Waarom? De zomer 1975 zit er weer op en wij mogen wel zeggen dat het een goede zomer is ge weest, soms tropisch warm, soms wat wind en koelte, soms veel wind. Ik geloof dat een ieder aan zijn trekken is gekomen. Maar voordat wij allemaal onze winterslaap in gaan, nog eens even een paar opmerkingen. Niets ergert mij meer dan op een parkeer plaats een hoopje sigaretten-eindjes te zien liggen, daar waar kennelijk een auto heeft gestaan, terwijl een paar meter verderop, duidelijk zichtbaar, een vuilnisemmer staat. Waarom blijven er zoveel watersporters da gen aaneen aan de openbare steigers liggen? Liggelden en toeristenbelasting ontlopend? Terwijl collega-zeilers die uit de havens ko men, geen kans krijgen om een plaatsje te krijgen. Soms worden de schepen onbemand en onbe waakt achtergelaten aan deze steigers. Dit vraagt om moeilijkheden. Mensen, weest niet zo egoïstisch en geeft uw medemens ook eens een kans van deze open bare steigers gebruik te maken. Anders zie ik het er van komen, dat er een politieveror dening komt om het liggen aan openbare steigers aan banden te leggen. Waarom bij een boxen-steiger langszij gaan liggen en niet in de boxen, zodat er meer ligplaats is? Waarom afgemeerd aan bleezen en merk tekens, die dan afbreken, zodat zij in plaats van een baken opeens een obstakel worden? Talrijk zijn de klachten die mij bereikten over het gebruik of beter gezegd het mis bruik van openbare toiletgelegenheden. Ik zou willen vragen: „Mens bevuil je eigen nest niet." Waarom wordt er nog steeds zoveel weg gegooid, zowel op het water als op de re creatieterreinen? Het kost veel om alles schoon te houden, maar met het willekeurig weggooien wordt het schier onmogelijk en is het een belasting voor het terrein. Een ieder heeft zijn mond vol over milieu hygiëne, maar dat slaat dan kennelijk op alle andere mensen en niet op zichzelf. Ik kan nog wel even doorgaan, maar dan wordt het vervelend. Echter nu het seizoen voorbij is, moest dit even van mijn hart. Gelukkig slaat dit niet op alle bezoekers, maar er zijn toch nog steeds te veel over treders. In ieder geval, waarde lezers, hebben wij allen een fijne zomer gehad en gaan wij ver sterkt de winter in. Mocht u op- of aanmerkingen hebben op de uitrusting van het Veerse Meer of suggesties, ga dan straks op de winteravond eens rustig bij de open haard zitten en schrijf mij een paar regeltjes. Maak van uw hart geen moordkuil. Ik hoop u het volgend jaar weer op het Meei te zien. Van der Graaf. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1975 | | pagina 3