Nautisch centrum aan Middelburgse invalsweg PRIJS F 14.50 met sukses zal worden bekroond en zal leiden tot meerdere bloei van Goes met wijde omgeving. J. P. van den Broecke. Bronvermelding. C. Dekker: „Zuid-Beveland". H. M. Wilderom: „Tussen deltadammen en afsluitdijken". J. M. G. van der Poel: „De Wilhelmina- polder 1809—1959". T L. van der Valk: „De stichting van het Goese Sas" (Zeeuws Tijdschrift no. 6 1971). J. ab Utrecht Dresselhuis: „Wandelingen door Noord- en Zuid-Beveland". Nagtglas e.a.: „Zelandia Illustrata". C. L. M. Lambrechtsen: „De bouw der nieuwe schutsluis aan den mond der haven van Goes" (De Ingenieur no. 48 1894). J. Dominicus, e.a.: „Tegenwoordige Staat van Zeeland". De genealogische gegevens werden ver zameld door de heer W. L. van de Putte te Veere. Even voor men, van Veere komend. Mid delburg binnenrijdt wordt het oog getrok ken door een bedrijf dat witte en vrolijk gekleurde zeil- en motorboten heeft opge- Van J. P. van den Broecke, auteur van de rubriek 'In lang vervlogen tijden' is zojuist verschenen geïllustreerd (verkrijgbaar bij uw boekhandelaar) ELMAR b.v. 015 - 12 50 67 steld vóór de showroom. Toch eens even rondneuzen, daar bij het Euro Nautic Cen ter aan de Veerseweg no. 40. Rondkijkend kan het zijn dat men op één der volgende ideeën komt, we noemen er maar wat: Ik heb, nu het seizoen voor de deur staat, nieuwe fokschoten nodig, en twee langere landvasten. Of: mijn kind is beslist uit dat zwem- vestje gegroeid, ik moet voor zijn veiligheid een groter aanschaffen, je kunt nooit weten. Of: da's waar ook, een blik bootwas om straks mijn polyesterboot weer eens te doen glimmen als nieuw; en dan ook aangroeiwerende verf en een blikje blanke lak voor dat hout waarmee mijn boot is „verfraaid" maar dat altijd weer extra werk vraagt. Of: mijn zoon (dochter) zal straks wel slagen voor zijn (haar) MAVO, HAVO of hoe die examens heten; wat kan ik nou beter geven dan een zeilbootje, handige maat. Dan kunnen ze al jong beginnen in de watersport en hebben we tevens iets wat achter of op de auto mee kan naar het zuiden, met de vakantie: een Sea Devil, of iets wat groter, dieper, sneller en meer mans is bij de Zeeuwse wind. Of: ik moet mijn buitenboordmotor nu toch eens door een vakman laten contro leren, reinigen, ontkolen en doorsmeren. kan dan ook een afspraak maken voor verdere winterservice, of aanschaf van nieuwe plezierpaardekrachten. Of: zo'n diep-V speedboat is het niet voor vissen op de Oosterschelde en voor de kust; nee, dan die Sea King Fisherman: onzinkbare trailerbare Engelse visboot met een hoge, dappere kop, een kajuitje met banken, een prettig-ruime kuip, stevige con structie, 4,50 m bij 1,83 m, 220 kilo. Of, voor het hele gezin dat aan varen toe is: die voortreffelijke Onedin-motor- kruisers, Nederlands fabrikaat, 6,50 x 2,27 m; zeer compleet uitgevoerd en met 25-pk Yamaha buitenboordmotor (die geen plaats inneemt), met cabrioletkap, etc. etc. nog beneden de twintig mille. In dat nautisch centrum aan de rand van Middelburg gaat het hart van menig nog- geen-boot-bezittend bezoeker 'n tikje sneller kloppen. Juist ook als het gaat om de aan schaf van een boot, allicht méér dan wan neer men binnenstapt voor wat men af en toe zo nodig heeft: touw, stootwillen, een blik verf. een nieuw vaantje, een brandblus ser, een vlag, een paar sluitings, een liter outboard-olie. Het gaat de heer Harten met zijn jonge bedrijf niet alléén om verkopen: als je schade aan schip of motor hebt, 'n geblokkeerd roer, 'n beschadigde schroef, 'n lekkende uitlaatleiding, 'n uitgelopen pakkingbus, 'n gekraakte mast of steven en men belt 01180-2 79 65, dan komt de service-wagen naar de haven voor een reparatie zodat de geplande vakantie toch kan doorgaan. Er kan voor winterstalling van niet te grote schepen worden gezorgd; motoren kunnen worden geservice'd: er is vakman schap, er is een prettige sfeer en er wordt hard gewerkt om waar te maken wat de naam inhoudt: een nautisch centrum, al ligt het dan niet direct aan het water. Maar dat hoeft ook niet: veel meer dan vroeger zijn de auto en de (lichte) boot sa men dé basis voor de moderne watersport. De boot op de trailer heeft een veel grotere actieradius, een veel grotere mogelijkheid tot vaar-avontuur en vaargenoegen in Zeeland en daarbuiten dan men denkt. Het Euro Nautic Center biedt (in alle prijsklassen) een „opening" naar het water en dat op een vakkundige, plezierige en enthousiaste manier. Van Schaick Zillesen. 19

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1975 | | pagina 19