Knokke vanuit de lucht gezien. Op de voorgrond ligt het park 1850, een duinachtig gebied dat in de kom van de gemeente als groenzone (waterwinningsgebied) gehandhaafd blijft. Foto: Paulus Maartense, Hoek. badstad de luchtbedoezeling nog verder te miniseren," aldus burgemeester De Sutter. Schoon zeewater. Uit diverse metingen is al vaak gebleken, dat Knokke-Heist het zuiverste zeewater van de Belgische kust heeft. In 1927 bezat deze plaats al een waterzuiveringsstation „Het was een private onderneming, die dit station eigenlijk tegen de zin van de bevol king in, oprichtte. In die dagen vond men het een schande dat het water van „goede mest" werd gezuiverd," vertelt burgemees ter Emiel de Sutter. In 1971 werd de capa citeit van het bestaande zuiveringsstation vergroot. Momenteel wordt er aan een zuiveringsstation in de „sectie" I-Ieist ge bouwd. Wanneer het in 1976 in bedrijf gaat, zullen weldra de kernen Westkapelle en Ramskapelle via een rioolpersleiding op dit station worden aangesloten. „Vanaf dat moment zal al ons afvalwater volledig gezuiverd zijn. Van alle Belgische kustplaatsen zijn we trouwens de enige, die zijn afvalwater niet op zee loost. Op veel plaatsen in binnen- en buitenland heeft men de slechte gewoonte dit wel te doen. Op ons 12 km brede strand mondt zelfs geen regenpijp uit," merkt burgemees ter Emiel de Sutter niet zonder chauvi nisme op. Om nog verder aan te tonen hoe milieu bewust Knokke-Heist denkt, vertelt hij dat er plannen bestaan om langs de boulevard, onder de grote pleinen, ondergrondse par kings aan te leggen, waarin veel autoblik kan worden opgeborgen. „Evenals het nieuwe openluchtzwembad in de duinen tussen Knokke en Heist, zullen ook deze ondergrondse parkeerplaatsen een stunt zijn." Aantrekkingskracht. Volgens burgemeester Emiel de Sutter zijn er ook tal van concrete zaken te noe men, waarin de aantrekkingskracht van Knokke-Heist verborgen ligt. „In de winter biedt onze stad ruime wandelmogelijkheden, niet alleen in het natuurreservaat Het Zwin maar ook langs de 8 km lange Zeedijk. Het winkelgedeelte van Knokke is een wan deling apart. Verder kent Knokke zijn uit gestippelde routes, zoals 's zomers de bloe- menwandcling langs de villa's in Het Zoute, de landelijke wandeling en de riante polder route voor de fiets of auto. Behalve in het recreëren aan het strand zit er in deze wandelingen ook volop het element gezondheid. En toch behoef je niet het comfort te missen, want in Knokke-Heist vind je dat overal. Je zou kunnen zeggen: we hebben de voordelen van een dorp en een grote stad tegelijk." Om deze laatste opmerking te staven gaat burgemeester Emiel de Sutter door op de sterk uitgebouwde, toeristische infra structuur, waaraan de recreant vooral in de zomermaanden zijn genoegens beleeft. „Ik denk aan sport. Alle takken van sport kunnen in onze gemeente worden beoefend. Ik denk aan de vele feestelijkheden die wij organiseren. We hebben er bij die zijn van wereldformaat, zoals het bloemencorso en de festivals. Voegen we daarbij de pro gramma's van het Casino, dan staat het als een paal boven water, dat de mensen die hier met verlof komen, zich beslist niet zullen vervelen." Suggesties. Wil je Knokke-Heist kort maar hevig leren kennen, dan bestaat er de mogelijk heid om een „Kom-op-adem-weekend" mee te maken. Van oktober tot en met april biedt het Casino al een paar jaar deze verblijfsarrangementen. Deze vvinterweek- ends kunnen naar eigen inzicht worden ingekleed, want er is keuze uit drie moge lijkheden. In alle gevallen is het hoogte punt van dit Knokke-verblijft een stijlvol Emiel dc Sutter, burgemeester van Knokke- Heist. Foto: Paulus Maartense, Hoek. Modeshow van Parijse couturiers, flits van een „Kom-op-adem-weekend" zoals een gearrangeerd uitje in Knokke-Heist gedurende de wintermaanden heet. 9

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1975 | | pagina 9