Zeeland Magazine* voor allen die van Zeeland houden IN DIT NUMMER Bij de voorpagina: Axelse klederdracht. 8e jaargang MEI 1975. No. 41. Twee-maandelijks tijdschrift met actuali teiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie Druk en uitgave: Drukkerij Markusse, Wissenkerke Postbus 1 Telefoon 01107 - 3 08 Bank: Rabobank, Wissenkerke Hoofdredacteur: J. W. van de Graaf, Vlissingen Advertenties: Postbus 1, Wissenkerke Abonnementen: Nederland en buitenland 13,— per jaar Losse nummers 2. Medewerkers: G. Heijboer, St. Annaland J. van den Broecke, Veere Joris van Hoedekenskerke Mirja Muurling, Soest Tipgever Joanne v. d. Stel, Zierikzee G. van Schaick Zillesen, Vrouwenpolder Arthur Deceunynck, Schoten (B.) Foto's: Joh. Bcrrevoets, Zierikzee Wim Riemens, Middelburg Paulus Maartense, Hoek Jan Prene, Antwerpen Oona Maartense, Hoek Cor van Heugten, Eindhoven Johanna Kruit, Biggekerke Foto voorpag.: Joh. Berrevoets, Zierikzee Gehele of gedeeltelijke overname van artikelen is slechts mogelijk na schrif telijke toestemming van de uitgever, die in rechten treedt van de auteurs. Voortzetting van de Veerse Meer Gids Waarde lezers pag- 3 „Zeeuwse klederdrachten" (3) Pag. 5 Watertoeristenbelasting pag. 7 Twee vakbonden (gedicht) Pag. 7 In landbouwmuseum Heille komt agrarisch verleden van Zeeuws-Vlaanderen tot leven pag. 9 Voorjaarsportret van doe-het-zelf-bootopknapper pag. 11 Lichtopstanden Veerse Meer pag. 11 Evenementen pag- 13 100-ste vorkheftruck pag. 15 Uit vervlogen tijd pag. 16 Nautisch centrum aan Middelburgse invalsweg pag. 19 Zeeland moet gewoon „Zeeland" blijven pag. 21 De Dodaars pag. 23 Ook het rustige Tholen telt al 300.000 toeristische overnachtingen pag. 25 Bibliotheek Brengt Boek Bij Badgast pag. 26 „Met eigen oog geschoten" poëzie pag. 27 St. Annaland bestaat 500 jaar pag- 27 Inspekteur Roose en het Ned. loodswezen te Antwerpen pag. 27 O.V.B. kweekte bijzonder vroege graskarper pag- 29 Stripje zalm, het ideale geep-aas pag. 30 Hotel-accommodatie „Kamperduin" te Kamperland in geheel nieuw jasje pag. 30 Ik ben pag. 30 Puzzel pag- 30

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1975 | | pagina 2