ZEILWEDSTRIJDEN de rechthebbende op het visrecht. Het Veerse Meer en het Grevelingenmeer is door de minister aangewezen, dus er is een ver gunning voor vereist, ook als men nog geen 15 jaar oud is. Bovendien moet men in een binnenwater voorzien zijn van een visakte, dit kan een grote of een kleine visakte zijn, wanneer men vist met meer dan één gewone hengel. De meest gebruikelijke is de kleine visakte. Deze verschaft het recht te vissen met ten hoogste twee gewone hengels, dan wel één speciale hengel en een gewone hengel. Wil men slechts met één gewone hengel vissen dan kan men volstaan met een zogenaamd bij dragebe wijs. De visakten en de bijdragebewijzen zijn verkrijgbaar op elk Nederlands gemeente huis en zijn geldig van 1 juli t/m 30 juni van het daarop volgende jaar. Vergunningen van de rechthebbende op het visrecht van het water zijn thans samen gebundeld in een grote landelijke organi satie, n.l. de Nederlandse Vereniging van Sportvissersfederaties, afgekort N.V.V.S. In deze organisatie zijn thans 21 federaties ondergebracht. In Zeeland is dit de Delta Federatie. Deze Delta Federatie heeft het Veerse Meer en het Grevelingenmeer in huur. Om in het bezit te komen van deze zogenaamde Grote Vergunning moet u lid zijn van een hengelsportvereniging die aangesloten is bij de Delta Federatie. Dit zijn in Zeeland alle hengelsportverenigingen. Wilt u niet georganiseerd zijn, dan kunt u ook een maand- of jaarvergunning ver krijgen voor het vissen in het Veerse Meer en het Grevelingenmeer bij de Provinciale VW Zeeland te Middelburg en op vele van de informatiekantoren verspreid door geheel Zeeland. Er is ook een wettelijk vastgestelde maat op de vis. Deze is voor schar 15 cm, wijting 23 cm, tong 24 cm, schol 25 cm, kabeljauw 30 cm, bot 20 cm, voorn 15 cm, forel 25 cm, karper 35 cm en aal of paling 28 cm. De vis wordt gemeten van de punt van de snuit tot het uiteinde van de staartvin. Daar vloeit uit voort, dat men de vis niet ontkoppen of verminken mag, b.v. in moten delen, omdat dan het meten door de op sporingsambtenaar niet meer mogelijk is. Ook het nachtvissen is verboden in de binnenwateren. Dit mag wel in zee en aan de kust, dus ook in de Ooster- en Wester- schelde. In een binnenwater is het nacht vanaf 1 uur na zonsondergang tot 1 uur voor zonsopgang. Men mag zich gedurende die tijd ook niet met een vistuig ophouden op of in de nabijheid van een binnenwater, tenzij het vistuig droog, verpakt en niet voor dadelijk gebruik kan worden aange wend. Een sportvisser mag per dag niet meer dan 4 forellen onder zich hebben, wanneer hij vist in het Veerse Meer of in het Gre velingenmeer. Hij mag er wel meer dan 4 vangen, doch zal er steeds los moeten laten, wanneer hij er meer dan 4 vangt. Bovendien mag men vanaf 1 januari 1975 niet meer dan 25 platvissen, bot, schol of schar, onder zich hebben wanneer men zich bevindt op of in de nabijheid van het Gre velingenmeer. Alle visdocumenten, n.l. vergunningen, bijdragebewijzen en visakten, moeten on verwijld ter inzage worden verstrekt aan de opsporingsambtenaren wanneer deze dit verzoeken. Ingevolge de wet verontreiniging opper vlaktewater is het thans ook verboden stof fen of voorwerpen in het water te werpen waardoor verontreiniging van dit water kan ontstaan. Wanneer men niet in het bezit is van een vaartuig om te vissen zal men dijken en oevers moeten betreden. Waar mag ik wel en waar mag ik niet komen? Gedurende de maanden mei t/m oktober is het verboden zich te bevinden op enig wei- of hooiland. Dijken die afgepaald zijn en waarop vee loopt, of dat bestemd is voor de hooibouw mag ik dus gedurende die tijd niet betreden zonder toestemming van de rechthebbende. Alle andere plaatsen, waarvan de toegang niet kennelijk door de rechthebbende is verboden, b.v. door middel van borden met het opschrift „Verboden Toegang", mogen vrij worden betreden. In de zogenaamde Grote Vergunning van de N.V.V.S. zijn ook looprechten voor ver- 29 maart 26 april. Uitzeilwedstrijden (Marine Watersport Vereniging). 