Waarde lezers Het seizoen is weer volop aan de gang en de stromen vakantiegangers beginnen zo lang zamerhand hier te arriveren. Hoewel het te vroeg is om te zeggen of het een druk sei zoen zal worden, begint het wel vol te lopen en als het weer zo blijft, zullen er weer vele duizenden naar Zeeland komen om zich hier op het water en de stranden, in de duinen en de bossen te verpozen. Wanneer u na het weekend de krant leest, staat deze vol van ongelukken. Ongelukken die met een beetje bedachtzaamheid hadden voorkomen kunnen worden. Daarom het volgende: Wanneer u zich op weg begeeft naar Zeeland, maak geen haast, rij voorzichtig, wat maakt het uit of u er een half uur langer over doet, het punt is: „U moet heelhuids aankomen". Hetzelfde geldt voor de weg terug. Wanneer u eenmaal hier bent en u gaat naar uw recreatieterrein: Let vooral op uw kinderen, zowel wat betreft zonnebaden als zwemmen. Niet te lang de kleintjes bijna naakt in de zon laten lopen, hun huid is niet zo taai als die van groteren en zij kunnen nare ver brandingen oplopen. Geleidelijk aan is ook hier het beste. En dan nog een waarschuwing voor het zwemmen aan de kust. Zoals u allen weet, staat er langs onze kust een sterke stroom die u mee kan zuigen. Alleen als u een goed zwemmer bent, waag u dan iets verder in zee. Zo niet, ga dan niet verder het water in dan uw navel; wordt u weggezogen, dan kunt u nog snel uw lan dingsgestel neerlaten en veilig terug waden naar het strand. Ook de rubberboot-bezitters moeten voor zichtig zijn, ga niet liggen zonnebaden in uw boot, want u drijft af en voordat u het weet bent u mijlen weg. Houdt voortdurend de kustlijn in de gaten. U vindt het misschien kinderachtig dat ik dit nogmaals zeg, maar sla de krant maar open en u zult zien, dat op deze punten niet genoeg gehamerd kan worden. Wat extra voorzichtigheid en oplettendheid kan een hoop ellende voorkomen. Zoals ik al opmerkte: Het weer is mooi en dan biedt Zeeland u veel ontspanning op stranden, bossen rond het Veerse Meer en de Grevelingen, op het water voor de zeilers is het een eldorado. Het intieme Veerse Meer, de grote Oosterschelde waar het bij een goede bries echt ruig zeilen kan worden, de Gre velingen ook een bijzonder groot gebied, dat net met zijn recreatieve ontwikkeling begonnen is. Daarnaast zijn er vele mooie oude steden en stadjes, die de moeite waard zijn om eens rustig te bekijken en te bewonderen. Ik moge er enkele opnoemen: Veere, Middelburg, Zie- rikzee, Hulst, enfin ga maar door, teveel om in één dag af te doen. Deze bezoeken zijn echt voor een dag als het weer eens minder goed is. Ja, Zeeland is een bijzonder gebied voor de recreant, een gebied waar de lucht nog goed is en waar u kunt genieten van de natuur. Ik hoop dat u mooi weer hebt gedurende uw verblijf hier, dat u echt geniet van rust en schoonheid en dat u na afloop uitgerust en vol goede moed weer aan uw dagelijkse besognes begint. Dan hebben wij bereikt wat wij zo graag willen: ,,U een goede vakantie geven". En dan weten wij dat u het volgend jaar terug komt en dat is ons streven. Nogmaals: Een fijne vakantie! Van der Graaf. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1975 | | pagina 3