij het imago van een standing-volle badplaats willen behouden. Entreehal van het mondaine „uitgaanspaleis" in Knokke, het Casino-complex.

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1975 | | pagina 7