30 en 31 maart. Paaswedstrijden, alle klassen (w.v. Arne) 4 mei. Klubwedstrijden, alle klassen (w.v. Arne) 8 mei (Hemelvaartsdag). Onderlinge wedstrijden, alle klassen (w.s.v. Wolphaartsdijk). 17, 18 en 19 mei. Pinksterwedstrijden te Veere 420, 470, Europe, Laser, Randmeer, BB11, IOR III t/m VIII (j.c. Veere, R.Y.C.B., R.B.S.C. en w.s.v. Wolphaartsdijk). 17, 18 en 19 mei. Pinksteren-Deltatocht voor motorboten (w.v. Arne). 7 en 8 juni. Selektieweekend Optimist (w.s.v. Wol phaartsdijk). 8 juni. Klubzeilwedstrijden, alle klassen (w.v. Arne). 14 en 15 juni. Selektieweekend 420 (w.v. Arne). 20, 21 en 22 juni. Veronicarace IOR I t/m V en Zeeland- brugrace VI t/m VIII (w.s.v. Wolphaarts dijk en w.v. Noord-Beveland). 28 juni. Zeilwedstrijden open jachten, snelheids- faktor watersport (w.v. Kamperland). 28 juni t/m 5 juli. Cadet-week (R.Y.C.B.). 2, 3 en 4 juli. Belgisch kampioenschap Cadet-klasse (R.Y.C.B.). 6 juli. Klubzeilwedstrijden alle klassen (w.v. Arne). 6 juli. Onderlinge wedstrijd IOR op Ooster- schelde (w.s.v. Wolphaartsdijk). 12 juli. Zeilwedstrijden open jachten, snelheids- faktor watersport (w.v. Kamperland). 19 juli. Paardekreekrace I, zeilwedstrijden alle klassen (w.v. Noord-Beveland). 19 juli. Nachtwedstrijd Yerseke Wolphaarts dijk IOR (w.v. Yerseke en w.s.v. Wol phaartsdijk). 26 juli. Zeilwedstrijden open jachten snelheids- faktor watersport (w.v. Kamperland). schillende dijkvakken op Schouwen-Duive- land en Tholen omschreven. Daar mag men alleen komen met deze Grote Vergunning. Dit informatieblad wordt besloten met een dringend verzoek aan alle sportvissers: Werp geen vuil of afval weg in het water, op of aan de oevers van ons viswater of in de bermen van sloten, aangezien de met veel moeite en inspanning verkregen loop- rechten van derden hierdoor verloren drei gen te gaan. Deze informatie werd u verstrekt door de Provinciale VVV Zeeland in samen werking met de Delta Federatie. 27 juli. Oude Knarren-zeilwedstrijd (w.s.v. Wol phaartsdijk). 2 augustus. Paardekreekrace II, zeilwedstrijden alle klassen (w.v. Noord-Beveland). 3 augustus. Klubzeilwedstrijden alle klassen (w.v. Arne). 10 augustus. Oosterschelderace IOR III t/m VIII en NKK (w.v. Arne). 16 augustus. Vijvervreugdtocht met geestelijk gehandicapten (w.v. Arne). 16 augustus. Zeilwedstrijden open jachten snelheids- faktor watersport (w.v. Kamperland). 16 augustus. Nachttocht voor alle soorten jachten (w.v. Arne). 23 en 24 augustus. Internationale zeilwedstrijden te Wol phaartsdijk Vaurien, OK, Fireball, 490.. BB 11, IOR V t/m VIII, NKK (R.Y.C.B., j.c. Veere en R.B.S.C.). 23 en 24 augustus. Nationaal Belgisch kampioenschap Laser (R.B.S.C.). 23 augustus. Gezelligheidstocht voor motorboten (w.v. Noord-Beveland). 30 augustus. Satétocht Oostwatering (w.v. Arne). 6 en 7 september. Belgisch kampioenschap O.K. te Veere (R.Y.C.B.). 6 september. Zeilwedstrijden open jachten snelheids- faktor watersport (w.v. Kamperland). 7 september. Single-handedrace alle klassen (w.s.v. Wolphaartsdijk). 13 en 14 september. Klubkampioenschap w.v. Arne (w.v. Arne). 14 september. Teamwedstrijd R.Y.C.B. W.S.V.W. (w.s.v. Wolphaartsdijk). 21 september. Zeilwedstrijden snelheidsbekers (w.s.v. Wolphaartsdijk). 27 en 28 september. Teamwedstrijden (w.v. Arne). Eind september begin oktober. Eindzeilwedstrijden (Marine Watersport Vereniging). S

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1975 | | pagina 40