Tieners in actie op open water. Foto: Mirbo Monnickendam. gebruikt! De meetregels zijn zo streng dat iemand met veel geld toch niet zijn boot sneller kan laten zeilen door dure extra's: iedereen die van zeilen houdt en zeilen kan, kan met slechts weinig aan vullende zaken zijn boot tot een optimale wedstrijdboot maken. De mast kan naar voren worden gezet; men zeilt dan zonder lok hetgeen voor de beginner een duidelijk pluspunt betekent. In het bouwpakket zijn alle benodigde delen bijgeleverd, vanzelf sprekend ook de zeilen. Men begint met de romp als het ware in elkaar te naaien met koperdraad, daarna worden de naden afgewerkt met glasdoek en polyester. Zo ontstaat een boot van 3,32 m lengte en 1,43 m breedte: maten in een andere „orde van grootte" dan die van Piraat en Optimist; niettemin is het gewicht van de afgebouwde zeilboot slechts vijftig kilo! Men koos een rode kleur voor de zeilen om veiligheidsredenen; het grootzeil meet 5,52 vierkante meter, de fok 1,88 vierkante meter. Pittige roei-, speel-, motor en vooral zeilboot voor relax- en wedstrijdzeilen waarvan bij gaande foto's een indruk geven. Nog wat namen en adressen: Importeur: firma MIRBO Monnickendam. Graai" Willemlaan 25. Monnickendam. Tel. 02995 - 30 81. dhr. H. J. J. P. Hoveling. MIRROR Centrum: Waterlandse Zeedijk, Monnickendam, Tel. 02995 - 12 95. MIRROR Club Nederland: secretariaat Noordeinde 10, Monnickendam, Tel. 02995 - 12 44. De Mirror, getuigd, op een looptrailertje. Foto: Mirbo Monnickendam. 21

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1975 | | pagina 21