Waarde lezers. 1974 ligt alweer een paar weken in het ver leden, als u dit leest. En wij kunnen nu eens op ons gemak terugblikken op dat 1974. Wat een jaar is het geweest. Het begon met de olie-moeilijkheden; die uiteindelijk ons aller ogen deden opengaan voor het pro bleem: energie. Even kregen wij een moment van bezinning, autoloze zondagen en daarna rantsoenering. Maar niet voor lang en nu tuffen wij weer net zo hard als vroeger, ons weinig van de maximale snelheid aantrek kend. Zou het niet een goed voornemen zijn om in 1975 de auto een dag per week te laten staan en de benenwagen te gebruiken, goed voor de gezondheid. Daarnaast zagen we onze economie ook ach teruitgaan, sluitingen van diverse bedrijven, werktijd-verkorting, grotere werkloosheid. Een oplossing voor dit probleem is niet eenvoudig en kan alleen maar als de terug gang door de gehele wereld aangepakt wordt. Maar ook hier ziet men dan, dat wat goed is voor de één, niet door de ander geaccep teerd wordt. Een grotere samenwerking; en wat minder egoisme kan hier van groot voor deel zijn. Dan was het weer in 1974 uitermate slecht, vooral de laatste 4 maanden. Al met al geen jaar om over te roemen. Maar wat nu voor 1975? Dat valt moeilijk te voorspellen. De helft van de mensheid zegt: het kan nog slechter, de andere helft zegt het kan beter. Laat ik daar tussen in vallen en dan hopen, dat het in ieder geval niet slechter gaat, dat de economie gezonder wordt, dat de men selijke verstandhouding minder egoistisch wordt. Dat men zich realiseert, dat men veel goede jaren heeft gehad, dat men niet steeds meer en meer kan krijgen, men moet wat minder hebberig en meer verdraagzaam worden. En dan voor ons Zeeland is het van groot belang, dat de weergoden zich van een pret tiger kant laten zien. Minder regen en meer zon. En dan met meer zon op naar Zeeland, voor de recreatie in schone natuur en lucht. Waarde lezers, met goede wil en de schouders er onder, kan 1975 een goed jaar worden, maar het ligt aan u. Het is zoals in het hele leven, men krijgt wat men verdient. Nogmaals een voorspoedig 1975. Van de Graaf. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1975 | | pagina 3